Artykuły

Wrocław. Wręczono Wrocławskie Nagrody Muzyczną i Teatralną

Laureatami tegorocznych nagród zostali Wojciech Kościelniak, Ewa Michnik i Piotr Dziubek. Zwycięzców poznaliśmy wczoraj podczas uroczystej gali we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.

Wrocławska Nagroda Teatralna przypadła w tym roku Wojciechowi Kościelniakowi za brawurową adaptację i reżyserię spektaklu "Mistrz i Małgorzata" (na zdjęciu). Spektakl wystawił Teatr Muzyczny Capitol.- Na to, by mógł powstać tak dobrze przyjęty spektakl, złożyło się dwadzieścia lat mojej pracy - mówił Kościelniak podczas gali.

W kategorii "Teatr" wśród nominowanych byli Bartosz Porczyk za rolę w "Dziadach" w reż. Michała Zadary w Teatrze Polskim, Jarosław Fret za spektakl "Armine, Sister" Teatru ZAR oraz dyrektor Jakub Krofta i Maria Wojtyszko za otwarcie Wrocławskiego Teatru Lalek na nowych artystów, teksty i widzów.

W kategorii "Muzyka poważna" uhonorowana została dyrektorka Opery Wrocławskiej Ewa Michnik za zainicjowanie cyklu "Gwiazdy Metropolitan Opera na scenie Opery Wrocławskiej".

W kategorii "Muzyka rozrywkowa" nagrodę odebrał kompozytor Piotr Dziubek za obfity i wyjątkowo udany sezon artystyczny. Muzyk jest związany m.n. z Teatrem Muzycznym Capitol i Przeglądem Piosenki Aktorskiej.

Wrocławskie nagrody przyznawane są od 2009 roku za szczególne osiągnięcia w ubiegłym sezonie. Zwycięzcy otrzymują 10 tysięcy złotych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji