Artykuły

Koń i Krzesła w Łodzi (fragm.)

Jak już donosiliśmy, w ramach wy­miany z zespołem Teatru im. Jaracza przyjeżdża do Łodzi Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy, który publiczności na­szego miasta przedstawi dwa programy: Kabaret satyryczno-polityczny "KOŃ" i sztukę E. Jonesco "KRZESŁA".

A oto bliższe informacje o obu progra­mach:

Kabaret satyryczno-polityczny "Koń" spotkał się z niezwykle przychylnym przyjęciem krytyki warszawskiej. Pod obstrzałem ciętego dowcipu pięciu mło­dych ludzi (bo tylu ich bierze udział w programie) znalazły się sprawy bardziej i mniej ważkie - od krytyki naszego charakteru narodowego począwszy aż do spraw... eksperymentów w sztuce.

"W obliczu kryzysu, jakim ostatnimi czasy dotknięta została nasza sztuka ka­baretowa, satyryczny program Teatru Dramatycznego uznać należy za wyda­rzenie ważkie i optymistyczne... Jest to próba dojrzała teatralnie, środki artysty­czne odpowiadają zamierzeniom" - pisał o kabarecie Andrzej Wirth w "Polityce". A oto fragment artykułu pt. "Mądre rże­nie", w którym Jan Kott w "Przeglądzie Kulturalnym" tak ocenia program kaba­retu: "Nie jest najgorszy ostatni program teatrzyku Buffo i na swój przedwojenny sposób dosyć zabawna jest "Syrena", ale prawdziwy ostry, gwałtowny śmiech wy­zwala dopiero teatrzyk "Koń". Pięciu młodych chłopaków i dziewczyna przy fortepianie, konferansjerka, pusta scena i żadnych rekwizytów. Nie trzeba wię­cej".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji