Artykuły

Warszawa. "Evviva l'arte" z Błaszczyk i Łazarkiewicz

19 marca o godz. 19 w Teatrze Collegium Nobilium odbędzie się kolejne spotkanie w cyklu "Evviva l'arte" - Ewa Błaszczyk i Magdalena Łazarkiewicz: Sztuka pomagania. Prowadzenie Rafał Sławoń, wstęp wolny.

Serial telewizyjny "Głęboka woda" według pomysłu i w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz zdobył wiele wyróżnień, włącznie z Prix Italia, główną nagrodą na najważniejszym światowym konkursie produkcji telewizyjnych. Został kupiony przez telewizje z kilkunastu krajów. Rozbudził gorącą dyskusją na temat patologii społecznych i możliwej pomocy dla ludzi nią dotkniętych. Jego podstawą są historie pracowników i podopiecznych ośrodka pomocy społecznej, serial opowiada o tym jak ci pierwsi starają się pomóc tym drugim na nowo poukładać świat. Nowe życie daje też swym pacjentom klinika Budzik przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka - dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Działa od lipca 2013 roku, została sfinansowana przez fundację Akogo? Ewy Błaszczyk, dzięki ofiarności darczyńców, firm i ze środków UE. Za działalność społeczną Ewa Błaszczyk została uhonorowana wieloma nagrodami, w tym Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Czy artyści i ich dzieła mogą wpływać na budowanie społeczeństwa obywatelskiego? Jak społeczne zaangażowanie twórców przekłada się na realne korzyści zwykłych ludzi? Czy pomaganie jest sztuką? Na te i podobne pytania spróbują odpowiedzieć goście najbliższej edycji cyklu spotkań pod nazwą Evviva l'arte, aktorka Ewa Błaszczyk i reżyserka Magdalena Łazarkiewicz.

Poprzednimi bohaterami tych spotkań byli między innymi: Piotr Fronczewski i Wojciech Pszoniak, Jacek Dehnel i Eustachy Rylski, Anda Rottenberg i Agata Tuszyńska, Dorota Roqueplo i Allan Starski, Juliusz Machulski i Jan Wróbel, Paweł Mykietyn i Włodek Pawlik, Leszek Dawid i Adam Woronowicz, Agnieszka Holland i Wojciech Fibak, Wojciech Marczewski i Maciej Wojtyszko, Kazimierz Orłoś i Maciej Orłoś oraz Barbara Krafftówna, Kazimierz Kutz, Jerzy Stuhr, Andrzej Wajda, Julia Hartwig.

Natalia Adaszyńska, autorka projektu

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji