Artykuły

Warszawa. Spotkanie aktorów "Absolwenta" z publicznością

Po spektaklu "Absolwent" T. Johnsona, w sobotę 28 września, zapraszamy widzów na spotkanie z aktorami występującymi w spektaklu: Agnieszką Warchulską, Jolantą Olszewską, Anną Szymańczyk, Krzysztofem Draczem, Mariuszem Drężkiem, Krzysztofem Brzazgoniem, Andrzejem Blumenfeldem i Piotrem Siwkiewiczem.

Tego dnia spektakl będą mogli również obejrzeć widzowie niepełnosprawni. W ramach Warszawskiego Tygodnia Kultury Bez Barier Teatr Dramatyczny pokaże "Absolwenta" z audiodeskrypcją dla osób niewidomych oraz napisami dla osób niesłyszących.

O spektaklu

Ameryka. Burzliwe lata 60., w tle rewolucja seksualna, Beatlesi i zapach marihuany. Ben kończy prestiżową uczelnię i zupełnie nie wie, co zrobić ze swoim życiem. Bunt przeciwko rodzicom, zauroczenie dojrzałą kobietą i inicjacja seksualna - oto jego pomysły na dorosłego siebie. Podnosi się i upada, boi się i jest odważny, zakochuje się i załamuje jednocześnie. Czy uda mu się żyć na własny rachunek?

Pracując nad spektaklem, chcemy odejść od słynnego filmu Mike'a Nicholsa i zrobić rzecz współczesną, by mogła dotknąć widza dzisiaj. A przecież w Polsce, która nieustannie się zmienia i pełną gębą staje się kapitalistycznym krajem problem dziecka trzymanego pod kloszem i obsesyjnego dbania rodziców, by opływało w dostatek, jest bardzo aktualny. Kwestia rozwoju psychicznego, czy dojrzewania odchodzą na dalszy plan, stąd biorą się problemy wychowawcze, rodzi się w nastolatkach chęć buntu. - mówił o spektaklu Krzysztof Dracz.

Spotkanie z aktorami odbędzie się w Sali im. Witolda Zatorskiego.

Organizatorami Warszawskiego Tygodnia Kultury Bez Barier są Miasto Stołeczne Warszawa, Fundacja Kultury bez Barier oraz Teatr Studio.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji