Artykuły

Tarnów. Bogusław Schaeffer jubileuszowo na Talii

Na Dużej Scenie Solskiego dwukrotnie zostanie zaprezentowany spektakl "Multimedialne coś" w reż. Kariny Piwowarskiej. spektakl w ramach tegorocznego Festiwalu Komedii Talia.

Bogusław Schaeffer sztukę napisał specjalnie dla aktora Marka Frąckowiaka, u boku którego wystąpią: Waldemar Obłoza i Agnieszka Wielgosz, zaś sam Mistrz będzie im akompaniował na fortepianie. Dodatkową atrakcją dla miłośników sztuki, a także tych, którzy będą chcieli wspólnie przeżyć uroczystości związane z jubileuszem 65-lecia pracy twórczej Mistrza zapraszamy na interdyscyplinarną ucztę. Między spektaklami we foyer odbędzie się finisaż wystawy, a przed budynkiem teatru pokaz filmu "Solo" - mówi Rafał Balawejder dyrektor naczelny teatru.

Przez cały Festiwal we foyer można oglądać wystawę grafik i partytur Profesora, prac wystawianych na całym świecie. W Polsce po raz pierwszy w 2007 roku przy okazji prapremiery "Multimedialne coś". Zaś tylko raz na schodach przed budynkiem teatru zostanie wyświetlony film dokumentalny "Solo". Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany na festiwalach na całym świecie. Jest to wspólna podróż z Bogusławem Schaefferem przez otaczający go świat - do źródeł jego niezwykłej twórczości.

***

29 września Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Spektakl "Multimedialne coś", godz. 17.00 i 20.00 - bilety do nabycia w kasie teatru

Projekcja filmu "Solo", godz. 18.30 -wstęp wolny

Finisaż wystawy grafik i partytur, godz. 19.00 - wstęp wolny

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji