Artykuły

Austria. Polskie akcenty w Schauspielhaus w Graz

Teatr Schauspielhaus w Graz przygotowuje w nadchodzącym sezonie dwa spektakle z wyraźnym, polskim akcentem.

Dyrektorka teatru - Anna Badora, urodzona w Częstochowie i od lat pracująca w teatrach niemieckich i austriackich, wprowadza do repertuaru kierowanej przez siebie sceny polskich autorów i artystów.

Już 27 września odbędzie się premiera przedstawienia "Thalerhof" napisanego przez Andrzeja Stasiuka. W Thalerhof miał miejsce obóz internowania dla Ukraińców i Rusinów, którzy mieli sympatyzować z Rosją w trakcie I wojny światowej. Obóz został utworzony przez władze austro-węgierskie.

Spektakl reżyseruje Anna Badora. Występują m.in.: Laurenz Laufenberg, Kaspar Locher, Jan Thümer, Sebastian Klein, Franz Xaver Zach, Verena Lercher. W zespole przygotowującym spektakl nie brakuje jednak polskich nazwisk. Muzykę skomponował Dominik Strycharski, a kostiumy przygotowuje Julia Kornacka. Autorzy spektaklu określają go jako rozważania na temat europejskiej historii.

Kolejnym silnym akcentem w najnowszym repertuarze Schauspielhaus będzie premiera spektaklu "Holzfällen" (polski tytuł: "Wycinka") w reżyserii Krystiana Lupy, planowana na 10 stycznia 2014 roku. Będzie to pierwsza realizacja powieści Thomasa Bernharda przygotowana przez Krystiana Lupę w Austrii.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji