Artykuły

Wrocław. Egzotyczna premiera w Teatrze Lalek

Najpierw był klasyczny Gombrowicz z metaforą wchodzenia w dorosłość, teraz będzie marokański autor i historia o próbie ratowania swojej tożsamości.

W piątek we Wrocławskim Teatrze Lalek odbędzie się premiera "Z piasku" [na zdjęciu próba] - kolejnego spektaklu z cyklu "Małe Formy Teatralne".

To adaptacja powieści "Dziecko z piasku" Tahara Ben Jellouna - Marokańczyka tworzącego w języku francuskim.

Spektakl opowiada historię Ahmad, ósmej córki mężczyzny, który nie doczekał się męskiego potomka. Zastąpić go ma właśnie ona, dlatego od małego wychowywana jest jako chłopiec. Wpajana od dziecka podwójna tożsamość staje się przyczyną buntu i frustracji - dziewczynka na różne sposoby próbuje ratować swoje prawdziwe "ja". Miejscem akcji są przedmieścia wielkiego miasta, a sama historia opowiadana jest przez kilku narratorów, podających często sprzeczne relacje, dzięki czemu widzowie sami są zmuszeni zbudować sobie prawdziwy obraz sytuacji.

Przedstawienie reżyseruje Pia Partum, twórczyni młodego pokolenia, która asystowała przy spektaklach Mariusza Trelińskiego, Andrzeja Seweryna i Jerzego Jarockiego, a sama zrealizowała choćby "Madame Butterfly" w szczecińskiej Operze na Zamku.

W przedstawieniu w roli Ahmada zobaczymy Sławomira Przepiórkę.

Cykl "Małe Formy Teatralne" ma przyciągnąć na spektakle zarówno młodszych, jak i starszych widzów. Spektakle są oszczędne w scenografii i liczbie aktorów oraz przygotowywane w krótkim czasie. Dużą rolę odgrywa w nich tekst. Autorzy kolejnego przedstawienia wezmą na warsztat prozę Jeffreya Eugenidesa. Premiera odbędzie się w czerwcu.

Spektakl przeznaczony jest dla dorosłych widzów. Premierowe pokazy w piątek i sobotę (1 i 2 marca) o godz. 19. Kolejne spektakle od 15 do 17 marca. Bilety 20 i 25 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji