Artykuły

Zielona Góra. "Tektonika uczuć" schodzi z afisza Lubuskiego

Na początku lutego Teatr Lubuski pożegna się z jedną z mocniejszych swoich propozycji, "Tektoniką uczuć". To przejmujący spektakl o miłości, nienawiści, okrutnej intrydze i manipulacji.

Tej sztuki poczytnego francuskiego dramatopisarza przed Teatrem Lubuskim nie grał jeszcze nikt. Książki Erica Emmanuela Schmitta, bo o nim mowa, biją rekordy popularności na całym świecie, są tłumaczone na 35 języków. W Polsce autor zasłynął wzruszającą książką "Oskar i pani Róża". Równie poruszająca jest "Tektonika uczuć". To trochę inteligentny melodramat, trochę thriller - mówi Robert Czechowski, dyrektor teatru w Zielonej Górze.

Rzecz dzieje się Paryżu, w światku ludzi bogatych, znudzonych nieco życiem. Diane (Anna Haba) jest deputowaną, pisze raporty o nierównościach społecznych. Na co dzień opiekuje się samotną matką (Elżbieta Lisowska-Kopeć). Richard (Janusz Młyński), kochanek Diany, wiedzie życie rentiera zajętego literaturą. Zrywają ze sobą właściwie bez powodu - "bo miłość już nie ma takiego żaru". Diane podsuwa Richardowi młodą, piękną kobietę. Prostytutkę, emigrantkę z Rumunii (gra ją Marta Frąckowiak) znajduje na pigalaku. Zachęca ją perspektywą zarobku i lepszego życia. Kłamie, że Richard choruje na raka i przed nim tylko parę miesięcy życia. W objęcia Richarda pcha dziewczynę jeszcze Rodica - prostytutka z długim stażem, nauczona, że liczy się biznes, a nie uczucia. Niewinna intryga obraca się przeciwko Dianie. Niechciany romans kwitnie w najlepsze. Na horyzoncie pojawia się ślub. Diana odkrywa karty. Rzuca Richardowi w twarz policyjną kartotekę młodej Rumunki. Kłamstwo wychodzi na jaw. Wszystko kończy się mimo wszystko happy endem. Dawni kochankowie nie schodzą się, ale żegnają w zgodzie. Odchodzą z poczuciem, że właśnie wydorośleli, choć zapłacili za to wysoką cenę.

W pierwszy weekend lutego Teatr Lubuski pokaże sztukę po raz ostatni. Przypomnieć ją sobie (lub nadrobić zaległości) będziemy mieli okazję w piątek, sobotę i niedzielę (1, 2 ,3 lutego) o godz. 17. Bilety są w cenie promocyjnej (50 proc. taniej), kupimy je za 15 zł. Rezerwacje pod numerem tel.: 68 542 72 72.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji