Artykuły

Molier, Sofokles i Witkacy na scenach poznańskich

Po "Henryku V" Szekspira Teatr Polski przygotował dwie kolejne pozycje sceniczne.

Już w najbliższy czwartek (10 stycznia) odbędzie się na dużej scenie premiera komedii Moliera "Mieszczanin szlachcicem" w przekładzie Tadeusza Boya - Żeleńskiego. Reżyseria i choreografia: Leszek Czarnota, scenografia: Zbigniew Bednarowiez i muzyka Zbigniew Piotrowski. W głównych rolach wystąpią: Marian Puchalski, Janina Jankowska i Teresa Grenda.

Natomiast 18 stycznia o godz. 20 obejrzymy na Scenie w Malarni premierę "Króla Edypa" Sofoklesa w przekładzie Stanisława Dygata. Sztukę tę wyreżyserował Jacek Pazdro w scenografii Mariana Iwanowicza i z muzyką Janusza Stokłosy. W roli Edypa występować będzie gościnnie Andrzei Wilk - aktor wrocławskiego Teatru Współczesnego. W sztuce tej zobaczymy m.in. Jolantę Szajnę i Wojciecha Kalinowskiego.

Z kolei Teatr Nowy zaprezentuje w najbliższą sobotę (12 stycznia) drugą w tym sezonie premierę. Na scenie przy ul. Dąbrowskiego zobaczymy "Matkę" Stanisława Ignacego Witkiewicza, jedną z najciekawszych sztuk autora "Szewców". Reżyserem spektaklu jest Marcel Kochańczyk, scenografią zaprojektował Paweł Dobrzycki. W roli tytułowej (Janina Węgorzewska) wystąpi Sława Kwaśniewska, a w roli Leona Węgorzewskiego - Michał Grudziński.

Teatr Nowy przygotowuje również sesję teatralną pod hasłem: "Witkacy nasz współczesny"' Oba przedsięwzięcia korespondują z Rokiem Witkiewicza ogłoszonym przez UNESCO.

[informacja własna]

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji