Artykuły

Lublin. Wystąpi Ewa Dałkowska

Lubelski Salon Artystyczny zaprasza n13 marca spektakl w wyk Ewy Dałkowskiej "Artysta z ręką w nocniku".

Ewie Dałkowskiej akompaniują: Janusz Bogacki (fortepian), Marek Zebura (skrzypce), Tomasz Bogacki (gitara), Paweł Pańta (kontrabas).

"Artysta z ręką w nocniku" to spektakl muzyczny oparty na piosenkach kabaretowo-satyrycznych oraz utworach liryczno-poetyckich autorstwa m.in. Agnieszki Osieckiej, Mariana Hemara, Romana Kołakowskiego, Zbigniewa Herberta, Marleny Dietrich, Jeremiego Przybory, Jerzego Wasowskiego, kabaretu berlińskiego z lat trzydziestych, jak również nowe wersje piosenek z repertuaru Hanki Ordonówny.

Wśród piosenek lirycznych, ale też satyrycznych, dominującą nutą okazuje się ich kabaretowo-żartobliwy charakter. W spektaklu mieszają się wiersze stare i nowe, które mimo obecnej rzeczywistości są nadzwyczaj aktualne.

***

Ewa Dałkowska - aktorka teatralna i filmowa. Od 1975 roku występuje na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie. Od roku 2008 jest członkiem Nowego Teatru w Warszawie. Wcieliła się w ponad 40 ról filmowych m.in. w: "Sprawie Gorgonowej", "Kobiecie z prowincji", "Korczaku", "Bez znieczulenia". Wielokrotnie grała w spektaklach telewizyjnych i występowała w kabaretach m.in. "Pod Egidą".

"Artysta z ręką w nocniku" jest - jak mówi sama aktorka - ,,najtrafniejszym określeniem sytuacji wszystkich tych, którzy oczekiwali, że nowe czasy wyniosą na piedestał prawdziwe wartości i ludzi, którzy je pielęgnowali. Artyści, jako ludzie o wyższej temperaturze i większym niż przeciętne pragnieniu miłości, muszą być rozgoryczeni. Ale nie jest to dramat czy wielki zawód. Ręka w nocniku to tylko dyskomfort".

Piosenki - wiersze - anegdoty.

Świat między rzeczywistością a kabaretem.

Kiedy: 13.03.2012, godz. 19.00

Gdzie: Sala Widowiskowa w Warsztatach Kultury, ul. Popiełuszki 5

Bilety: 25 / 35 zł do nabycia w kasie Centrum Kultury w Lublinie, ul. Narutowicza 32

Rezerwacja biletów: tel.: 081 53 603 21

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji