Artykuły

Dialogi penisa 2

"Dialogi penisa 2" w reż. Davida Foulkes'a w Teatrze Druga Strefa w Warszawie. Pisze Katarzyna Jaroszewska w portalu www.stacjakultura.pl.

Spektakl ten to kontynuacja "Dialogów penisa". Tak jak we wcześniejszym przedstawieniu, tak i tym razem pojawiają się ci sami bohaterowie: Andy i jego Penis, Roger.

Panowie są jednak w innym momencie swojego życia, w nowej sytuacji. Andy ożenił się i z Rogerem rozmawia tylko w łazience. Żona Andy'ego spodziewa się dziecka, jej mąż jest załamany, bo nie jest gotowy na bycie ojcem, natomiast Roger jest zachwycony, ponieważ w pewnym sensie czuje satysfakcję: wypełnił swoją misję, a ponadto w końcu będzie mógł sobie poużywać, bo po porodzie żona Andy'ego zacznie stosować tabletki antykoncepcyjne i nie będą już potrzebne prezerwatywy

Bardzo ciekawym wątkiem spektaklu jest przygotowywanie się Andy'ego do ojcostwa. Mężczyzna uczy się przewijać i usypiać dziecko.na dmuchanej lalce z sex shopu . Szczęśliwie Roger okazuje się znawcą w tej dziedzinie i pełni rolę nauczyciela. I znowu podkreślone jest wyjątkowe znaczenie Rogera w życiu Andy'ego, który bez swojego penisa nie dałby rady z najprostszymi sprawami. Jednakże Roger, niby zachwycony poczęciem, a jednak niezdecydowany i zmienny, gorszy niż przysłowiowa baba, czuje się wykorzystany i zdradzony przez Andy'ego i z tej okazji topi smutki w butelce wódki. Przyjaciel Penis, prowokator i buntownik, zachęca Andy'ego, aby w czasie niedyspozycji żony, znalazł kobietę na niezobowiązujący sex. Jednak to prowadzi do problemów, za które Penis obwinia swojego Pana. Dialogi nie ukazują wyższości mężczyzny nad penisem czy penisa nad facetem, a wręcz podkreślają ich współistnienie i uzupełnianie się. Zagubiony Andy zawsze może liczyć na swojego błyskotliwego przyjaciela.

Tekst spektaklu jest debiutem literackim Marka Pitucha. Reżyseruje tym razem David Foulkes. Kostiumy bohaterów są takie same jak w "Dialogach penisa". Scenografia sztuki jest skromna, akcja rozgrywa się w czarno-białej łazience. W dialogach znajdziemy dużo humoru zaczerpniętego z kultury masowej i odwołującego się do konkretnych zdarzeń, co śmieszy jeszcze bardziej. Przykłady? Pojawia się odliczanie w języku rosyjskim Tomasza Kota z reklamy Netii, a także pielęgniarka, która pojawia się po omdleniu Andy'ego przy porodzie, wygwizdując charakterystyczną melodię z "Kill Billa" Quentina Tarantino. Nawet Roger przygotowując się do narodzin dziecka czyta "Mamo to ja" na zmianę z "Playboyem". "Dialogi Penisa 2, czyli Mój Przyjaciel Penis" to spektakl traktujący sprawy męskie pół żartem - pół serio. Jest to świetna zabawa zarówno dla kobiet, jak i płci brzydszej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji