Artykuły

"Wielopole, Wielopole" w Szwecji

Grupa teatralna "Cricot 2" Tadeusza Kantora może mówić o jeszcze jednym sukcesie zagranicznym po zakończeniu występów na scenie Centrum Kulturalnego w Sztokholmie. Zaprezentowane tu "Wielopole, Wielopole" zgromadziło nadkomplety widzów na wszystkich 6 przedstawieniach, dla wielu zabrakło biletów. Rzadko się również zdarza, aby miejscowa krytyka była równie zgodna w wysokiej ocenie sztuki obcego autora i wykonawców.

Recenzentka sztokholmskiego "Svenska Dagbladet" pisze: "Przez półtorej godziny śledzi się z zapartym tchem precyzyjną, a zarazem oszczędną scenerię, mowę gestów, całą grę aktorską. W teatrze światowym nie ma dziś czegoś bardziej oddziaływującego na zmysł wzroku i słuchu, niż przedstawienia T. Kantora".

Krytyk liberalnego "Dagens Nyheter": "Wielopole, Wielopole" nie jest ani teatrem, ani antyteatrem. Jest czymś niepowtarzalnym, jedynym w swoim rodzaju, zdumiewająco konsekwentym i bezkompromisowym. Dlatego oklaski w Centrum Kulturalnym nie chcą wygasnąć".

Sprawozdawca teatralny popołudniówki "Expressen":

"Owacje brzmią i brzmią. Tak entuzjastycznej publiczności, jak ta w przepełnionej sali Centrum Kulturalnego w Sztokholmie, nie pamiętam od bardzo wielu lat".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji