31 maja 1961 |
Wassa Żeleznowa
Gorki Maksym
postać: Natalia reżyseria: Nowak Alojzy teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
26 października 1962 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
postać: Hesia Dulska reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
2 marca 1963 |
Wygnańcy
James Joyce
postać: Beatryce Justice reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
7 marca 1964 |
Radcy pana Radcy
Michał Bałucki
postać: Helenka reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
26 lutego 1965 |
Natręci
Józef Bielawski
postać: Lucinda reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
26 lutego 1965 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
postać: Podstolina reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
7 maja 1965 |
Sodoma i Gomora
Giraudoux Jean
postać: Atalia reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
16 marca 1967 |
Pustelnicy
Bardijewski Henryk
postać: Dziewczyna II reżyseria: Lachnitt Walerian teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
18 listopada 1967 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Kasia reżyseria: Aniszczenko Eugeniusz teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
24 lutego 1968 |
Alkad z Zalamei
Pedro Calderon de la Barca
postać: Ines reżyseria: Chodecka Maria teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
29 czerwca 1968 |
Spisek Matyldy
Barnaś Kazimierz
postać: Matylda reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
12 października 1968 |
Zieleniarze obywatele świata
Legut Lucyna
postać: Bufetowa reżyseria: Chodecka Maria teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
1 lutego 1970 |
Druga twarz
Jurgen Fricke
postać: Panna Klotz reżyseria: Ziemińska Jolanta teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
24 marca 1970 |
Śluby panieńskie
Aleksander Fredro
postać: Klara reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
5 grudnia 1970 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Anioł reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
22 sierpnia 1971 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
22 sierpnia 1971 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
postać: Hesia reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
4 lutego 1972 |
Rewizor
Gogol Mikołaj
postać: Maria Antonowna reżyseria: Korsan Noemi teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
8 kwietnia 1972 |
Czarna komedia
Peter Shaffer
postać: Carol Melkett reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
11 czerwca 1972 |
Ktoś nowy
Domański Marek
postać: Hanka Filipczakówna reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
19 lutego 1973 |
Rzecz o Koperniku
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Anna reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
1 kwietnia 1973 |
Paryżanka
Becque Henryk
postać: Klotylda reżyseria: Wasiuczyński Jerzy teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
5 kwietnia 1974 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Zofija reżyseria: Skibiński Wojciech teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
21 września 1974 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Harfiarka I, Córka reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
28 stycznia 1975 |
Mąż i żona
Aleksander Fredro
postać: Justysia reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
25 maja 1975 |
Nie-Boska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Anioł Stróż, Zły Duch pod postacią Dziewicy, Głos Dziewicy, Dziewica, Głos skądzieś, Głos w powietrzu reżyseria: Wawrzyniak Mirosław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
20 września 1975 |
Odwety
Leon Kruczkowski
postać: Sabina reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
12 października 1975 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
20 listopada 1976 |
Odprawa posłów greckich
Jan Kochanowski
postać: Jedna z chorusu panien trojańskich reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
17 lutego 1978 |
Owca
Stanisław Stratijew
postać: Urzędniczka reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
24 czerwca 1978 |
Gbury
Carlo Goldoni
postać: Małgorzata reżyseria: Meissner Krystyna teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
13 stycznia 1979 |
Idiota
Fiodor Dostojewski
postać: Aleksandra reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
24 lutego 1979 |
Niewidzialna kochanka czyli hiszpańskie czary
Pedro Calderon de la Barca
postać: Dona Beatriz reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
23 czerwca 1979 |
Sejm kobiet
Arystofanes
postać: Kobieta reżyseria: Pisarek Wojciech teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
30 września 1979 |
Tajemniczy ogród
Frances Eliza Hodgson Burnett
postać: Marta reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
6 stycznia 1980 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Zosia reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
15 marca 1980 |
Egzamin
Jan Paweł Gawlik
postać: Prof. Solecka reżyseria: Pisarek Wojciech teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
13 września 1980 |
Hedda Gabler
Henrik Ibsen
postać: Pani Elvsted reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
14 lutego 1981 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Helenka reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
23 maja 1981 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Anioł reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
10 października 1981 |
Ciemny grylaż
Jerzy Dobrowolski, Stanisław Tym
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
10 października 1981 |
Ciemny grylaż
Jerzy Dobrowolski, Stanisław Tym
postać: Marica Tunsu reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
13 listopada 1981 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Dziewczyna wiejska reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
13 listopada 1981 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Goplana reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
2 stycznia 1982 |
Alladyn i czarodziejska lampa
Włodzimierz Erenberg
postać: Niewolnica - Murzynka reżyseria: Junosza-Szaniawska Olga teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
10 czerwca 1982 |
Iwona, księżniczka Burgunda
Witold Gombrowicz
postać: Dama dworu reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar, Wojtyszko Maciej teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
6 listopada 1982 |
Żołnierz Królowej Madagaskaru
Julian Tuwim
postać: Delegatka "Lilii białostockiej" reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
6 listopada 1982 |
Żołnierz Królowej Madagaskaru
Julian Tuwim
postać: Kelnereczka reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
6 listopada 1982 |
Żołnierz Królowej Madagaskaru
Julian Tuwim
postać: Żaneta reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
30 grudnia 1982 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Baba reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
30 grudnia 1982 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Anioł reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
1 stycznia 1983 |
Pchła Szachrajka
Jan Brzechwa
forma twórczości: role reżyseria: Seniuk Anna teatr: przedstawienie impresaryjne
|
26 lutego 1983 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Dworka II reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
14 maja 1983 |
Motyle są wolne
Leonard Gershe
postać: Pani Baker reżyseria: Michalik Bogdan teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
18 lutego 1984 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Pajęczynka, Dama Dworu I reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
9 czerwca 1985 |
Kandyd
Voltaire
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Orzechowski Krzysztof teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
24 maja 1986 |
Sen srebrny Salomei
Juliusz Słowacki
postać: Szlachcianka reżyseria: Andrucki Jacek teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
24 maja 1986 |
Sen srebrny Salomei
Juliusz Słowacki
forma twórczości: role reżyseria: Andrucki Jacek teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
1 czerwca 1986 |
Dzień bajek
Barbara Dąbrowska
forma twórczości: role reżyseria: Adamski Paweł teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
13 grudnia 1986 |
Farfurka królowej Bony
Anna Świrszczyńska
postać: Kaśka Duda reżyseria: Karolak Andrzej teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
12 grudnia 1987 |
Flisak i Przydróżka
Hanna Januszewska
postać: Maszkaron IV, Nadwiślanka IV, Snop IV reżyseria: Miklińska Zofia teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
12 grudnia 1987 |
Flisak i Przydróżka
Hanna Januszewska
forma twórczości: role reżyseria: Miklińska Zofia teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
27 lutego 1988 |
Świętoszek
Molière
postać: Doryna reżyseria: Radecka Barbara Katarzyna teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
12 czerwca 1988 |
Kiedy minie pięć lat
Federico García Lorca
postać: Maszynistka reżyseria: Nowicki Paweł teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
11 listopada 1988 |
A to Polska właśnie...
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
8 lipca 1989 |
Kartoteka
Tadeusz Różewicz
postać: Olga reżyseria: Gliński Marek teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
8 lipca 1989 |
Kartoteka
Tadeusz Różewicz
postać: Żywa pani reżyseria: Gliński Marek teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
24 maja 1992 |
Opowiem wam o Ester
Marek Hłasko
postać: Starsza pani reżyseria: Andrzejewski Miro teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|