14 kwietnia 1956 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Sługa Zamkowy reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
16 września 1956 |
Miarka za miarkę
William Shakespeare
postać: Kat Obrzydluch reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 grudnia 1956 |
Bohater naszego świata
John Millinghton Synge
postać: Młodzieniec I reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
20 stycznia 1957 |
Jacobowsky i pułkownik
Franz Werfel
forma twórczości: role reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
20 stycznia 1957 |
Jacobowsky i pułkownik
Franz Werfel
postać: Feldfebel reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
4 kwietnia 1957 |
Kot w butach
Zenon Laurentowski
postać: Kuba reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
4 lipca 1957 |
Nowy Don Kiszot czyli Sto Szaleństw
Aleksander Fredro
postać: Sługa reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
19 października 1957 |
Imiona władzy
Jerzy Broszkiewicz
postać: Naczelnik Straży reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 grudnia 1957 |
O dwóch takich co ukradli księżyc
Kornel Makuszyński
postać: Oberżysta reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
31 stycznia 1958 |
Liliom
Ferenc Molnár
postać: Istwan Marosz reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 listopada 1958 |
Stan oblężenia
Albert Camus
forma twórczości: role reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 grudnia 1958 |
Porwanie w Tiutiurlistanie
Wojciech Żukrowski
postać: Nagniotek reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
20 marca 1959 |
Burza
William Shakespeare
postać: Bosman reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
20 czerwca 1959 |
Geniusz sierocy
Maria Dąbrowska
postać: Posłaniec z dalekiej drogi reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
17 października 1959 |
Sen srebrny Salomei
Juliusz Słowacki
postać: Pierwszy chłop ukraiński reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
28 listopada 1959 |
Romulus Wielki
Friedrich Dürrenmatt
postać: Kucharz reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
25 lutego 1960 |
Dundo Maroje (Rzymska kurtyzana)
Marin Drżić
postać: Strażnik reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 maja 1960 |
Oresteja
Ajschylos
postać: Przyboczny Aigistosa reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 maja 1960 |
Oresteja
Ajschylos
postać: Sędzia reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 września 1960 |
Ponad wszystko, najokrutniejszy jest król
Nisim Aloni
postać: Doradca Rechawama reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 grudnia 1960 |
Radość z odzyskanego śmietnika
Jerzy Krasowski
postać: Podoficer reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
15 kwietnia 1961 |
Pan Puntila i jego sługa Matti
Bertolt Brecht
postać: Surkkala, Bezrobotny reżyseria: Maśliński Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
7 czerwca 1961 |
Smok
Eugeniusz Szwarc
postać: Kowal reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
2 września 1961 |
Wieczór Trzech Króli lub co chcecie
William Shakespeare
postać: Kapitan okrętu reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 grudnia 1961 |
Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca
Ilja Erenburg
postać: I Policjant reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 grudnia 1961 |
Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca
Ilja Erenburg
postać: Mr Rottenton, Policjant reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
25 maja 1962 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Lokaj reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
25 maja 1962 |
Dziady
Adam Mickiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
16 listopada 1962 |
Przygody Sindbada Żeglarza
Bolesław Leśmian
postać: Wysoki marynarz reżyseria: Güntner Jan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 czerwca 1963 |
Androkles i lew
George Bernard Shaw
postać: Gladiator reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 listopada 1963 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Żandarm reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 listopada 1963 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Świstunow reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 listopada 1963 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Miszka reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 grudnia 1963 |
Inkarno
Kazimierz Brandys
postać: Mężczyzna II reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
7 marca 1964 |
Tylko dziewięćdziesiąt dziewięć (z Teresą Iżewską)
Teresa Iżewska, Piotr Paradowski
postać: Prof. Pokrowski reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
27 maja 1964 |
Śmierć na gruszy
Witold Wandurski
postać: Żołnierz II reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 lipca 1964 |
Antygona
Sofokles
postać: Sługa reżyseria: Lipińska Olga teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 lipca 1964 |
Siedmiu przeciw Tebom
Ajschylos
forma twórczości: role reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 listopada 1964 |
Popioły
Jerzy Broszkiewicz
postać: Adiutant I reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 listopada 1964 |
Popioły
Jerzy Broszkiewicz
postać: Gerylas I reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 listopada 1964 |
Popioły
Jerzy Broszkiewicz
postać: Gość na balu reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 listopada 1964 |
Popioły
Jerzy Broszkiewicz
postać: Rotmistrz reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 listopada 1964 |
Popioły
Jerzy Broszkiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
30 stycznia 1965 |
Puste pole
Tadeusz Hołuj
postać: SS-man sierżant reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
3 kwietnia 1965 |
Don Kichot
Miguel de Cervantes
postać: Dworzanin II reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
3 kwietnia 1965 |
Don Kichot
Miguel de Cervantes
postać: Ferdynand, syn księcia reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
3 kwietnia 1965 |
Don Kichot
Miguel de Cervantes
postać: Kazirodca reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 października 1965 |
Król Agis
Juliusz Słowacki
postać: I z ludu reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
11 marca 1966 |
Zamek
Franz Kafka
postać: Chłop reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
7 maja 1966 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Murarz I reżyseria: Lipińska Olga teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 listopada 1966 |
Potop
Henryk Sienkiewicz
postać: Roch Kowalski reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
18 listopada 1966 |
Potop
Henryk Sienkiewicz
postać: Szlachcic reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
4 marca 1967 |
Mama płaci alimenty
Anna Świrszczyńska
postać: Kolejarz reżyseria: Wawrzyniak Mirosław teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
4 marca 1967 |
Mama płaci alimenty
Anna Świrszczyńska
postać: Sąsiad reżyseria: Wawrzyniak Mirosław teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
28 kwietnia 1967 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Hoppe reżyseria: Stojowska Ewa teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
28 kwietnia 1967 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Gefreiter reżyseria: Stojowska Ewa teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
21 lipca 1967 |
Odprawa posłów greckich
Jan Kochanowski
postać: Przodownik Chóru Mężczyzn reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
8 grudnia 1967 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Czepiec reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
10 marca 1968 |
Król włóczęgów
Justin Huntley Mac Carthy
forma twórczości: role reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
30 października 1968 |
Don Juan
Molière
postać: Guzman reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
20 marca 1969 |
Ojciec Goriot
Balzac Honore de
postać: Agent reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
27 lipca 1969 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Kleniewicz reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
28 lutego 1970 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Anuczkin reżyseria: Wojciechowski Lech teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
28 lutego 1970 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Wojciechowski Lech teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
21 kwietnia 1970 |
Szósty lipca
Michał Szatrow
postać: Swierdłow reżyseria: Kuźmiński Zbigniew teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
20 czerwca 1970 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Błażej reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
5 grudnia 1970 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Kacper reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
5 grudnia 1970 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Bartos reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
25 września 1971 |
Czapa
Janusz Krasiński
postać: Strażnik II reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
22 kwietnia 1972 |
Czerwone pantofelki
Paul Kester
postać: Burmistrz reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
11 czerwca 1972 |
Ktoś nowy
Domański Marek
postać: Filipczak reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
18 listopada 1972 |
Turoń
Stefan Żeromski
postać: Jan Chudy reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
21 września 1973 |
Niespodzianka
Karol Hubert Rostworowski
postać: Jasiek reżyseria: Wasiuczyński Jerzy teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
5 kwietnia 1974 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Grzegorz reżyseria: Skibiński Wojciech teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
22 września 1974 |
O straszliwym smoku i dzielnym szewczyku, przepięknej królewnie i królu Gwoździku
Maria Kownacka
postać: Rycerz I reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
22 września 1974 |
O straszliwym smoku i dzielnym szewczyku, przepięknej królewnie i królu Gwoździku
Maria Kownacka
postać: Smok reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
20 kwietnia 1975 |
Klątwa
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: role reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
7 marca 1976 |
Dziewięć serc
Hans Christian Andersen
postać: Śmierć, Pan Indor reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
6 czerwca 1976 |
Nasza patetyczna
Jan Bijata
postać: Chór reżyseria: Filipski Ryszard teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
27 maja 1977 |
Placówka
Bolesław Prus
postać: Knap reżyseria: Bednarz Aleksander teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
11 lutego 1978 |
Ciężkie czasy
Michał Bałucki
postać: Lokaj reżyseria: Witkiewicz Kazimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
5 maja 1978 |
Bolesław Śmiały. Skałka
Stanisław Wyspiański
postać: Chłop reżyseria: Nurkowski Włodzimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
5 maja 1978 |
Bolesław Śmiały. Skałka
Stanisław Wyspiański
postać: Kaleka reżyseria: Nurkowski Włodzimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
5 maja 1978 |
Bolesław Śmiały. Skałka
Stanisław Wyspiański
postać: Rycerz Sieciecha reżyseria: Nurkowski Włodzimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
9 maja 1979 |
Skiz
Gabriela Zapolska
postać: Lokaj reżyseria: Witkiewicz Kazimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 października 1979 |
Konrad Wallenrod
Adam Mickiewicz
postać: Krzyżak reżyseria: Bednarz Aleksander teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 grudnia 1979 |
Betleem polskie
Lucjan Rydel
postać: Św.Józef reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
2 marca 1980 |
My, niżej podpisani
Aleksander Gelman
postać: Pasażer III reżyseria: Kmieciński Marek teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
27 czerwca 1980 |
Nadspodziewany początek bankietu
Jacek Stwora
postać: Chłop reżyseria: Budkiewicz Jan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 października 1983 |
Ludojadka
Iwan Radojew
postać: Asparuch reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|