4 lutego 1948 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Fon Kostryn reżyseria: Zbyszewska Stanisława teatr: Teatr Miejski, Sosnowiec
|
8 maja 1948 |
Wyrok
Bohdan Pepłowski
postać: Major reżyseria: Wasilewski Ryszard teatr: Teatr Miejski, Sosnowiec
|
24 stycznia 1949 |
Nowy Don Kiszot
Aleksander Fredro
postać: Wójt reżyseria: Byrska Irena teatr: Teatry Śląsko-Dąbrowskie (Scena Opolska), Opole
|
17 marca 1949 |
Wyspa pokoju
Pietrow Eugeniusz
postać: Maycroft; Mr Jeffris reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatry Śląsko-Dąbrowskie (Scena Opolska), Opole
|
10 września 1949 |
Placówka
Prus Bolesław
postać: Ślimak reżyseria: Chmurkowski Feliks teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
3 listopada 1949 |
Przyjaciel przyjdzie wieczorem
Jacques Companeez, Ivan Noe
postać: Listonosz reżyseria: Koczanowicz Zbigniew teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
8 grudnia 1949 |
Wesele Fonsia
Ryszard Ruszkowski
postać: Dorowski reżyseria: Koczanowicz Zbigniew teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
9 lutego 1950 |
Czarująca szewcowa
Federico García Lorca
postać: Kawaler przepasany barwnym pasem reżyseria: Koczanowicz Zbigniew teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
16 marca 1950 |
Okno w lesie
Leonid Rachmanow, Eugeniusz Ryss
postać: Jerzy Wiertogradzki reżyseria: Koczanowicz Zbigniew teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
3 czerwca 1950 |
Pieją koguty
Józef Bałtuszis
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Proskurnicki Bogdan teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
3 czerwca 1950 |
Pieją koguty
Józef Bałtuszis
postać: Łabutis reżyseria: Proskurnicki Bogdan teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
5 sierpnia 1950 |
Dobry człowiek
Krzysztof Gruszczyński
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Koweszko Witold teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
5 sierpnia 1950 |
Dobry człowiek
Krzysztof Gruszczyński
postać: Paskiewicz reżyseria: Koweszko Witold teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
4 listopada 1950 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Rotmistrz reżyseria: Zbyszewska Stanisława teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
2 czerwca 1951 |
Zabobonnik
Franciszek Zabłocki
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Marecki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
2 czerwca 1951 |
Zabobonnik
Franciszek Zabłocki
postać: Frantowicz reżyseria: Marecki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
27 października 1951 |
Intryga i miłość
Friedrich Schiller
postać: Prezydent von Walter reżyseria: Bay-Rydzewski Franciszek teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
23 lutego 1952 |
Grzegorz Dyndała
Molière
postać: Pan de Sautenville reżyseria: Berwińska Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
22 lipca 1952 |
Pociąg do Marsylii
Krzysztof Gruszczyński
postać: Arbois reżyseria: Stojowska Ewa teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
8 listopada 1952 |
Sztorm
Władimir Bill-Biełocerkowski
postać: Sawandiejew reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
8 listopada 1952 |
Sztorm
Władimir Bill-Biełocerkowski
postać: Merkułow reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
21 lutego 1953 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Bennecke reżyseria: Kochanowicz Jan, Erwan Ireneusz teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
2 lipca 1953 |
Pajęczyna
Czanerle Maria
postać: Kabasiński reżyseria: Strzelecki Czesław teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
10 października 1953 |
Niespokojna starość
Rachmanow Leonid
postać: Kuprijanow reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
31 grudnia 1953 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Wygodnicki reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
30 czerwca 1954 |
Oberżystka
Goldoni Carlo
postać: Hrabia d`Albafioritta reżyseria: Wasilewski Ryszard teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
31 grudnia 1954 |
Karpaccy górale
Józef Korzeniowski
postać: Komisarz cyrkularny reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
31 grudnia 1954 |
Karpaccy górale
Józef Korzeniowski
postać: Starzec I reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
30 września 1955 |
Ciotunia
Aleksander Fredro
postać: Szambelan Kawalerski reżyseria: Strzelecki Czesław teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
14 kwietnia 1956 |
Świerszcz za kominem
Dickens Karol
postać: Prolog i epilog reżyseria: Gall Iwo teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
15 września 1956 |
Sprzysiężenie Fiesca w Genui
Schiller Fryderyk
postać: Cibo reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
6 października 1956 |
Ostrożnie świeżo malowane
Fauchois Rene
postać: Dr Odilon Gadarin reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
30 grudnia 1956 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Bęczkowski reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
6 kwietnia 1957 |
Królowa Śniegu
Eugeniusz Szwarc
postać: Bajkopisarz reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
5 października 1957 |
Sługa dwóch panów
Carlo Goldoni
postać: Pantalone de Bisognosi reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
22 grudnia 1957 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Ojciec reżyseria: Gall Iwo teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
6 kwietnia 1958 |
Kot w butach
Zenon Laurentowski
postać: Szambelan reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
5 listopada 1958 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Miechodmuch reżyseria: Wróblewska Wanda teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
1 października 1959 |
Kocham, kocham
Michał Czerwiński, Włodzimierz Mass
postać: Iwan Piotrowicz Żurawlew reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
20 stycznia 1960 |
Latarnia
Jirasek Alojzy
postać: Zima reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
3 maja 1960 |
Wizje Simony Machard
Brecht Bertolt
postać: Pan Machard reżyseria: Dembowski Mieczysław teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
30 września 1960 |
Krzesiwo
Januszewska Hanna
postać: Właściciel domu reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
8 października 1960 |
Ucieczka
Bułhakow Michaił
postać: Stary; Naczelnik stacji reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
22 grudnia 1960 |
Angelo tyran Padwy
Wiktor Hugo
postać: Gaboardo reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
22 grudnia 1960 |
Angelo tyran Padwy
Wiktor Hugo
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
21 kwietnia 1961 |
Słomkowy kapelusz
Eugène Labiche
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
21 kwietnia 1961 |
Słomkowy kapelusz
Eugène Labiche
postać: Vezinet reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
27 czerwca 1961 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Solfernus reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
27 kwietnia 1962 |
Miecz Damoklesa
Hikmet Nazim
postać: Komisarz policji reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
8 marca 1963 |
Don Juan Tenorio
Jose Zorilla
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
8 marca 1963 |
Don Juan Tenorio
Jose Zorilla
postać: Krzysztof Butareli reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
20 kwietnia 1963 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Kapelan reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
13 lipca 1963 |
Skąpiec
Molière
postać: Simon reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
7 lutego 1964 |
Szkoła żon
Molière
postać: Oront reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
14 maja 1964 |
Jak wam się podoba
William Shakespeare
postać: Koryn reżyseria: Makarewicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
13 czerwca 1964 |
Wybór
Gawlik Jan Paweł
postać: Profesor Szczujniak reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
15 stycznia 1965 |
Wizyta starszej pani
Friedrich Dürrenmatt
postać: Ochmistrz reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
19 listopada 1965 |
Odwet czyli Barbara Zapolya
Dmuszewski Ludwik Adam
postać: Stefan Zapolya reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
19 listopada 1965 |
Odwet czyli Barbara Zapolya
Dmuszewski Ludwik Adam
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
26 lutego 1966 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Chłop reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
26 lutego 1966 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Chłop ze wsi reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
26 lutego 1966 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Kułak reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
26 lutego 1966 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
forma twórczości: role reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
15 października 1966 |
Mazepa
Słowacki Juliusz
postać: Chmara reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
15 października 1966 |
Mazepa
Słowacki Juliusz
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
3 lutego 1967 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
3 lutego 1967 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Ksiądz reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
15 kwietnia 1967 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Grabarz II reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
15 kwietnia 1967 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Marceli reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
25 czerwca 1967 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Nieśmiałowski reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 listopada 1967 |
Żabusia
Gabriela Zapolska
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 listopada 1967 |
Żabusia
Gabriela Zapolska
postać: Milewski reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
29 grudnia 1967 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Bartos reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
28 lutego 1968 |
Ali Baba i 40 rozbójników
Janusz Kłosiński, Janusz Słowikowski
postać: Szabar reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
26 października 1968 |
Magazyn mód
Kryłow Iwan Andriejewicz
postać: Antrop reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
26 października 1968 |
Magazyn mód
Kryłow Iwan Andriejewicz
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 stycznia 1969 |
Fizycy
Friedrich Dürrenmatt
postać: Maurillo reżyseria: Czechak Bohdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
27 marca 1969 |
Legenda
Wyspiański Stanisław
postać: Woj 1 reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
7 czerwca 1969 |
W gołębniku
Nikorowicz Ignacy
postać: Ignacy reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
30 października 1969 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Kupiec II reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 stycznia 1970 |
Pułapka na myszy
Christie Agatha
postać: Pan Paravicini reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
5 kwietnia 1970 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Kanclerz reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
5 września 1970 |
Szkoła kobiet
Bogusławski Wojciech
postać: Maciek reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
14 listopada 1970 |
Turoń
Stefan Żeromski
postać: Chłop reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
14 listopada 1970 |
Turoń
Stefan Żeromski
postać: Walenty reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
19 grudnia 1970 |
Kopciuszek
Lotar Henryk
postać: Marszałek dworu reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
24 kwietnia 1971 |
Królowa przedmieścia
Konstanty Krumłowski
postać: Benzek reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
24 kwietnia 1971 |
Królowa przedmieścia
Konstanty Krumłowski
postać: Fiakier reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
24 kwietnia 1971 |
Królowa przedmieścia
Konstanty Krumłowski
postać: Żołnierz reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 lipca 1971 |
Mały Rycerz i panny
Sienkiewicz Henryk
postać: Zagłoba reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
18 marca 1972 |
Bulwa
Marcel Achard
postać: Służący reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|