16 września 1950 |
Barberyna
Alfred de Musset
postać: Ulryk reżyseria: Kwaskowski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
30 listopada 1950 |
Kto zawinił
Mdiwani Georgij
postać: Jeremin reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 lutego 1951 |
Korzenie sięgają głęboko
D`Usseau Arnaud, Gow James
postać: Szeryf Serkin reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 kwietnia 1952 |
Pociąg do Marsylii
Krzysztof Gruszczyński
postać: Rigogne reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
13 lipca 1952 |
Rodzinka
Jurandot Jerzy
postać: Ludwik Montrivault reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
9 listopada 1952 |
Las
Ostrowski Aleksander
postać: Wosmibratow reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
23 stycznia 1953 |
Słomkowy kapelusz
Eugène Labiche
postać: Emil Tavernier reżyseria: Perz Jan, Czaykowska Irma teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
27 marca 1953 |
Świętoszek
Moliere
postać: Tartufe reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
20 czerwca 1953 |
Dwa tygodnie w "Raju"
Zdzisław Skowroński, Józef Słotwiński
postać: Radca Olszewski reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
19 września 1953 |
Domek z kart
Maria Koszyc, Emil Zegadłowicz
postać: Antoni Kłeczek reżyseria: Wróblewska Wanda teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
6 listopada 1953 |
Jak hartowała się stal
Mikołaj Ostrowski
forma twórczości: role reżyseria: Małkowska Hanna, Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
22 stycznia 1954 |
Źródło pod gruszą
Ignacy Wolański
postać: Kusoń reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
25 września 1955 |
Cyrulik sewilski, czyli daremna przezorność
Pierre A. Beaumarchais
postać: Bartolo reżyseria: Czyński Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
21 kwietnia 1956 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Egeusz reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
24 lipca 1956 |
Ludzie z martwej winnicy
Brandstaetter Roman
postać: Pułkownik Verdier reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
29 czerwca 1957 |
Wesołe kumoszki z Windsoru
Shakespeare William
postać: Page reżyseria: Zieliński Przemysław teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
22 grudnia 1957 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Dziad reżyseria: Gall Iwo teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
28 czerwca 1958 |
Bal pożegnanych
Peter Zvon
postać: Hrabia Ryszard reżyseria: Halama Juraj teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
5 listopada 1958 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Bartłomiej reżyseria: Wróblewska Wanda teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
5 października 1959 |
Szatan z VII klasy
Kornel Makuszyński
postać: Pan Gąsowski reżyseria: Brzeziński Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
20 stycznia 1960 |
Latarnia
Jirasek Alojzy
postać: Braha-Siekiernik reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
3 maja 1960 |
Wizje Simony Machard
Brecht Bertolt
postać: Henri Soupeau reżyseria: Dembowski Mieczysław teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|