23 maja 1971 |
Cygańska miłość
Franz Lehár
postać: Oficer I reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Teatr Muzyczny, Szczecin
|
15 grudnia 1971 |
Kraina uśmiechu
Franz Lehár
postać: Pułkownik reżyseria: Bursztynowicz Tadeusz teatr: Teatr Muzyczny, Szczecin
|
19 kwietnia 1972 |
Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Bryndas reżyseria: Bursztynowicz Tadeusz teatr: Teatr Muzyczny, Szczecin
|
19 kwietnia 1972 |
Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Kwicołap reżyseria: Bursztynowicz Tadeusz teatr: Teatr Muzyczny, Szczecin
|
1 grudnia 1973 |
Flis
Stanisław Moniuszko
postać: Szostak reżyseria: Żerdzicki Sławomir teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
29 czerwca 1974 |
Król Roger
Karol Szymanowski
postać: Archirejos reżyseria: Hebanowski Stanisław teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
21 grudnia 1974 |
Legenda Bałtyku
Feliks Nowowiejski
postać: Mestwin reżyseria: Fołtyn Maria teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
5 kwietnia 1975 |
Zemsta nietoperza
Johann II Strauss
postać: Dr Blind reżyseria: Slovak Borys teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
19 czerwca 1976 |
Faust
Charles Gounod
postać: Wagner reżyseria: Fołtyn Maria teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
29 stycznia 1977 |
Jolanta
Piotr Czajkowski
postać: Bertram reżyseria: Slezak Ryszard teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
11 listopada 1978 |
Hrabina
Stanisław Moniuszko
postać: Chorąży reżyseria: Czosnowska Bogusława teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
30 czerwca 1979 |
Romeo i Julia
Gounod Charles
postać: Książę Werony reżyseria: Skulski Florian teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
19 stycznia 1980 |
Straszny dwór
Stanisław Moniuszko
postać: Skołuba reżyseria: Czosnowska Bogusława teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
27 września 1980 |
Marta
Friedrich von Flotow
postać: Sędzia reżyseria: Kamiński Zygmunt teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
14 listopada 1981 |
Córka źle strzeżona
Ferdinand Hérold
postać: Dyrektor małej trupy aktorskiej reżyseria: Slovák Boris teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
12 czerwca 1982 |
Eugeniusz Oniegin
Piotr Czajkowski
postać: Gremin reżyseria: Chojnacka Hanna teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
12 czerwca 1982 |
Eugeniusz Oniegin
Piotr Czajkowski
postać: Zarecki reżyseria: Chojnacka Hanna teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
12 lutego 1983 |
Halka
Stanisław Moniuszko
postać: Dziemba reżyseria: Chojnacka Hanna teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
18 czerwca 1983 |
Sprzedana narzeczona
Smetana Bedrich
postać: Micha reżyseria: Slovak Borys teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
3 marca 1984 |
Orfeusz w piekle
Jacques Offenbach
postać: Mars reżyseria: Artemska Beata teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
14 października 1984 |
Nabucco
Verdi Giuseppe
postać: Arcykapłan reżyseria: Peryt Ryszard teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
31 grudnia 1985 |
Straszny dwór
Stanisław Moniuszko
postać: Skołuba reżyseria: Fołtyn Maria teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
29 października 1988 |
Makbet
Giuseppe Verdi
postać: Lekarz, Sługa, Zbir reżyseria: Vilenius Kari teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
31 grudnia 1988 |
Wesoła wdówka
Franz Lehár
postać: Kromow reżyseria: Slovák Boris teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
30 marca 1996 |
Don Pasquale
Gaetano Donizetti
postać: Notariusz reżyseria: Czosnowska Bogusława teatr: Państwowa Opera Bałtycka, Gdańsk
|