Teatry i zespoły

Trwa wczytywanie

Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego

Teatr Nowy im. Heleny Modrzejewskiej działał od 14 września 1923 roku do 24 maja 1937. Po II wojnie światowej reaktywowany jako prywatny Teatr Nowy. W 1949 roku upaństwowiony, połączony z Teatrem Polskim w przedsiębiorstwo pod nazwą Teatry Dramatyczne. W latach 1962–72 był filią Teatru Polskiego. W 1972 roku odzyskał częściową autonomię i odrębne kierownictwo artystyczne. W sezonie 1973/74 całkowicie usamodzielniony. W 2002 otrzymał imię Tadeusz Łomnicki.
Kamienicę, w której obecnie znajduje się Teatr, wzniesiono w latach 1906–1907. Jej projektantami byli Herman Böhmer i Paul Precl. Początkowo znajdowała się tu sala widowiskowa „Bandolina”, która przekształciła się w lokal rozrywek „Alt-Posen” Vergnügungslokal. Lokal w pełni przystosowano na potrzeby teatru w 1923 roku. W latach 1971–73 przebudowa wg projektu Janusza Pawlaka.

Sezon: 2002 / 2003

Kierownictwo

dyrektor naczelny i artystyczny:
Janusz Wiśniewski

kierownik literacki:
Sergiusz Sterna-Wachowiak

Zespół artystyczny

sekretarz literacki: Izabela Przyłuska


aktorzy: Janusz Andrzejewski, Kaja Bień, Grzegorz Chołuj, Wojciech Deneka, Radosław Elis, Barbara Kałużna, Edyta Łukaszewska, Mariusz Puchalski, Agnieszka Różańska, Daniel Wyczesany
inspicjenci/suflerzy: Agata Standełło

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji