Przedstawienia

Trwa wczytywanie
utwór
Róża (Stefan Żeromski)
miejsce premiery
Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
data premiery
12 listopada 1978
reżyseria
Henryk Giżycki
adaptacja
Andrzej Ochalski
inscenizacja
Henryk Giżycki
współpraca reżyserska
Janusz Rafał Nowicki
scenografia
Józef Napiórkowski
asystent scenografa
Jerzy Jaruga
muzyka
Zbigniew Jaremko
choreografia
Danuta Spólnicka
Obsada
Czarowic
Jacek Strama
Akt I
Prolog
Krystyna
Jadwiga Lesiak
Regina Redlińska
Ochrana
Oset
Edward Kusztal
Naczelnik
Henryk Giżycki
Chrypa
Krzysztof Pietrykowski
Flańtus
Zdzisław Nowicki
Hilary
Lech Sulimierski
Lejba
Jan Parandyk
Szlachcic
Władysław Sokalski
Stasiek
Andrzej Nowak
Więzienie
Zagozda
Jerzy Smoliński
Akt II
Cytadela
Bożyszcze
Wacław Ulewicz
Anzelm
Janusz Rafał Nowicki
Żołnierz
Józef Stylko
Eugeniusz Nowakowski
Bal
Żałobnica
Jadwiga Lesiak
Żałobica
Regina Redlińska
Rycerz
Wacław Ulewicz
Ułan
***
Dama I
Janusza Skubiejska
Dama II
Janina Utrata
Pierwszy
Krzysztof Pietrykowski
Drugi
Jan Parandyk
Trzeci
Władysław Sokalski
Czwarty
Zdzisław Nowicki
Piąty
Jan Stryjniak
Szósty
Lech Sulimierski
Panie, panowie
Jadwiga Lesiak
Irena Malarczyk
Krystyna Rutkowska
Regina Redlińska
Sławomira Kozieniec
Grażyna Pawlenko
Ewa Szwandrowicz
Pan
Stanisław Kamiński
Jacek Zbrożek
Cytadela
Bożyszcze
Wacław Ulewicz
Anzelm
Janusz Rafał Nowicki
Żołnierz
Józef Stylko
Eugeniusz Nowakowski
Cela
Anzelm
Janusz Rafał Nowicki
Bożyszcze
Wacław Ulewicz
Miasto
Robotnik I
Krzysztof Pietrykowski
Kobieta I
Krystyna Rutkowska
Robotnik II
Władysław Sokalski
Robotnik III
Lech Sulimierski
Kobieta II
Irena Malarczyk
Robotnik IV
Stanisław Kamiński
Robotnik V
Jan Parandyk
Robotnik VI
Zdzisław Nowicki
Robotnik VII
Jan Stryjniak
Bożyszcze
Wacław Ulewicz
Anzelm
Janusz Rafał Nowicki
Zagozda
Jerzy Smoliński
Wieś
Prelegent
Zbigniew Pudzianowski
Murarz
Eugeniusz Nowakowski
Bogdan Budziszewski
Malarz
Józef Stylko
Bożyszcze
Wacław Ulewicz
Grześ
Andrzej Nowak
Anzelm
Janusz Rafał Nowicki
Zagozda
Jerzy Smoliński
Bal
Bożyszcze
Wacław Ulewicz
Rewolucja
Urszula Józefczak
Skazaniec
Janusz Rafał Nowicki
Chochoł
Edward Kusztal
Ślaz
Stanisław Kamiński
Dama I
Janusza Skubiejska
Dama II
Janina Utrata
Pierwszy
Krzysztof Pietrykowski
Drugi
Jan Parandyk
Trzeci
Władysław Sokalski
Czwarty
Zdzisław Nowicki
Piąty
Jan Stryjniak
Szósty
Lech Sulimierski
Panie, panowie
Jadwiga Lesiak
Irena Malarczyk
Krystyna Rutkowska
Regina Redlińska
Sławomira Kozieniec
Grażyna Pawlenko
Ewa Szwandrowicz
Pan
Stanisław Kamiński
Jacek Zbrożek
Akt III
Ucieczka
Dan
Włodzimierz Twardowski
Żołnierz
Józef Stylko
Dwór
Krystyna
Jadwiga Lesiak
Regina Redlińska
Benedykt
Jacek Zbrożek
Szkoła
Nastka
Ewa Szwandrowicz
Ołeś, syn Anzelma
Sławomira Kozieniec
Michałek, syn Osta
Grażyna Pawlenko
Szczypiorek
Bogdan Budziszewski
Epilog
Dan
Włodzimierz Twardowski
Grześ
Andrzej Nowak

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji