3 listopada 1962 |
W pustyni i w puszczy
Sienkiewicz Henryk
postać: Nel reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
1 marca 1964 |
Lalka
Bolesław Prus
postać: Ewelina Janocka reżyseria: zespół teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
24 września 1964 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Rachel reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
19 listopada 1965 |
Don Kichote
Miguel de Cervantes
postać: Maritornes reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
17 grudnia 1965 |
Tango
Sławomir Mrożek
postać: Ala reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
23 stycznia 1966 |
Co złego to nie my
Stanisław Kowalewski
postać: Lola reżyseria: Bleicherówna Danuta teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
23 stycznia 1966 |
Co złego to nie my
Stanisław Kowalewski
postać: Pielęgniarka reżyseria: Bleicherówna Danuta teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
17 kwietnia 1966 |
Cezar i Kleopatra
George Bernard Shaw
postać: Charmian reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
11 lutego 1967 |
Trojanki
Eurypides*Sartre
postać: Kassandra reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
15 lipca 1967 |
Cymbelin
William Shakespeare
postać: Służąca Imogeny reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
15 lipca 1967 |
Cymbelin
William Shakespeare
postać: Śmierć reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
30 grudnia 1967 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Chłopka reżyseria: Swinarski Konrad teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
9 marca 1968 |
Yerma
Federico García Lorca
postać: Dziewczyna II reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
2 czerwca 1968 |
Anabaptyści
Friedrich Dürrenmatt
postać: Judyta reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
28 lipca 1968 |
Biografia
Max Frisch
postać: Żona Stahela reżyseria: Nicoloff Serge teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
28 lipca 1968 |
Biografia
Max Frisch
postać: Katrin reżyseria: Nicoloff Serge teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
11 kwietnia 1969 |
Poskromienie złośnicy
William Shakespeare
postać: Kasia reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
20 grudnia 1970 |
Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Krakowianka II reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
16 maja 1971 |
W małym dworku
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Aneta Wasiewiczówna reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
22 lipca 1971 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Józia reżyseria: Krygier Waldemar teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
16 marca 1972 |
Idiota
Fiodor Dostojewski
postać: Adelajda reżyseria: Krygier Waldemar teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 kwietnia 1972 |
Wieczór zbrodniarzy
Jose Triana
postać: Kuka reżyseria: Gruca Jacek teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 maja 1972 |
Powrót z Elby
Daniel Christoff
postać: Klientka reżyseria: Boratyński Wojciech teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
12 listopada 1972 |
Klęska
Aleksander Fadiejew
forma twórczości: role reżyseria: Krygier Waldemar teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
20 stycznia 1973 |
Oby nam się!
Bertolt Brecht
postać: Panna młoda reżyseria: Krygier Matylda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
20 stycznia 1973 |
Oby nam się!
Michaił Zoszczenko
postać: Gość reżyseria: Krygier Matylda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
20 stycznia 1973 |
Oby nam się!
Aleksander Bednarz
postać: Matka reżyseria: Krygier Matylda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
22 grudnia 1973 |
Oratorium wigilijne
Johann Sebastian Bach
forma twórczości: role reżyseria: Krygier Waldemar teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 września 1974 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
28 lipca 1975 |
Goście Hotelu du Parc
Karol Obidniak, Józef Wędrychowski
postać: Ola reżyseria: Krygier Matylda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 czerwca 1976 |
Nasza patetyczna
Jan Bijata
postać: Chór reżyseria: Filipski Ryszard teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 czerwca 1976 |
Nasza patetyczna
Jan Bijata
postać: Kierownik produkcji reżyseria: Filipski Ryszard teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 grudnia 1976 |
Romans z wodewilu
Władysław Krzemiński
postać: Rózia reżyseria: Witkiewicz Kazimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
27 maja 1977 |
Placówka
Bolesław Prus
postać: Zośka reżyseria: Bednarz Aleksander teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
5 maja 1978 |
Bolesław Śmiały. Skałka
Stanisław Wyspiański
postać: Chłopka reżyseria: Nurkowski Włodzimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
5 maja 1978 |
Bolesław Śmiały. Skałka
Stanisław Wyspiański
postać: Królowa reżyseria: Nurkowski Włodzimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
11 listopada 1978 |
Bajki mówią o nas
Iwona Omąkowska
forma twórczości: role reżyseria: Omąkowska Iwona teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 października 1979 |
Konrad Wallenrod
Adam Mickiewicz
postać: Mniszka reżyseria: Bednarz Aleksander teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 grudnia 1979 |
Betleem polskie
Lucjan Rydel
postać: Jedna z chóru reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 grudnia 1979 |
Betleem polskie
Lucjan Rydel
postać: Matka reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 grudnia 1979 |
Betleem polskie
Lucjan Rydel
postać: Powstaniec z 1863 reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
2 marca 1980 |
My, niżej podpisani
Aleksander Gelman
postać: Pasażer II reżyseria: Kmieciński Marek teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
11 czerwca 1980 |
Kot w butach
Zenon Laurentowski
postać: Dama dworu reżyseria: Kmieciński Marek teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
17 stycznia 1981 |
Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Przodownica reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
3 października 1981 |
Awantura w Chioggi
Carlo Goldoni
postać: Donna Pasqua reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar, Wojtyszko Maciej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
29 maja 1982 |
Nie-Boska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Arystokratka reżyseria: Nurkowski Włodzimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
29 maja 1982 |
Nie-Boska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Rewolucjonistka reżyseria: Nurkowski Włodzimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
26 marca 1983 |
Hiob
Karol Wojtyła - Jan Paweł II
postać: Anioł reżyseria: Malak Tadeusz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
9 listopada 1983 |
Raj
Alberto Moravia
forma twórczości: role reżyseria: Samogranicki Zbigniew teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
9 listopada 1983 |
Raj
Alberto Moravia
forma twórczości: adaptacja reżyseria: Samogranicki Zbigniew teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
24 marca 1984 |
Kordian
Juliusz Słowacki
forma twórczości: role reżyseria: Wilkoński Zbigniew teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
24 marca 1984 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Widz reżyseria: Wilkoński Zbigniew teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
23 czerwca 1984 |
Tańcujące zbiegowisko
Tadeusz Kwinta
postać: Fela reżyseria: Kwinta Tadeusz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
12 stycznia 1985 |
Czas nasturcji
Barbara Wachowicz
postać: Druhna I reżyseria: Głuszczak Bohdan, Ulewicz Wacław teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
12 stycznia 1985 |
Czas nasturcji
Barbara Wachowicz
postać: Teodozja Szymańska reżyseria: Głuszczak Bohdan, Ulewicz Wacław teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 października 1985 |
Ucieczka
Michaił Bułhakow
postać: Zakonnica reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 grudnia 1986 |
Pokojówki
Jean Genet
postać: Solange reżyseria: Kalińska Zofia teatr:
|
13 grudnia 1986 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Fiewronia Pietrowna Poszlopkina reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
14 lutego 1988 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Hrabina Idalia reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
7 stycznia 1989 |
Fanszen
David Hare
postać: Stara Wang reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
9 grudnia 1989 |
Człowiek z marmuru – początek i koniec
Joanna Olczak-Ronikier
postać: Matka reżyseria: Orzechowski Krzysztof teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
9 grudnia 1989 |
Człowiek z marmuru – początek i koniec
Joanna Olczak-Ronikier
postać: Towarzyszka Kowalczykowa reżyseria: Orzechowski Krzysztof teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
30 marca 1990 |
Policja
Sławomir Mrożek
postać: Żona sierżanta-prowokatora reżyseria: Maciąg Rafał teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
31 grudnia 1990 |
Opera żebracza
John Gay
postać: Diana Trapes reżyseria: Orzechowski Krzysztof teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
31 grudnia 1990 |
Opera żebracza
John Gay
postać: Pani Slammekin reżyseria: Orzechowski Krzysztof teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
15 grudnia 1991 |
Forza Venite Gente, brat Franciszek
Mario Castellacci
postać: Biedaczka reżyseria: Jamróz Andrzej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
25 listopada 1992 |
Trędowata
Helena Mniszkówna
postać: Gość na balu reżyseria: Nurkowski Włodzimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
9 października 1994 |
Czerwone nosy
Peter Barnes
postać: Mamuśka Metz reżyseria: Nurkowski Włodzimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 września 1996 |
Wyprzedaż kobiet demonicznych
Stanisław Ignacy Witkiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Kalińska Zofia teatr:
|