21 listopada 1958 |
Zło krąży
Audiberti Jacques
postać: Kardynał Różyczka reżyseria: Burski Juliusz, Tośta Antoni teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Nowy), Poznań
|
14 lutego 1959 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Rycerz Czarny reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Poznań
|
14 kwietnia 1959 |
Kunszt miłości
Stadnicki Jerzy
postać: Alfred reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Nowy), Poznań
|
12 lutego 1960 |
Śmierć komiwojażera
Arthur Miller
postać: Happy reżyseria: Maśliński Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Poznań
|
18 października 1960 |
Kwadratura koła
Katajew Walentyn
postać: Piotr reżyseria: Drygalski Henryk teatr: Teatr Satyry (Estrada Satyryczna), Poznań
|
10 marca 1961 |
Kupiec
Titus Maccius Plautus
postać: Akantio reżyseria: Daszewski Mieczysław teatr: Teatr Satyry (Estrada Satyryczna), Poznań
|
10 marca 1961 |
Kupiec
Titus Maccius Plautus
postać: Kucharz reżyseria: Daszewski Mieczysław teatr: Teatr Satyry (Estrada Satyryczna), Poznań
|
9 lutego 1962 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Parys reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
9 lutego 1962 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Książę Werony reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
9 lutego 1962 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
26 lutego 1963 |
Idiotka
Marcel Achard
postać: Beniamin Beurevers reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
12 września 1963 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Śmigalski reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
7 listopada 1963 |
Pluskwa
Włodzimierz Majakowski
postać: Przekupień ze śledziami reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
7 listopada 1963 |
Pluskwa
Włodzimierz Majakowski
postać: Strażak reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
13 grudnia 1963 |
Kruk
Carlo Gozzi
postać: Gennaro reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
9 lutego 1964 |
Wiele hałasu o nic
William Shakespeare
postać: Kwasek reżyseria: Korsan Noemi teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
12 czerwca 1964 |
Juliusz Cezar
William Shakespeare
postać: Cynna reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
18 lipca 1965 |
Bohaterowie są niepotrzebni
Frank D. Gilroy
postać: Lekarz reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
25 listopada 1965 |
Zmierzch demonów
Roman Brandstaetter
postać: Stubenrauch reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
25 listopada 1965 |
Zmierzch demonów
Roman Brandstaetter
postać: Von Delow reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
16 kwietnia 1966 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Mikołaj Renzo reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
16 kwietnia 1966 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Oficer Legionów Polskich reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
16 lipca 1966 |
Dobrze skrojony frak
Gabor Dregely
postać: Wendt reżyseria: Wojdan Zygmunt teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
16 lipca 1966 |
Dobrze skrojony frak
Gabor Dregely
postać: Melcer reżyseria: Wojdan Zygmunt teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
12 listopada 1966 |
Mocne uderzenie
Willis Ted
postać: Steve White reżyseria: Wojdan Zygmunt teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
18 lutego 1967 |
Lilla Weneda
Juliusz Słowacki
postać: Lelum reżyseria: Knoppówna Danuta teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
2 czerwca 1967 |
Otello
William Shakespeare
postać: Lodowiko reżyseria: Wojdan Zygmunt teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
3 listopada 1967 |
Ocean
Sztejn Aleksander
postać: Neman reżyseria: Wojdan Zygmunt teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
9 marca 1968 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Meissner Krystyna teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
9 marca 1968 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
postać: Zbyszko Dulski reżyseria: Meissner Krystyna teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
9 listopada 1968 |
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
postać: Minister reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
1 lutego 1969 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Car reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
29 marca 1969 |
Zbrodnia i kara
Dostojewski Fiodor
postać: Swidrygajłow reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
8 czerwca 1969 |
Romulus Wielki
Friedrich Dürrenmatt
postać: Sulphurides reżyseria: Meissner Krystyna teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
14 września 1969 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Willi reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
27 czerwca 1970 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Koczkariew reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
29 listopada 1970 |
Król Mięsopust
Jarosław Marek Rymkiewicz
postać: Filip reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
16 września 1971 |
Zemsta rosyjskiej sieroty
Henri Rousseau
postać: Henryk reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
22 stycznia 1972 |
Czerwona magia
Michel de Ghelderode
postać: Kawaler Armador reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
25 marca 1972 |
Taniec czarnego sierżanta
Arden John
postać: Szeregowiec Hurst reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
1 lipca 1972 |
Łeztern
Erol Feridun, Gorzelski Roman
postać: Szwarc reżyseria: Karim Idriss teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
18 lutego 1973 |
Koniec księgi VI
Jerzy Broszkiewicz
postać: Gnafeus reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
10 maja 1973 |
Smok
Eugeniusz Szwarc
postać: Czapnik reżyseria: Rosiński Michał teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
9 września 1973 |
Śniadanie u Desdemony
Krasiński Janusz
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Hellwig-Górzyński Lech teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
9 września 1973 |
Śniadanie u Desdemony
Janusz Krasiński
postać: Adam reżyseria: Hellwig-Górzyński Lech teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
1 grudnia 1973 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Maska reżyseria: Rosiński Michał teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
15 lutego 1974 |
Przygody rozbójnika Rumcajsa
Ernest Bryll
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
15 lutego 1974 |
Przygody rozbójnika Rumcajsa
Ernest Bryll
postać: Książępan reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
5 maja 1974 |
Dekameron
Giovanni Boccaccio
postać: Filostrato (Arriguccio, Ambrogiuolo) reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
6 lipca 1974 |
O nas zakochanych
Hundziak A., Rosiński M.
forma twórczości: role reżyseria: Rosiński Michał teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
16 listopada 1974 |
Śnieg
Stanisław Przybyszewski
postać: Kazimierz reżyseria: Rotnicki Krzysztof teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
8 lutego 1975 |
Tango
Sławomir Mrożek
postać: Eugeniusz reżyseria: Augustyniak Bogdan teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
23 lutego 1975 |
Warszawianka
Stanisław Wyspiański
postać: Skrzynecki reżyseria: Bączewska Magdalena teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
31 maja 1975 |
Król Ryszard III
William Shakespeare
postać: Buckingham reżyseria: Wierchowicz Zofia teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
11 października 1975 |
Rodeo
Aleksander Ścibor-Rylski
postać: Paweł reżyseria: Baniukiewicz Antoni teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
13 grudnia 1975 |
Policja
Sławomir Mrożek
postać: Sierżant policji reżyseria: Mozer Henryk teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
27 marca 1976 |
Rosmersholm
Ibsen Henryk
postać: Pastor Jan Rosmer reżyseria: Wawrzyniak Mirosław teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
22 maja 1976 |
Intryga i miłość
Friedrich Schiller
postać: Ferdynand reżyseria: Bieliński Stanisław teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
18 września 1976 |
Czarna komedia
Peter Shaffer
postać: Brindsley Miller reżyseria: Bączewska Magdalena teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
7 listopada 1976 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
7 listopada 1976 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
26 marca 1977 |
Wieczór Trzech Króli
William Shakespeare
postać: Orsino reżyseria: Baniukiewicz Antoni teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
19 listopada 1977 |
Wariatka z Chaillot
Giraudoux Jean
postać: Emil Durachon reżyseria: Hellwig-Górzyński Lech teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
1 grudnia 1977 |
Freuda teoria snów
Antoni Cwojdziński
postać: On reżyseria: Dłużyński Henryk teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
17 grudnia 1977 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Prologus reżyseria: Broniewska Maryna teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
11 marca 1978 |
Głosy
Ireneusz Iredyński
postać: 1 reżyseria: Jarnuszkiewicz Marcin teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
6 maja 1978 |
Taniec śmierci
August Strindberg
postać: Edgar reżyseria: Falk Feliks teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
3 września 1978 |
Cyd
Stanisław Wyspiański
postać: Don Gomez reżyseria: Ford Hanaoka Bernard teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
16 listopada 1978 |
Postój w Arco-Iris
Dimow Dimitr
postać: Fernandez reżyseria: Stajczew Stefan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
25 marca 1979 |
Radcy pana radcy
Bałucki Michał
postać: Zdzisław reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
3 czerwca 1979 |
Rozmowy przy wycinaniu lasu
Stanisław Tym
postać: Gajowy reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
20 stycznia 1980 |
Czyżby?
Jacek Janczarski
postać: Bartkowiak reżyseria: Czaplikowska Barbara teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
14 marca 1980 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Lokaj Idalii reżyseria: Kulczyński Jan teatr: Teatr na Woli, Warszawa
|
7 czerwca 1980 |
Zielony Gil
Tirso Molina de
postać: Don Ricardo reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
15 października 1980 |
Sędziowie. Klątwa
Stanisław Wyspiański
postać: Kaleka reżyseria: Matuszewski Waldemar teatr: Teatr na Woli, Warszawa
|
24 października 1980 |
Kłopoty zbója Madeja
Ludomir Legut
postać: Pan Ziółko reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
5 kwietnia 1981 |
Strajk w domu wariatów
Janczarski Jacek
postać: Edek reżyseria: Markuszewski Jerzy teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
23 czerwca 1981 |
Amadeusz
Peter Shaffer
postać: Lokaj Salieriego reżyseria: Polański Roman teatr: Teatr na Woli, Warszawa
|
4 lipca 1981 |
Pieśń o drodze
Ignaciuk Jerzy
forma twórczości: role reżyseria: Pacocha J., Rościszewski K. teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
7 lutego 1982 |
Zbrodnia i kara
Dostojewski Fiodor
postać: Koch reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
25 kwietnia 1982 |
Ksiądz Marek
Juliusz Słowacki
postać: Bojwił reżyseria: Pisarek Wojciech teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
27 czerwca 1982 |
Noc czerwcowa
Iwaszkiewicz Jarosław
postać: Wasyl reżyseria: Lizut Paweł teatr: Teatr na Woli, Warszawa
|
16 października 1982 |
Termopile polskie
Tadeusz Miciński
postać: Biskup Kossakowski reżyseria: Marczewski Andrzej Maria teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
31 grudnia 1982 |
Królowa Śniegu
Hans Christian Andersen
postać: Hiacynt reżyseria: Stępniak Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
31 grudnia 1982 |
Królowa Śniegu
Hans Christian Andersen
postać: Pingwin reżyseria: Stępniak Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
15 stycznia 1983 |
Czytajcie Kubusia Puchatka
Alan Alexander Milne
forma twórczości: role reżyseria: zespół teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
6 marca 1983 |
Przyjaciel wesołego diabła
Kornel Makuszyński
postać: Strażnik, Dostojnik reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr na Woli, Warszawa
|
27 marca 1983 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Rozenkrantz reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
6 maja 1983 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
forma twórczości: role reżyseria: Fryźlewicz Józef teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
18 czerwca 1983 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Góral reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
19 czerwca 1983 |
Zemsta
Aleksander Fredro
forma twórczości: role reżyseria: Kozłowski Janusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
3 listopada 1983 |
Księga Hioba
Bruno Winawer
postać: Macierzan reżyseria: Rudzki Wiesław teatr: Teatr Kwadrat (scena Teatru na Woli), Warszawa
|
7 lipca 1984 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Tourterelle reżyseria: Rozhin Andrzej teatr: Teatr na Woli, Warszawa
|
2 grudnia 1984 |
Dwaj panowie B.
Marian Hemar
postać: Emil Maloński reżyseria: Rozhin Andrzej teatr: Teatr Kwadrat (scena Teatru na Woli), Warszawa
|
2 grudnia 1984 |
Dwaj panowie B.
Marian Hemar
postać: Kalitowski reżyseria: Rozhin Andrzej teatr: Teatr Kwadrat (scena Teatru na Woli), Warszawa
|
18 maja 1985 |
Zbrodnia i kara
Dostojewski Fiodor
postać: Oficer reżyseria: Matuszewski Waldemar teatr: Teatr na Woli, Warszawa
|
21 stycznia 1988 |
Pani prezesowa
Maurice Hennequin, Pierre Veber
postać: Pinglet reżyseria: Kłosowski Roman teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
17 października 1988 |
Seks i polityka II
Groński Ryszard Marek
forma twórczości: role reżyseria: Filler Witold teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
23 czerwca 1989 |
Sprawa Romana K.
Zbigniew Korpolewski
postać: Kamerdyner reżyseria: Bukowski Janusz teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
6 października 1990 |
Wesele krwi
Federico García Lorca
postać: Ojciec reżyseria: Kelm Krzysztof teatr: Teatr Szwedzka 2/4, Warszawa
|
26 stycznia 1991 |
...tak chcę Tak.
James Joyce
postać: Jezuita reżyseria: Baranowski Henryk teatr: Teatr Szwedzka 2/4, Warszawa
|
26 stycznia 1991 |
...tak chcę Tak.
James Joyce
postać: Simon Dedalus reżyseria: Baranowski Henryk teatr: Teatr Szwedzka 2/4, Warszawa
|
3 października 1992 |
Zamek
Franz Kafka
postać: Ojciec Banabasa reżyseria: Baranowski Henryk teatr: Teatr Szwedzka 2/4, Warszawa
|
3 maja 1994 |
Kościuszko pod Racławicami
Anczyc Władysław Ludwik
postać: Abraham Działoszycki reżyseria: Augustyniak Bogdan teatr: Teatr na Woli, Warszawa
|