8 grudnia 1956 |
Hadrian z Gzymsów
Wacław Klemens Klicpera
postać: Hadrian z Gzymsów reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
16 lutego 1957 |
Walka kobiet
Scribe E.,Legouve E.
postać: Podoficer żandarmerii reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
6 czerwca 1957 |
Wiele hałasu o nic
William Shakespeare
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
6 czerwca 1957 |
Wiele hałasu o nic
William Shakespeare
postać: Benedykt reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
6 czerwca 1957 |
Wiele hałasu o nic
William Shakespeare
postać: Owsik reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
10 października 1957 |
Don Juan Tenorio
Jose Zorilla
postać: Alguazil I reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
16 stycznia 1958 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Pan Młody reżyseria: zespół teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
19 kwietnia 1958 |
Domek
Walentyn Katajew
postać: Człowiek w płaszczu reżyseria: Misiurewicz Sławomir teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
13 stycznia 1959 |
Panna Maliczewska
Gabriela Zapolska
postać: Filo reżyseria: Burczyk Stefan teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
30 kwietnia 1959 |
Nasze miasto
Thornton Wilder
postać: Wally Webb reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
3 października 1959 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Gehenna reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
3 października 1959 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Widmo reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
3 października 1959 |
Kordian
Juliusz Słowacki
forma twórczości: role reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
13 lutego 1960 |
Celestyna
Fernando de Rojas
postać: Parmeno reżyseria: Chojnacka Jadwiga teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
23 kwietnia 1960 |
Ucieczka
Bułhakow Michaił
postać: Paisjusz;Mnich;Grek Donżuan reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
9 lipca 1960 |
Śmierć komiwojażera
Arthur Miller
postać: Bernard reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
5 listopada 1960 |
Parady
Jan Potocki
postać: Gil reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
5 listopada 1960 |
Parady
Jan Potocki
postać: Doktor reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
5 listopada 1960 |
Parady
Jan Potocki
postać: Aktor reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
3 marca 1961 |
Becket, czyli honor Boga
Jean Anouilh
postać: Baron angielski reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
14 czerwca 1961 |
Królowa przedmieścia
Krumłowski Konstanty
postać: Józio; Peleryniarz; Gimnazista reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
13 października 1961 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Leon Birbancki reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
3 grudnia 1961 |
Leonce i Lena
Georg Büchner
postać: Książę Leonce reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
9 lutego 1962 |
Romeo i Julia
Shakespeare William
postać: Romeo; Merkucjo reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
15 kwietnia 1962 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Gruda Józef teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
15 kwietnia 1962 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Lucjusz reżyseria: Gruda Józef teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
24 października 1963 |
Dziewiąty sprawiedliwy
Jerzy Jurandot
postać: Salef reżyseria: Kłosiński Janusz teatr: Teatr 7.15, Łódź
|
29 marca 1964 |
Odjazd 6,55
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatr 7.15, Łódź
|
29 marca 1964 |
Odjazd 6,55
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Kościuszko reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatr 7.15, Łódź
|
29 marca 1964 |
Odjazd 6,55
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Pan reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatr 7.15, Łódź
|
29 marca 1964 |
Odjazd 6,55
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: On reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatr 7.15, Łódź
|
29 września 1965 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Papkin reżyseria: Aniszczenko Eugeniusz teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
6 lutego 1966 |
Nocna opowieść
Choiński Krzysztof
postać: Zezowaty reżyseria: Stok Zbigniew teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
6 lutego 1966 |
Nocna opowieść
Choiński Krzysztof
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Stok Zbigniew teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
23 kwietnia 1966 |
Otello
William Shakespeare
postać: Jago reżyseria: Makarewicz Andrzej teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
23 kwietnia 1966 |
Otello
William Shakespeare
forma twórczości: układ pojedynków reżyseria: Makarewicz Andrzej teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
3 listopada 1966 |
Mąż i żona
Aleksander Fredro
postać: Alfred reżyseria: Obidowicz Janusz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
1 stycznia 1967 |
Śmiejmy się z nas
Program jubileuszowy
forma twórczości: role reżyseria: Wysocka Lidia teatr: Kabaret „Wagabunda”, Warszawa
|
18 stycznia 1970 |
Nasze szaleństwo
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Stanisławska Stanisława teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
27 września 1974 |
Gdy wróciły gołębie
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Jonkajtys Marian teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
28 lutego 1975 |
Kto chce piosenkę
Rewia przebojów
forma twórczości: role reżyseria: Jonkajtys Marian teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
21 grudnia 1975 |
Książę i żebrak
Mark Twain
postać: Jack reżyseria: Koczanowicz Zbigniew teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
27 maja 1976 |
O zachowaniu przy stole
Bianusz Andrzej
postać: Mały reżyseria: Jonkajtys Marian teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
13 listopada 1976 |
Motyle są wolne
Gershe Leonard
postać: Ralf Austin reżyseria: Korsan Noemi teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
13 listopada 1976 |
Motyle są wolne
Gershe Leonard
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Korsan Noemi teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
4 maja 1979 |
Nasza patetyczna
Gontarz Ryszard
postać: Stępniak reżyseria: Brzozowicz Wojciech teatr: Estrada Stołeczna, Warszawa
|
29 sierpnia 1979 |
Dziury na drodze
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Jonkajtys Marian teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
20 października 1979 |
Fanfan-Tulipan
Zdenek Masek
postać: Lever reżyseria: Gliński Wieńczysław teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
20 października 1979 |
Fanfan-Tulipan
Zdenek Masek
forma twórczości: II reżyser reżyseria: Gliński Wieńczysław teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
3 maja 1980 |
Karawana
Andrzej Górszczyk
forma twórczości: role reżyseria: Górszczyk Andrzej teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
24 października 1980 |
Kto mi śpiewał serenadę...
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Cesarz Franciszek Józef reżyseria: Żarnecki Andrzej teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
24 października 1980 |
Kto mi śpiewał serenadę...
Jarosław Abramow-Newerly
forma twórczości: współpraca reżyserska reżyseria: Żarnecki Andrzej teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
13 marca 1981 |
Obiecanki cacanki
Bacharach Burt
postać: Jesse Vanderhof reżyseria: Żarnecki Andrzej teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
26 czerwca 1981 |
Miłość na budowie zleconej
Gerard Artur
postać: Mały reżyseria: Jonkajtys Marian teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
11 czerwca 1982 |
Romek i Julka
Tadeusz Kwiatkowski
postać: Zołzikiewicz reżyseria: Wiśniewski Tadeusz teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
14 listopada 1982 |
Dzieci taty Zeusa
Krzysztof Daukszewicz
postać: Astronom reżyseria: Wiśniewski Tadeusz teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
23 października 1983 |
Skarby Złotej Kaczki
Mirosław Łebkowski, Stanisław Werner
postać: Starszy halabardnik reżyseria: Wiśniewski Tadeusz teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
6 stycznia 1984 |
Betleem polskie
Lucjan Rydel
forma twórczości: współpraca reżyserska reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
6 stycznia 1984 |
Betleem polskie
Lucjan Rydel
postać: Kuśnierz reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
6 stycznia 1984 |
Betleem polskie
Lucjan Rydel
postać: Podskarbi reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
7 kwietnia 1984 |
Romek i Julka
Tadeusz Kwiatkowski
postać: Zołzikiewicz reżyseria: Wiśniewski Tadeusz teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
19 czerwca 1984 |
Maria Elżbieta Małgorzata
Choiński Krzysztof
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
12 lipca 1984 |
Pierwszy dzień wolności
Leon Kruczkowski
postać: Paweł reżyseria: Czernecki Józef teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
4 października 1984 |
W rozpaczy i gniewie
Majakowski Włodzimierz
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
4 listopada 1984 |
Diabły warszawskie
Janusz Odrowąż
forma twórczości: role reżyseria: Wiśniewski Tadeusz teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
30 kwietnia 1985 |
Ja jestem Żyd z "Wesela"
Roman Brandstaetter
postać: Pan Młody reżyseria: Marczewski Andrzej M. teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
8 marca 1986 |
Królowa przedmieścia
Konstanty Krumłowski
postać: Express reżyseria: Wiśniewski Tadeusz teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
8 marca 1986 |
Królowa przedmieścia
Konstanty Krumłowski
postać: Hamer reżyseria: Wiśniewski Tadeusz teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
16 kwietnia 1986 |
Bukiecik alpejskich fiołków
Estera Kronholtz
postać: Żyd z Anglii reżyseria: Dynerman Helena teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
16 kwietnia 1986 |
Bukiecik alpejskich fiołków
Estera Kronholtz
postać: Interesant reżyseria: Dynerman Helena teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
16 kwietnia 1986 |
Bukiecik alpejskich fiołków
Estera Kronholtz
postać: Ojciec reżyseria: Dynerman Helena teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
16 kwietnia 1986 |
Bukiecik alpejskich fiołków
Estera Kronholtz
postać: Inżynier Jaszuński reżyseria: Dynerman Helena teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
7 czerwca 1986 |
Przygody Cipollina
Boruński Włodzimierz
postać: Kret reżyseria: Złotnicki Jerzy teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
7 czerwca 1986 |
Przygody Cipollina
Boruński Włodzimierz
forma twórczości: reżyseria i inscenizacja teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
12 października 1986 |
Święto Rasy Hiszpańskiej
Krzyżanowski Jan
postać: Przedstawiciel Senatu reżyseria: Krzyżanowski Jan teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
28 lutego 1987 |
Przygody Cipollina
Boruński Włodzimierz
forma twórczości: reżyseria i inscenizacja teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
13 października 2001 |
Drzewo
Wiesław Myśliwski
postać: Partyzant reżyseria: Szmidt Stefan teatr: Fundacja Kresy 2000, Nadrzecze
|