31 grudnia 1921 |
Szopka polska
Artur Oppman (Or-Ot)
postać: Mazur reżyseria: Śliwiński Ludwik teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
31 stycznia 1922 |
Karykatury
Jan August Kisielewski
postać: Witoldyński reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
24 lutego 1922 |
Tamten
Gabriela Zapolska
postać: Wielhorski reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
4 kwietnia 1922 |
Kordian
Juliusz Słowacki
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
3 maja 1922 |
Kościuszko pod Racławicami
Władysław Ludwik Anczyc
postać: Krzycki reżyseria: Śliwiński Ludwik teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
24 maja 1922 |
Młody las
Jan Adolf Hertz
postać: Pietrzak reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
6 października 1922 |
Wędrowiec i kobieta
Maksymilian Weronicz
forma twórczości: role reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
2 grudnia 1922 |
Ksiądz Marek
Juliusz Słowacki
postać: Towarzysz pancerny reżyseria: Gorczyński Bolesław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
30 grudnia 1922 |
Eros i Psyche
Jerzy Żuławski
postać: Hermes i Arminio reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
2 lutego 1923 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Adolf reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
24 lutego 1923 |
Królewski jedynak
Lucjan Rydel
forma twórczości: role reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
4 marca 1923 |
W gołębniku
Ignacy Nikorowicz
postać: S. Rański reżyseria: Kuncewicz Witold teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
2 maja 1923 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
forma twórczości: role reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
20 kwietnia 1927 |
Orzeł czy reszka
Louis Verneuil
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Miejski, Bydgoszcz
|
6 lipca 1927 |
Kawiarenka
Tristan Bernard
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Miejski, Bydgoszcz
|
8 sierpnia 1927 |
Żabusia
Gabriela Zapolska
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Miejski, Bydgoszcz
|
3 marca 1930 |
Dwaj panowie B.
Marian Hemar
postać: Jerzy Brod reżyseria: Malinowski Wacław teatr: Teatr Miejski, Lublin
|
29 listopada 1930 |
Noc w Belwederze
Adam Staszczyk
postać: Łukasiński reżyseria: Nowakowski Wacław teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
29 listopada 1930 |
Warszawianka
Stanisław Wyspiański
postać: Generał Jan Skrzynecki reżyseria: Nowakowski Wacław teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
7 marca 1931 |
Ludzie w hotelu
Vicki Baum
postać: Syndyk dr Waitz reżyseria: Szyndler Jerzy teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
19 marca 1931 |
Cyd
Stanisław Wyspiański
postać: Don Arias reżyseria: Jednowski Marian teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
31 października 1931 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Jankowski reżyseria: Trzciński Teofil teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
11 listopada 1931 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Stary aktor reżyseria: Nowakowski Wacław teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
4 czerwca 1932 |
Królowa przedmieścia
Krumłowski Konstanty
postać: Hamer reżyseria: Trzciński Teofil teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
2 października 1932 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Służący teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
15 października 1932 |
Pomsta
Orkan Władysław
postać: Liberda reżyseria: Turski Stefan teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
11 listopada 1932 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Żołnierz teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
26 listopada 1932 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Dziennikarz teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
14 stycznia 1933 |
Mademoiselle
Deval Jakub
postać: Boutin reżyseria: Nowakowski Wacław teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
11 lutego 1933 |
Don Karlos
Friedrich Schiller
postać: Domingo reżyseria: Nowakowski Wacław teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
19 marca 1933 |
Horsztyński
Juliusz Słowacki
postać: Skowicz teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
10 czerwca 1933 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Radostowiec teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
5 października 1933 |
Cyd
Stanisław Wyspiański
postać: Don Arias teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
14 października 1933 |
Błędne koło Krystyny
Zofia Modrzewska
postać: Gerard Mansar reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
28 października 1933 |
Eros i Psyche
Jerzy Żuławski
postać: Kapelan, Paweł reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
20 stycznia 1934 |
Rodzina
Antoni Słonimski
postać: Starosta teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
3 lutego 1934 |
Towariszcz
Deval Jacques
postać: Karol Arbeziat reżyseria: Karbowski Józef teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
10 lutego 1934 |
Panna z dyplomacji
Mirande Ives
postać: Szef gabinetu reżyseria: Nowakowski Wacław teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
10 marca 1934 |
Judasz z Kariothu
Karol Hubert Rostworowski
postać: Rabban Jozua Ben Perahia teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
1 września 1934 |
Zwyciężyłem kryzys
Paul Vulpius
postać: Prezes Mitro-Banku teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
6 października 1934 |
Lilla Weneda
Juliusz Słowacki
postać: Święty Gwalbert teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
8 grudnia 1934 |
Zbójcy
Friedrich Schiller
postać: Maksymilian hr. Moor teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
29 grudnia 1934 |
To więcej niż miłość
Bus-Fekete Laszlo
postać: Dyrektor Bardi reżyseria: Karbowski Józef teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
12 stycznia 1935 |
Rajski ogród
Oesterreicher R., Bernauer R.
postać: Hubert Werner reżyseria: Wyrwicz-Wichrowski Karol teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
19 stycznia 1935 |
Ptak
Szaniawski Jerzy
postać: Anzelm reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
1 lutego 1935 |
Kwiecista droga
Walentyn Katajew
postać: Mąż Wiery reżyseria: Karbowski Józef teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
16 lutego 1935 |
Poskromienie złośnicy
Shakespeare William
postać: Baptysta reżyseria: Białkowski Tadeusz teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
23 lutego 1935 |
Mąż trzystu tysięcy
Johnson-Young Ride
postać: Redaktor reżyseria: Nowakowski Wacław teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
9 marca 1935 |
Pięć przed dwunastą
Hans Adler, Rudolf Lothar
postać: Morrissot teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
11 maja 1935 |
Trafika pani generałowej
Bus-Fekete Laszlo
postać: Ojciec reżyseria: Wyrwicz-Wichrowski Karol teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
29 lutego 1936 |
Przechodzień
Katerwa Bohdan
postać: Jerzy Barcz reżyseria: Zawistowski K. teatr: Teatr Polski, Poznań
|
3 listopada 1936 |
Ludzie na krze
Werner Wilhelm
postać: Dr Władysław Rzepa reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
31 grudnia 1936 |
Nieusprawiedliwiona godzina
Bekeffi Stefan
postać: Ryszard Haerdtl reżyseria: Karbowski Józef teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
31 grudnia 1936 |
On i jego sobowtór
Hennequin Maurice
postać: Kazimierz reżyseria: Szubert Kazimierz teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
6 lutego 1937 |
Krawiec w zamku
Paul Armont, Leopold Marchand
postać: Franciszek reżyseria: Radulski Wacław teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
20 marca 1937 |
Mały Woodley
Druten John van
postać: Pan Woodley reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
26 czerwca 1937 |
Jaskółka z Wieży Mariackiej
Konstanty Krumłowski
postać: Porucznik von Schonlin reżyseria: Radulski Wacław teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
10 lipca 1937 |
Temida na prowincji
Bielen Otton
postać: Sędzia reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
8 września 1937 |
Koletta
Ralph Benatzky
postać: Bechamel reżyseria: Karbowski Józef teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
16 października 1937 |
Milioner
Lichtenberg Wilhelm
postać: Jan Grassard reżyseria: Karbowski Józef teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
11 grudnia 1937 |
Sędziowie
Stanisław Wyspiański
postać: Nauczyciel reżyseria: Wysocka Stanisława teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
11 grudnia 1937 |
Warszawianka
Stanisław Wyspiański
postać: Jan Skrzynecki, generał reżyseria: Wysocka Stanisława teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
23 grudnia 1937 |
Gałązka rozmarynu
Zygmunt Nowakowski
postać: Generał austriacki reżyseria: Nowakowski Zygmunt teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
11 lutego 1938 |
Mężczyznom lepiej
Barabas Paweł
postać: Bordon reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
30 kwietnia 1938 |
Wikinda
Waśkowski Antoni
postać: Wigand von Balderstein reżyseria: Nowakowski Wacław teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
15 czerwca 1938 |
Jej syn
Walentyna Aleksandrowicz
postać: Doktor teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
29 sierpnia 1938 |
Pociąg do Wenecji
Verneuil Louis, Berr Georges
postać: Edward Chardonne reżyseria: Karbowski Józef teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
7 września 1938 |
Jan
Laszlo Bus-Fekete
postać: Jerzy reżyseria: Karbowski Józef teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
24 lutego 1939 |
Mizantrop
Molière
postać: Oront reżyseria: Woźnik Władysław teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
2 czerwca 1939 |
Jak wam się podoba
William Shakespeare
postać: Książę wygnany reżyseria: Radulski Wacław teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
15 czerwca 1945 |
Penelopa
Morstin Ludwik Hieronim
postać: Telemon reżyseria: Frycz Karol teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
30 października 1945 |
Przejrzały oczy nasze
Wanda Karczewska
postać: Adamowski teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
27 listopada 1945 |
Król
Caillavet G.,Flers R.,Arene E.
postać: Margrabia de Chamarande reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
19 października 1946 |
Żeglarz
Jerzy Szaniawski
postać: Wydawca reżyseria: Ziembiński Włodzisław teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
11 listopada 1946 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Dziennikarz teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
24 stycznia 1947 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Ciuciumkiewicz reżyseria: zespół teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
7 marca 1947 |
Chory z urojenia
Molière
postać: Berald reżyseria: Nowakowski Wacław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
20 listopada 1947 |
Powrót syna marnotrawnego
Roman Brandstaetter
postać: Nicolaes Tulp reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
31 grudnia 1947 |
Słomkowy kapelusz
Eugène Labiche
postać: Achille de Rosalba reżyseria: Zawistowski Roman teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
21 lutego 1948 |
Harry Smith odkrywa Amerykę
Konstantin Simonow
postać: Denis Preston reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
23 marca 1948 |
Dom pod Oświęcimiem
Tadeusz Hołuj
postać: Więzień III reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
7 lipca 1948 |
Wesele Figara
Beaumarchais Pierre de
postać: Bartolo reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
31 grudnia 1948 |
Romans z wodewilu
Władysław Krzemiński
postać: Radca Alfons Kłaczek-Kłaczkowski reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
28 maja 1949 |
Inżynier Saba
Juliusz Wirski
postać: Jerzy Morski reżyseria: Merunowicz Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
18 września 1949 |
Tu mówi Tajmyr
Aleksander Galicz, Konstanty Isajew
forma twórczości: role reżyseria: Chmielewski Zygmunt teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
1 lutego 1950 |
Dorożką po Warszawie
Michał Czerwiński, Włodzimierz Mass
postać: Kowalski Józef reżyseria: Macherski Włodzimierz, Wroński Roman teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
1 lutego 1950 |
Dorożką po Warszawie
Michał Czerwiński, Włodzimierz Mass
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
7 maja 1950 |
Kredowe koło
Li Hsing Tao
postać: Su Szun reżyseria: Dobrowolski Władysław Józef teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
15 czerwca 1951 |
Nawojka
Januszewska Hanna
postać: Kaldherberg reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
12 lutego 1956 |
Święta Joanna
George Bernard Shaw
postać: Inkwizytor reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Stary Teatr, Kraków
|
14 kwietnia 1957 |
Dzika kaczka
Henrik Ibsen
postać: Szambelan Flor reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
29 listopada 1958 |
Irydion
Zygmunt Krasiński
postać: Eutychian reżyseria: Kreczmar Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
7 listopada 1959 |
Niespokojna starość
Leonid Rachmanow
postać: Poleżajew reżyseria: Krzemiński Władysław, Mianowska Aleksandra teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
3 grudnia 1960 |
Romans z wodewilu
Władysław Krzemiński
postać: C.K. Radca Alfons Kłaczek-Kłaczkowski reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
26 maja 1961 |
Jaką mnie pragniesz
Luigi Pirandello
postać: Salezy Nobili reżyseria: Mianowska Aleksandra teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
3 listopada 1961 |
Ryk byłego lwa
Winawer Bruno
postać: Filip Motet reżyseria: Fabisiak Kazimierz teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
15 czerwca 1962 |
Teatr Klary Gazul
Merimee Prosper
postać: Tomasz d`Esquivel reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
22 grudnia 1962 |
Jaśnie pan Nikt
Lope de Vega
postać: Deofrido reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
26 października 1963 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Dziad reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
7 października 1964 |
Wariatka z Chaillot
Jean Giraudoux
postać: Przedstawiciel narodu reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
3 czerwca 1965 |
Lokatorzy
Eugène Ionesco
postać: Sąsiad reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
25 czerwca 1966 |
Woyzeck
Georg Büchner
postać: Żyd reżyseria: Swinarski Konrad teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
29 grudnia 1966 |
Zmierzch
Izaak Babel
postać: Wajner reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
11 marca 1967 |
Sceneria zimowa
Maxwell Anderson
postać: Włóczęga reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
28 lipca 1968 |
Biografia
Max Frisch
postać: Ojciec reżyseria: Nicoloff Serge teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|