1 października 1946 |
Wielkanoc
Stefan Otwinowski
forma twórczości: role reżyseria: zespół teatr: Teatr Wojska Polskiego, Łódź
|
30 listopada 1946 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Paweł reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Wojska Polskiego, Łódź
|
5 października 1947 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Adolf reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Dolnośląski, Wrocław
|
4 listopada 1947 |
Madame Sans-Gene, księżna Gdańska
Victorien Sardou
postać: Lauriston reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Dolnośląski, Wrocław
|
2 grudnia 1947 |
Spartakus
Stanisław Ryszard Dobrowolski
postać: Gladiator II reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatr Dolnośląski, Wrocław
|
15 lutego 1948 |
Pani prezesowa
Hennequin Maurice,Veber Pierre
postać: Bouguet reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatry Dolnośląskie, Wrocław
|
25 września 1948 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Mikołaj Erizzo reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatry Dolnośląskie , Wrocław
|
16 listopada 1948 |
Braterstwo Ducha
Montaż
postać: Don Karlos; Adam Mickiewicz reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr Miejski im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
21 grudnia 1948 |
Tu mówi Tajmyr
Aleksander Galicz, Konstanty Isajew
postać: Milicjant reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatry Dolnośląskie , Wrocław
|
2 kwietnia 1949 |
Romans z wodewilu
Władysław Krzemiński
postać: Witold reżyseria: Broniewska Maryna teatr: Teatry Dolnośląskie , Wrocław
|
16 listopada 1949 |
Trzej geniusze
Aleksander Puszkin
postać: Drugi gość reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
7 listopada 1952 |
Przystanek Dalekie
Aleksander Afinogenow
postać: Tomilin Genadij Mironowicz reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
7 lutego 1953 |
Rodzinka
Jerzy Jurandot
postać: Henryk Montrivault reżyseria: Gulska Irma teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
25 sierpnia 1953 |
Kopernik
Brandstaetter Roman
postać: Kaspar von Schwallbach reżyseria: Szczepkowska Malwina teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
31 grudnia 1953 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Pustelnik, Popiel III wygnany reżyseria: Szczepkowska Malwina teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
19 czerwca 1954 |
Balik gospodarski
Franciszek Zabłocki
postać: Flintyn reżyseria: Szczepkowska Malwina teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
3 września 1955 |
Tania
Aleksiej Arbuzow
postać: Ignatow reżyseria: Kwaskowski Stanisław teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
30 listopada 1955 |
Lato w Nohant
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Clesinger reżyseria: d'Alphonse Maria teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
11 lutego 1956 |
Ostry dyżur
Jerzy Lutowski
postać: Roman Brosz reżyseria: D'Alphonse Maria teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
28 czerwca 1956 |
Huzarzy
Breal Pierre Aristide
postać: Kapitan reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
28 czerwca 1956 |
Huzarzy
Pierre Aristide Breal
postać: Kapitan reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
12 stycznia 1957 |
Sprawa Kowalskiego
Gozdawa Z., Stępień W.
postać: Nowicki; Szofer; Jan Pakuła reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
2 kwietnia 1957 |
Milczenie
Brandstaetter Roman
postać: Piotr Niedzicki;Funkcjonariusz reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
15 czerwca 1957 |
Nina
Roussin Andre
postać: Inspektor reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
2 października 1957 |
Romans z wodewilu
Władysław Krzemiński
postać: Witold reżyseria: Wasilewski Ryszard teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 stycznia 1958 |
Zielony Gil
Tirso Molina de
postać: Don Diego reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 stycznia 1958 |
Zielony Gil
Tirso Molina de
postać: Wagabunda reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
12 kwietnia 1958 |
Makbet
William Shakespeare
postać: Lennox reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
1 października 1958 |
Nie będzie wojny trojańskiej
Jean Giraudoux
postać: Olpides reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
14 listopada 1958 |
Zwykły człowiek
Leonid Leonow
postać: Swiekołkin reżyseria: Skubniewska Jolanta teatr: Teatr Powszechny Województwa Gdańskiego, Sopot
|
10 kwietnia 1959 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
postać: Świstak reżyseria: Łobodziński Zbigniew teatr: Teatr Powszechny Województwa Gdańskiego, Sopot
|
5 marca 1960 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Podkolesin reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
21 stycznia 1961 |
Śledztwo trwa
Galian Paweł
postać: Kapitan reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Scena Objazdowa, Gdańsk
|
5 maja 1961 |
Bracia
Titus Maccius Plautus
postać: Menechmus drugi reżyseria: Chodecka Maria teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
17 października 1961 |
Czas młodości
Leonid Zorin
postać: Artem reżyseria: Lachnitt Walerian teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
31 grudnia 1961 |
Wesołe kumoszki z Windsoru
Shakespeare William
postać: Ford reżyseria: Chodecka Maria teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
25 marca 1962 |
Ciężkie czasy
Michał Bałucki
postać: Giętkowski reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
17 maja 1963 |
Lato w Nohant
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Jan reżyseria: Lachnitt Walerian teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
13 kwietnia 1964 |
Marchołt
Brandstaetter Roman
postać: Kalitowski reżyseria: Chodecka Maria teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
19 czerwca 1964 |
Mirandolina
Goldoni Carlo
postać: Kawaler di Ripafratta reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
6 marca 1965 |
Odwety
Leon Kruczkowski
postać: Stefan Jagmin reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
10 grudnia 1965 |
Ostatnia stacja
Remarque Erich Maria
postać: Ross reżyseria: Lachnitt Walerian teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
11 marca 1966 |
Lekkomyślna siostra
Włodzimierz Perzyński
postać: Henryk Topolski reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
16 marca 1967 |
Pustelnicy
Bardijewski Henryk
postać: Starszy reżyseria: Lachnitt Walerian teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
18 listopada 1967 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Tobiasz reżyseria: Aniszczenko Eugeniusz teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
24 lutego 1968 |
Alkad z Zalamei
Pedro Calderon de la Barca
postać: Pedro Crespo reżyseria: Chodecka Maria teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
29 czerwca 1968 |
Spisek Matyldy
Barnaś Kazimierz
postać: Pani Muszyna reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
12 października 1968 |
Zieleniarze obywatele świata
Legut Lucyna
postać: Józef reżyseria: Chodecka Maria teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
17 czerwca 1969 |
Mąż i żona
Aleksander Fredro
postać: Kamerdyner I reżyseria: Boratyński Wojciech teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
1 lutego 1970 |
Druga twarz
Jurgen Fricke
postać: Vogel reżyseria: Ziemińska Jolanta teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
9 czerwca 1970 |
Psy
Chajtow Mikołaj
postać: Buźka reżyseria: Sabew Minczo teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
10 listopada 1970 |
Szkoła żon
Molière
postać: Arnolf reżyseria: Wróblewska Wanda teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
10 października 1971 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
postać: Aryst reżyseria: Łastawiecki Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
13 kwietnia 1972 |
Rodeo
Aleksander Ścibor-Rylski
postać: Ojciec Pawła reżyseria: Łastawiecki Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
26 października 1972 |
Ich czworo
Gabriela Zapolska
postać: Mąż reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
7 czerwca 1973 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Jonatan Jeremiasz Peachum reżyseria: Kubiak Ryszard teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
3 listopada 1973 |
Klik - klak
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Teodor reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
31 stycznia 1974 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Grzegorz reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
6 kwietnia 1974 |
Barbara Radziwiłłówna
Alojzy Feliński
postać: Jan Tarnowski reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
21 września 1974 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Żołnierz, Kaznodzieja, Maska reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
25 maja 1975 |
Nie-Boska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Arystokrata, Anioł, Wariat reżyseria: Wawrzyniak Mirosław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
22 sierpnia 1975 |
Świętoszek
Molière
postać: Orgon reżyseria: Choińska Alicja teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
12 października 1975 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
12 października 1975 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
20 listopada 1976 |
Odprawa posłów greckich
Jan Kochanowski
postać: Ulisses reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
23 kwietnia 1977 |
Samuel Zborowski
Juliusz Słowacki
postać: Brat teolog reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
17 lutego 1978 |
Owca
Stanisław Stratijew
postać: Iwanow reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
17 lutego 1978 |
Owca
Stanisław Stratijew
postać: Urzędnik I reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
29 października 1978 |
Generał Barcz
Juliusz Kaden-Bandrowski
postać: Generał Dąbrowska reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
31 marca 1979 |
Jan Maciej Karol Wścieklica
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Ananazys Demur reżyseria: Skwark Józef teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
3 czerwca 1979 |
Profesja pani Warren
George Bernard Shaw
postać: Samuel Gardner reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
12 października 1979 |
Tyberiusz
Wojciech Bąk
postać: Nerwa reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
6 stycznia 1980 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Ksiądz reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
15 marca 1980 |
Egzamin
Jan Paweł Gawlik
postać: Prof. Chmura reżyseria: Pisarek Wojciech teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
8 listopada 1980 |
Śluby panieńskie, czyli Magnetyzm serca
Aleksander Fredro
postać: Radost reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
14 lutego 1981 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Ksiądz Loga reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
13 listopada 1981 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: II Szlachcic reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
13 listopada 1981 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Starzec reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
20 marca 1982 |
Poskromienie złośnicy
William Shakespeare
postać: Vincentio reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
6 listopada 1982 |
Żołnierz Królowej Madagaskaru
Julian Tuwim
postać: Grzegorz reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
30 grudnia 1982 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Melchior reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
30 grudnia 1982 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Prologus reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
30 grudnia 1982 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Szlachcic reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
26 lutego 1983 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Woltymand reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
14 stycznia 1984 |
Próg
Aleksiej Dudariew (Dudaraw)
postać: Ojciec reżyseria: Aleksandrowicz-Kraśko Miriam teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
18 lutego 1984 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Egeusz reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
14 kwietnia 1984 |
Henryk VI na łowach
Wojciech Bogusławski
postać: Milord III reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
7 marca 1985 |
Matka
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Nieznajomy mężczyzna, głos zza sceny reżyseria: Pasternak Wojciech teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
11 maja 1985 |
Wesołe kumoszki z Windsoru
Shakespeare William
postać: Sir Robert Płytek reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
26 października 1985 |
Prometeusz
Jerzy Andrzejewski
postać: Okeanos reżyseria: Andrucki Jacek teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
25 października 1986 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Dyndalski reżyseria: Pacocha Jacek teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
24 stycznia 1987 |
Wybór
Jurij Bondariew
postać: Edward Szczegłow reżyseria: Piotrowski Igor teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
27 marca 1988 |
Bal manekinów
Bruno Jasieński
postać: Devignard (gościnnie) reżyseria: Jakimiec Andrzej teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
4 lutego 1989 |
Gałązka rozmarynu
Zygmunt Nowakowski
postać: Pan IV reżyseria: Hutek Jerzy, Jakimiec Andrzej teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
17 grudnia 1989 |
Betlejem polskie
Lucjan Rydel
postać: Bolesław Chrobry (gościnnie) reżyseria: Jakimiec Andrzej teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
17 grudnia 1989 |
Betlejem polskie
Lucjan Rydel
postać: Hetman (gościnnie) reżyseria: Jakimiec Andrzej teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
16 grudnia 1990 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Upiór (gościnnie) reżyseria: Jakimiec Andrzej teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
9 marca 1995 |
Mariusz
Pagnol Marcel
postać: Arab II-gi reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|