11 lutego 1956 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Zdechlak reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
7 czerwca 1956 |
Wędka Feniksany
Vega Lope de
postać: Fabio reżyseria: Kron Edmund teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
30 grudnia 1956 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Małowieski reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
30 marca 1957 |
Pułapka na myszy
Christie Agata
postać: Christopher Wren reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
19 marca 1959 |
Panna Maliczewska
Gabriela Zapolska
postać: Sekwestrator reżyseria: Stojowska Ewa teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
20 maja 1959 |
Mąż Fołtasiówny
Jurandot Jerzy
postać: Dziennikarz; Obywatel reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
6 czerwca 1959 |
Horsztyński
Juliusz Słowacki
forma twórczości: role reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
25 maja 1962 |
Don Juan albo uczta z posągiem
Molière
postać: Stokrotka reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
25 maja 1962 |
Don Juan albo uczta z posągiem
Molière
forma twórczości: role reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
12 października 1962 |
Wesołe kobiety z Windsoru
Shakespeare William
postać: Bardolf reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
16 lutego 1963 |
Przygoda z Vaterlandem
Kruczkowski Leon
postać: Kruger reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
5 czerwca 1963 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Obrzędnik, Diabeł, Pan z menuetu reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
9 października 1963 |
Krakowiacy i Górale
Bogusławski Wojciech
postać: Góral II reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
30 kwietnia 1964 |
Przychodzę opowiedzieć
Jerzy Broszkiewicz
postać: Żandarm Wermachtu II, Dziennikarz II reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
12 lipca 1964 |
Urząd
Breza Tadeusz
postać: Służący u Campillich reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
5 listopada 1965 |
Stara baśń
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Kos reżyseria: Ziemińska Jolanta teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
5 listopada 1965 |
Stara baśń
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Ludek reżyseria: Ziemińska Jolanta teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
12 marca 1966 |
Pani Bovary
Flaubert Gustaw
postać: Hivert; Doktor Canivet reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
15 maja 1966 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Woźny reżyseria: Ziemińska Jolanta teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
21 lipca 1966 |
Robinson Kruzoe
Defoe Daniel
postać: Mulej; Sternik; Marynarz II reżyseria: Ziętarski Wojciech teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
18 listopada 1966 |
Potop
Henryk Sienkiewicz
postać: Chłop reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
18 listopada 1966 |
Potop
Henryk Sienkiewicz
postać: Głowbicz reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
18 listopada 1966 |
Potop
Henryk Sienkiewicz
postać: Kuklinowski reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
18 listopada 1966 |
Potop
Henryk Sienkiewicz
postać: Mieszczanin reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
18 listopada 1966 |
Potop
Henryk Sienkiewicz
postać: Szlachcic reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
18 listopada 1966 |
Potop
Henryk Sienkiewicz
postać: Szwed reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
18 listopada 1966 |
Potop
Henryk Sienkiewicz
postać: Wierszułł reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
18 listopada 1966 |
Potop
Henryk Sienkiewicz
postać: Żołnierz reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
28 kwietnia 1967 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Joachim Peters reżyseria: Stojowska Ewa teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
28 kwietnia 1967 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Antoni reżyseria: Stojowska Ewa teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
28 kwietnia 1967 |
Niemcy
Kruczkowski Leon
postać: Antoni reżyseria: Stojowska Ewa teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
21 lipca 1967 |
Odprawa posłów greckich
Jan Kochanowski
postać: Radny reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
8 grudnia 1967 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Nos reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
10 marca 1968 |
Król włóczęgów
Justin Huntley Mac Carthy
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
10 marca 1968 |
Król włóczęgów
Justin Huntley Mac Carthy
forma twórczości: role reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
30 października 1968 |
Don Juan
Molière
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
30 października 1968 |
Don Juan
Molière
postać: Pyskacz reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
27 lipca 1969 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Bęczkowski reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
28 lutego 1970 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Żewakin reżyseria: Wojciechowski Lech teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
21 kwietnia 1970 |
Szósty lipca
Michał Szatrow
postać: Wacetis reżyseria: Kuźmiński Zbigniew teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
20 czerwca 1970 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Kasper reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
5 grudnia 1970 |
Pastorałka
Leon Schiller
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
5 grudnia 1970 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Baltazar reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
5 grudnia 1970 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Osioł reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
5 grudnia 1970 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Pakos reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
22 sierpnia 1971 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
postać: Pan Dulski reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
4 lutego 1972 |
Rewizor
Gogol Mikołaj
postać: Lapkin-Tiapkin reżyseria: Korsan Noemi teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
8 kwietnia 1972 |
Czarna komedia
Peter Shaffer
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
8 kwietnia 1972 |
Czarna komedia
Peter Shaffer
postać: Pułkownik Melkett reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
11 czerwca 1972 |
Ktoś nowy
Domański Marek
postać: Daciak reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
19 lutego 1973 |
Rzecz o Koperniku
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Waczenrode, Kardynał Illerda, Joannes IV reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
31 maja 1973 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Dworzanin II reżyseria: Pampiglione Giovanni teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
21 września 1973 |
Niespodzianka
Karol Hubert Rostworowski
postać: Abramek reżyseria: Wasiuczyński Jerzy teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
30 listopada 1974 |
Złoty chłopak
Clifford Odets
postać: Barker reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
5 stycznia 1975 |
Czerwona magia
Michel de Ghelderode
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
5 stycznia 1975 |
Czerwona magia
Michel de Ghelderode
postać: Burgrabia reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
20 kwietnia 1975 |
Klątwa
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: role reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
29 listopada 1975 |
Bardzo starzy oboje
Kazimierz Brandys
postać: Adolf reżyseria: Choińska Alicja teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
7 marca 1976 |
Dziewięć serc
Hans Christian Andersen
postać: Żabka, Nadworny Lekarz reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
7 listopada 1976 |
Burza
Aleksander Ostrowski
postać: Lokaj II reżyseria: Ford Hanaoka Bernard teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
12 marca 1977 |
Tango
Sławomir Mrożek
postać: Eugeniusz reżyseria: Berlin Aleksander teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|