22 lipca 1950 |
Dobry człowiek
Krzysztof Gruszczyński
forma twórczości: scenografia reżyseria: Krotke Tadeusz teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
21 września 1950 |
Złote niedole
Krzemiński Władysław
forma twórczości: scenografia reżyseria: Obidowicz Janusz teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
23 maja 1951 |
Pieją koguty
Józef Bałtuszis
forma twórczości: scenografia reżyseria: Kassowski Bronisław teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
8 września 1951 |
Pan Damazy
Bliziński Józef
forma twórczości: dekoracje i kostiumy reżyseria: Obidowicz Janusz teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
28 listopada 1951 |
Wodewil warszawski
Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień
forma twórczości: scenografia reżyseria: Obidowicz Janusz teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
25 kwietnia 1952 |
Pani Dulska na rozdrożu
Anatol Stern
forma twórczości: scenografia reżyseria: Byrska Irena teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
28 maja 1952 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
forma twórczości: scenografia reżyseria: Block Jerzy teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
12 września 1952 |
Radcy pana radcy
Bałucki Michał
forma twórczości: scenografia reżyseria: Obidowicz Janusz teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
29 listopada 1952 |
Dalekie
Aleksander Afinogenow
forma twórczości: scenografia reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
29 marca 1953 |
Zielony mosteczek
Zaborowski Jerzy
forma twórczości: scenografia reżyseria: Stapf Stanisław teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
22 listopada 1953 |
Smok w Nieswarowie
Svatoń Bedrich
forma twórczości: scenografia reżyseria: Stapf Stanisław teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
23 grudnia 1953 |
Śpiewka spod drzewka
Kędra Maryla
forma twórczości: scenografia reżyseria: Piekarska Joanna teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
23 grudnia 1953 |
Awantura w czapce
Jan Wilkowski
forma twórczości: scenografia reżyseria: Piekarska Joanna teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
1 stycznia 1954 |
Strapienia Małgorzatki
Korniej Czukowski
forma twórczości: dekoracje, lalki reżyseria: Rychłowska-Kulikowska Barbara teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
21 kwietnia 1954 |
Dom pod lipką
Jerzy Zaborowski
forma twórczości: dekoracje, lalki reżyseria: Stapf Stanisław teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
23 maja 1954 |
Skoczek-Toczek
Malik Jan
forma twórczości: scenografia reżyseria: Rychłowska-Kulikowska Barbara teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
30 maja 1954 |
Kotek uparciuszek
Igor Biełyszew, Samuel Marszak
forma twórczości: dekoracje, lalki reżyseria: Piekarska Joanna teatr: Teatr Lalki i Aktora, Poznań
|
1 grudnia 1954 |
Słowik
Benedykt Hertz
forma twórczości: dekoracje, lalki reżyseria: Rychłowska-Kulikowska Barbara teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
25 grudnia 1954 |
Podróż dziada Mroza
Jan Wilkowski
forma twórczości: scenografia reżyseria: Piekarska Joanna teatr: Teatr Lalki i Aktora, Poznań
|
1 stycznia 1955 |
Skoczek Toczek
Jan Malik
forma twórczości: scenografia reżyseria: Sawicki Piotr teatr: Teatr Lalek Świerszcz, Białystok
|
9 stycznia 1955 |
Cudowny bursztyn
Aleksander Olszakowski
forma twórczości: dekoracje i kostiumy, lalki reżyseria: Stapf Stanisław teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
20 lutego 1955 |
Jaś i Małgosia
Zofia Lorentz
forma twórczości: scenografia reżyseria: Orszt Henryk teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
24 kwietnia 1955 |
Czarodziejski bęben
Lew Tołstoj
forma twórczości: dekoracje, lalki reżyseria: Rychłowska-Kulikowska Barbara teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
29 maja 1955 |
Błyszczący klucz
Roman Długosz
forma twórczości: dekoracje, lalki reżyseria: Orszt Henryk teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
18 września 1955 |
Baśń o pięciu braciach
Sergiusz Obrazcow, Sergiej Preobrażeński
forma twórczości: dekoracje, lalki reżyseria: Stapf Stanisław teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
9 października 1955 |
Pszczółka Leniuszka
Helena Bychowska
forma twórczości: dekoracje, lalki reżyseria: Rychłowska-Kulikowska Barbara teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
20 grudnia 1955 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
forma twórczości: scenografia reżyseria: Stapf Stanisław teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
1 stycznia 1956 |
Białe Uszko
Jan Weltzl
forma twórczości: dekoracje, lalki reżyseria: Stapf Stanisław teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
18 marca 1956 |
Skarb Liczyrzepy
Jerzy Zaborowski
forma twórczości: scenografia reżyseria: Rychłowska-Kulikowska Barbara teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
23 kwietnia 1956 |
Buratino
Jekaterina Borisowa
forma twórczości: scenografia reżyseria: Stapf Stanisław teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
28 października 1956 |
Dzikie łabędzie
Kazimiera Jeżewska
forma twórczości: scenografia reżyseria: Orszt Henryk teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
27 grudnia 1956 |
Awantura w czapce
.
forma twórczości: scenografia reżyseria: Karwatowa Melania teatr: Teatr Lalek „Rusałka”, Szczecin
|
30 grudnia 1956 |
Jaś i Małgosia
Zofia Lorentz
forma twórczości: scenografia reżyseria: Kołpak Halina teatr: Teatr Lalek Świerszcz, Białystok
|
27 stycznia 1957 |
Złota bajka
Aleksander Olszakowski, Stanisław Stapf
forma twórczości: dekoracje, lalki reżyseria: Rychłowska-Kulikowska Barbara teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
3 marca 1957 |
Anait
Jelena Czerniak, Katarzyna Giłodi
forma twórczości: scenografia reżyseria: Stapf Stanisław teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
28 kwietnia 1957 |
Awantura w Pacynkowie
Josef Pehr, Leo Spáčil
forma twórczości: scenografia reżyseria: Stapf Stanisław teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
29 grudnia 1957 |
Szewczyk Dratewka
Maria Kownacka
forma twórczości: dekoracje, lalki reżyseria: Rychłowska-Kulikowska Barbara teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
22 czerwca 1958 |
Trzy niedźwiadki
Miloslav Disman
forma twórczości: scenografia reżyseria: Stapf Stanisław teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
9 listopada 1958 |
Przygody Kropki - Kreski
N. Kłykowa, I. Skorospiełow
forma twórczości: scenografia reżyseria: Rychłowska-Kulikowska Barbara teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
14 grudnia 1958 |
Latający kufer
Zofia Lorentz
forma twórczości: scenografia reżyseria: Stapf Stanisław teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
15 lutego 1959 |
Wilk, koza i koźlęta
Grabowski Jan
forma twórczości: scenografia reżyseria: Rychłowska-Kulikowska Barbara teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
21 lutego 1959 |
W pustyni i w puszczy
Teodor Brzoza
forma twórczości: scenografia reżyseria: Stapf Stanisław teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
21 lutego 1959 |
W pustyni w i puszczy
Henryk Sienkiewicz
forma twórczości: scenografia reżyseria: Stapf Stanisław teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
7 kwietnia 1959 |
Awantura w Pacynkowie
Josef Pehr, Leo Spáčil
forma twórczości: scenografia reżyseria: Karwatowa Melania teatr: Teatr Lalek Świerszcz, Białystok
|
7 kwietnia 1959 |
O dziadku rybaku i lisie łajdaku
Helena Bychowska
forma twórczości: scenografia reżyseria: Karwatowa Melania teatr: Teatr Lalek Świerszcz, Białystok
|
5 stycznia 1963 |
Gwiazda Sewilli
Lope de Vega
forma twórczości: scenografia reżyseria: d'Alphonse Maria teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
9 listopada 1963 |
Adela i stressy
Pierre Barillet, Jean Pierre Gredy
forma twórczości: scenografia reżyseria: d'Alphonse Maria teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
6 lutego 1964 |
Szatan z VII klasy
Kornel Makuszyński
forma twórczości: scenografia reżyseria: d'Alphonse Maria teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
4 października 1964 |
Wielki Iwan
Sergiusz Obrazcow, Sergiej Preobrażeński
forma twórczości: scenografia reżyseria: Stapf Stanisław teatr: Teatr Lalek „Chochlik”, Wrocław
|
20 września 1965 |
Mistrz Twardowski
Kazimiera Jeżewska
forma twórczości: scenografia reżyseria: Stapf Stanisław teatr: Teatr Lalek „Chochlik”, Wrocław
|
15 lipca 1966 |
Trzy korony
Zygmunt Sztaba
forma twórczości: scenografia reżyseria: Smolka Alojzy teatr: Teatr Lalek przy Teatrze Ziemi Opolskiej, Opole
|
7 maja 1967 |
Cztery mile za piec
Maria Kownacka
forma twórczości: scenografia reżyseria: Smolka Alojzy teatr: Teatr Lalek przy Teatrze Ziemi Opolskiej, Opole
|
20 listopada 1967 |
Awantura w Pacynkowie
Josef Pehr, Leo Spáčil
forma twórczości: scenografia reżyseria: Matuszewski Romuald teatr: Państwowy Teatr Lalki „Tęcza”, Słupsk
|
6 marca 1968 |
Julian Tuwim dla dzieci
Julian Tuwim
forma twórczości: scenografia reżyseria: Całkowa Julianna teatr: Państwowy Teatr Lalki „Tęcza”, Słupsk
|
18 grudnia 1968 |
Bukiet konwalii
Jan Ośnica
forma twórczości: scenografia reżyseria: Dziedziul Andrzej teatr: Wrocławski Teatr Lalek, Wrocław
|
31 marca 1969 |
Zaklęty rumak
Bolesław Leśmian
forma twórczości: dekoracje reżyseria: Czaplińska Elżbieta teatr: Państwowy Teatr Lalki „Tęcza”, Słupsk
|
3 stycznia 1970 |
Diabelskie pułapki
Mieczysław Antuszewicz
forma twórczości: scenografia reżyseria: Miklińska Zofia teatr: Państwowy Teatr Lalki „Tęcza”, Słupsk
|
27 czerwca 1972 |
Awantura w Pacynkowie
Josef Pehr, Leo Spáčil
forma twórczości: scenografia reżyseria: Wojtaniec Wanda teatr: Państwowy Teatr Lalki „Tęcza”, Słupsk
|