8 listopada 1952 |
Sztorm
Władimir Bill-Biełocerkowski
postać: Komsomolec reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
21 lutego 1953 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Heini reżyseria: Kochanowicz Jan, Erwan Ireneusz teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
31 maja 1953 |
Miarka za miarkę
William Shakespeare
postać: Posłaniec Angela reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
22 lipca 1953 |
Zwycięstwo
Janusz Warmiński
postać: Feliks Skoczeń reżyseria: Erwan Ireneusz teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
4 grudnia 1953 |
Młoda gwardia
Aleksander Fadiejew
postać: Radik Jurkin reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
19 marca 1954 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Anioł reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
13 czerwca 1954 |
Legenda o miłości
Nazim Hikmet
postać: Astrolog reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 listopada 1954 |
Droga do Czarnolasu
Aleksander Maliszewski
postać: Szlachcic reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
12 lutego 1955 |
Ludzie i cienie
Andrzej Wydrzyński
postać: Stefan reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 marca 1955 |
Noc cudów
Konstanty Ildefons Gałczyński
forma twórczości: role reżyseria: Siemion Wojciech teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
28 maja 1955 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
postać: Wiktor reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
1 grudnia 1955 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Sługa reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
1 grudnia 1955 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
forma twórczości: role reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
21 kwietnia 1956 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Aptekarz reżyseria: Szurmiej Szymon teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
21 października 1966 |
Trzy siostry
Antoni Czechow
postać: Włodzimierz Rode reżyseria: Makarewicz Andrzej teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
9 grudnia 1966 |
Bolesław Śmiały
Stanisław Wyspiański
postać: Rycerz III reżyseria: Stok Zbigniew teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
28 kwietnia 1967 |
Przy drzwiach zamkniętych
Jean-Paul Sartre
postać: Kelner reżyseria: Wawrzyniak Mirosław teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
14 maja 1967 |
Oresteja
Ajschylos
postać: Starzec II reżyseria: Stok Zbigniew teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
6 stycznia 1968 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
postać: Lokaj reżyseria: Domańska Stefania teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
17 października 1968 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Rembo reżyseria: Burczyk Stefan teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
17 stycznia 1970 |
Król Lear
William Shakespeare
postać: Rycerz reżyseria: Hoffmann Jerzy teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
10 października 1970 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Andrzej reżyseria: Sznerr Krystyna teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
12 grudnia 1970 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Filip reżyseria: Olszewski Henryk teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
22 maja 1971 |
Opera za trzy grosze
Brecht Bertolt
postać: Filch reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
30 października 1971 |
Chłopiec z orłem
Marian Kowalski
postać: Ktoś IV reżyseria: Hellwig-Górzyński Lech teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
13 listopada 1971 |
Powrót Odysa
Stanisław Wyspiański
postać: Ktesippos reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
5 lutego 1972 |
Spazmy modne
Bogusławski Wojciech
postać: Mizantropski reżyseria: Olszewski Henryk teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
8 kwietnia 1972 |
Placówka
Prus Bolesław
postać: Maciek reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
27 maja 1972 |
Matka
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Alfred hr de la Tréfouille reżyseria: Pietryk Edmund teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
20 grudnia 1972 |
Trzy białe strzały
Jan Makarius
postać: Śpiący Niedźwiedź reżyseria: Derengowski Edmund teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
26 maja 1973 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Entreprener reżyseria: Olszewski Henryk teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
26 maja 1973 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Organizator reżyseria: Olszewski Henryk teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|