25 października 1930 |
Staś lotniczek
Juliusz Remus-Landmer
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Młodziejowska-Szczurkiewiczowa Nuna teatr: Teatr Polski, Poznań
|
13 grudnia 1930 |
Dziadzio Piernik i Babcia Bakalia
Marian Tatarkiewicz
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Biesiadecki Zygmunt teatr: Teatr Polski, Poznań
|
20 grudnia 1930 |
Fiołek z Montmartre`u
Emmerich Kálmán
forma twórczości: baletmistrz reżyseria: Sendecki Józef teatr: Teatr Wielki, Poznań
|
20 grudnia 1930 |
Fiołek z Montmartre`u
Emmerich Kálmán
forma twórczości: role reżyseria: Sendecki Józef teatr: Teatr Wielki, Poznań
|
22 października 1932 |
Jim i Jill
Clifford Grey, Greatrex Newman
forma twórczości: choreografia reżyseria: Olędzki Aleksander teatr: Teatr Miejski ZASP, Bydgoszcz
|
19 listopada 1932 |
Marietta
Willy Kollo
forma twórczości: choreografia reżyseria: Andrzejewski Józef teatr: Teatr Miejski ZASP, Bydgoszcz
|
8 grudnia 1932 |
Kubuś-bohater
Kr. Stasicki
forma twórczości: choreografia reżyseria: Korecki Kazimierz teatr: Teatr Miejski ZASP, Bydgoszcz
|
17 grudnia 1932 |
Raz na 1000 lat, czyli księżniczka znad Nilu
Victor Hollaender
forma twórczości: choreografia reżyseria: Olędzki Aleksander teatr: Teatr Miejski ZASP, Bydgoszcz
|
31 grudnia 1932 |
Do góry nogami, czyli co gwiazdy wróżą
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: choreografia reżyseria: Korecki Kazimierz teatr: Teatr Miejski ZASP, Bydgoszcz
|
18 stycznia 1933 |
Córka pani Angot
Charles Lecocq
forma twórczości: choreografia reżyseria: Andrzejewski Józef teatr: Teatr Miejski ZASP, Bydgoszcz
|
21 stycznia 1933 |
Pod Białym Koniem
Ralph Benatzky
forma twórczości: choreografia reżyseria: Korecki Kazimierz teatr: Teatr Miejski ZASP, Bydgoszcz
|
25 lutego 1933 |
Królewna Pokrzywka
Adolf Walewski
forma twórczości: choreografia reżyseria: Cybulski Maksymilian teatr: Teatr Miejski ZASP, Bydgoszcz
|
11 marca 1933 |
Prymas Cyganów
Emmerich Kálmán
forma twórczości: choreografia reżyseria: Olędzki Aleksander teatr: Teatr Miejski ZASP, Bydgoszcz
|
8 kwietnia 1933 |
Rozwódka
Leo Fall
forma twórczości: choreografia reżyseria: Andrzejewski Józef teatr: Teatr Miejski ZASP, Bydgoszcz
|
29 kwietnia 1933 |
Peppina
Robert Stolz
forma twórczości: choreografia reżyseria: Stoma Władysław teatr: Teatr Miejski ZASP, Bydgoszcz
|
8 czerwca 1933 |
Panna w koszarach
M. Crace de
forma twórczości: choreografia reżyseria: Olędzki Aleksander teatr: Teatr Miejski ZASP, Bydgoszcz
|
8 lipca 1933 |
Niebieski motyl
József Kola
forma twórczości: choreografia reżyseria: Stoma Władysław teatr: Teatr Miejski ZASP, Bydgoszcz
|
8 sierpnia 1933 |
Dzidzi
Robert Stolz
forma twórczości: choreografia reżyseria: Olędzki Aleksander teatr: Teatr Miejski ZASP, Bydgoszcz
|
23 września 1933 |
Baron Kimmel
Walter Kollo
forma twórczości: choreografia reżyseria: Cybulski-Chmielarczyk Maksymilian teatr: Teatr Miejski, Bydgoszcz
|
22 grudnia 1944 |
Król włóczęgów
Rudolf Friml
forma twórczości: baletmistrz reżyseria: Dowmunt Mieczysław teatr: Teatr Komedii Muzycznej, Wilno
|
3 listopada 1945 |
Podwójna buchalteria
Grunn Bernard
forma twórczości: choreografia reżyseria: Szczawiński Władysław teatr: Teatr Komedii Muzycznej „Lutnia”, Łódź
|
23 marca 1946 |
Król włóczęgów
Rudolf Friml
forma twórczości: choreografia reżyseria: Kochanowicz Jan teatr: Teatr Komedii Muzycznej „Lutnia”, Łódź
|
18 maja 1946 |
Wiktoria i jej huzar
Abraham Paul
forma twórczości: role reżyseria: Dembowski Kazimierz teatr: Teatr Komedii Muzycznej „Lutnia”, Łódź
|
18 maja 1946 |
Wiktoria i jej huzar
Paul Ábrahám
forma twórczości: choreografia reżyseria: Dembowski Kazimierz teatr: Teatr Komedii Muzycznej „Lutnia”, Łódź
|
27 czerwca 1946 |
Marica
Kalman Emmerich
forma twórczości: choreografia reżyseria: Dembowski Kazimierz teatr: Teatr Komedii Muzycznej „Lutnia”, Łódź
|
27 czerwca 1946 |
Marica
Emmerich Kálmán
forma twórczości: choreografia reżyseria: Dembowski Kazimierz teatr: Teatr Komedii Muzycznej „Lutnia”, Łódź
|
13 września 1946 |
Wesoła wdówka
Franz Lehár
forma twórczości: choreografia reżyseria: Fotygo-Folański Bolesław teatr: Teatr Komedii Muzycznej „Lutnia”, Łódź
|
13 września 1946 |
Wesoła wdówka
Franz Lehár
forma twórczości: role reżyseria: Fotygo-Folański Bolesław teatr: Teatr Komedii Muzycznej „Lutnia”, Łódź
|
20 listopada 1946 |
Miłość cygańska
Lehar Franz
forma twórczości: choreografia reżyseria: Szczawiński Władysław teatr: Teatr Komedii Muzycznej „Lutnia”, Łódź
|
20 listopada 1946 |
Miłość cygańska
Franz Lehár
forma twórczości: baletmistrz reżyseria: Szczawiński Władysław teatr: Teatr Komedii Muzycznej „Lutnia”, Łódź
|
20 listopada 1946 |
Miłość cygańska
Franz Lehár
forma twórczości: role reżyseria: Szczawiński Władysław teatr: Teatr Komedii Muzycznej „Lutnia”, Łódź
|
11 stycznia 1947 |
Hrabia Luxemburg
Franz Lehár
forma twórczości: choreografia reżyseria: Fotygo-Folański Bolesław teatr: Teatr Komedii Muzycznej „Lutnia”, Łódź
|
6 marca 1947 |
Kraina uśmiechu
Franz Lehár
forma twórczości: choreografia reżyseria: Horski Bolesław teatr: Teatr Komedii Muzycznej „Lutnia”, Łódź
|
7 maja 1947 |
Księżniczka czardasza
Emmerich Kálmán
forma twórczości: choreografia reżyseria: Horski Bolesław teatr: Teatr Komedii Muzycznej „Lutnia”, Łódź
|
5 stycznia 1948 |
Nitouche
Herve Florimond
postać: Inspicjent reżyseria: Horski Bolesław teatr: Teatr Komedii Muzycznej „Lutnia”, Łódź
|
5 stycznia 1948 |
Nitouche
Herve Florimond
forma twórczości: choreografia reżyseria: Horski Bolesław teatr: Teatr Komedii Muzycznej „Lutnia”, Łódź
|
28 lutego 1948 |
Zemsta nietoperza
Johann II Strauss
forma twórczości: choreografia reżyseria: Zdzitowiecki Witold teatr: Teatr Komedii Muzycznej „Lutnia”, Łódź
|
8 maja 1948 |
Rose Marie
Rudolf Friml
postać: Czarny Orzeł reżyseria: Horski Bolesław teatr: Teatr Komedii Muzycznej „Lutnia”, Łódź
|
8 maja 1948 |
Rose Marie
Rudolf Friml
forma twórczości: choreografia reżyseria: Horski Bolesław teatr: Teatr Komedii Muzycznej „Lutnia”, Łódź
|
7 sierpnia 1948 |
Cnotliwa Zuzanna
Jean Gilbert
forma twórczości: choreografia reżyseria: Kuligowski Filip teatr: Teatr Komedii Muzycznej „Lutnia”, Łódź
|
9 grudnia 1948 |
Wesele Figara
Beaumarchais Pierre de
forma twórczości: choreografia reżyseria: Strzelecki Czesław teatr: Teatr Miejski, Lublin
|
20 stycznia 1949 |
Baron cygański
Johann II Strauss
forma twórczości: choreografia reżyseria: Rychter Witold teatr: Teatr Komedii Muzycznej „Lutnia”, Łódź
|
6 maja 1949 |
Dzwony z Corneville
Planquet Robert
forma twórczości: baletmistrz reżyseria: Horski Bolesław teatr: Teatr Komedii Muzycznej „Lutnia”, Łódź
|
26 stycznia 1950 |
Królowa przedmieścia
Krumłowski Konstanty
postać: Nalepa reżyseria: Zdzitowiecki Witold teatr: Teatr Komedii Muzycznej „Lutnia”, Łódź
|
27 maja 1950 |
Córka pani Angot
Charles Lecocq
postać: Butte reżyseria: Zdzitowiecki Witold teatr: Teatr Komedii Muzycznej „Lutnia”, Łódź
|
14 października 1950 |
Swobodny wiatr
Izaak Dunajewski
postać: Chesterfield reżyseria: Pawłowski Kazimierz teatr: Teatr Komedii Muzycznej „Lutnia”, Łódź
|
4 grudnia 1952 |
Dyrektor
Samuel Aloszyn
postać: Wyładunkowy reżyseria: Gall Iwo teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
18 marca 1953 |
Wesołe kumoszki z Windsoru
Shakespeare William
postać: I służący reżyseria: Ordyński Ryszard teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
12 lipca 1953 |
Bonaparte i Sułkowski (Znaki wolności)
Roman Brandstaetter
postać: Massena reżyseria: Łuszczewski Leon, Łaszewski Konrad teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
19 stycznia 1954 |
Sprawiedliwi ludzie
Brandys Kazimierz
postać: Lokaj reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
20 maja 1956 |
Wiktoria i jej huzar
Paul Ábrahám
forma twórczości: choreografia reżyseria: Szczerbowski Zbigniew teatr: Operetka Poznańska, Poznań
|
4 października 1956 |
Wesoła wdówka
Franz Lehár
forma twórczości: choreografia reżyseria: Baduszkowa Danuta teatr: Operetka Poznańska, Poznań
|