5 listopada 1976 |
Wesołe niedźwiadki
Margarita Poliwanowa
forma twórczości: muzyka reżyseria: Leniewicz Freda teatr: Teatr Lalki i Maski „Groteska”, Kraków
|
31 grudnia 1976 |
Kulisy złudy
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: kierownictwo muzyczne, muzyka reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr Lalki i Maski „Groteska”, Kraków
|
24 kwietnia 1977 |
Bumbarasz
Arkady Gajdar
forma twórczości: kierownictwo muzyczne, przygotowanie muzyczne reżyseria: Leniewicz Freda teatr: Teatr Lalki i Maski „Groteska”, Kraków
|
16 października 1977 |
O małym cyrku i wielkiej przyjaźni
Elżbieta Zechener-Spławińska
forma twórczości: muzyka reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr Lalki i Maski „Groteska”, Kraków
|
3 marca 1978 |
Przygody Pietruszki
Jan Brzechwa
forma twórczości: kierownictwo muzyczne, muzyka reżyseria: Lewandowski Grzegorz teatr: Teatr Lalki i Maski „Groteska”, Kraków
|
24 marca 1978 |
Maciupek w Krainie Muminków
Tove Jansson
forma twórczości: muzyka reżyseria: Leniewicz Freda teatr: Teatr Dzieci Zagłębia, Będzin
|
5 listopada 1978 |
Cztery pory roku
Janusz Galewicz, Maria Kossakowska
forma twórczości: muzyka reżyseria: Lewandowski Grzegorz teatr: Teatr Dzieci Zagłębia, Będzin
|
8 lutego 1979 |
Czarodziejski młyn
Alina Afanasjew, Jerzy Afanasjew
forma twórczości: muzyka reżyseria: Dziedziul Andrzej teatr: Teatr Dzieci Zagłębia, Będzin
|
31 marca 1979 |
Inwazja jaszczurów
Karol Čapek
forma twórczości: muzyka reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
5 listopada 1979 |
Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie
Adam Mickiewicz
forma twórczości: muzyka reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
21 grudnia 1979 |
Betleem polskie
Lucjan Rydel
forma twórczości: muzyka reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
23 grudnia 1979 |
Alicja w krainie czarów
Lewis Carroll
forma twórczości: muzyka reżyseria: Leniewicz Freda teatr: Teatr Lalki i Maski „Groteska”, Kraków
|
25 czerwca 1980 |
Inwazja jaszczurów
Karol Čapek
forma twórczości: muzyka reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
27 czerwca 1980 |
Nadspodziewany początek bankietu
Jacek Stwora
forma twórczości: muzyka reżyseria: Budkiewicz Jan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
11 października 1980 |
Przygody Pietruszki
Jan Brzechwa
forma twórczości: muzyka reżyseria: Lewandowski Grzegorz teatr: Teatr Dzieci Zagłębia, Będzin
|
18 października 1980 |
Hamlet, książę duński
William Shakespeare
forma twórczości: muzyka reżyseria: Nowak Alojzy teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
9 maja 1981 |
Ostatni zajazd na Litwie (Pan Tadeusz)
Adam Mickiewicz
forma twórczości: muzyka reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
27 czerwca 1981 |
Zamiana
Paul Claudel
forma twórczości: muzyka reżyseria: Nurkowski Włodzimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
3 października 1981 |
Awantura w Chioggi
Carlo Goldoni
forma twórczości: muzyka reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar, Wojtyszko Maciej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
14 listopada 1981 |
Jonasz i błazen
Jerzy Broszkiewicz
forma twórczości: muzyka reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
27 listopada 1981 |
Ksiądz Marek
Juliusz Słowacki
forma twórczości: muzyka reżyseria: Bednarz Aleksander teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
5 grudnia 1981 |
O złym księciu Popielu
Anna Świrszczyńska
forma twórczości: muzyka reżyseria: Lewandowski Grzegorz teatr: Teatr Dzieci Zagłębia, Będzin
|
15 stycznia 1982 |
Betleem polskie
Lucjan Rydel
forma twórczości: muzyka, opracowanie muzyczne reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
10 czerwca 1982 |
Iwona, księżniczka Burgunda
Witold Gombrowicz
forma twórczości: muzyka reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar, Wojtyszko Maciej teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
20 października 1982 |
Bajka o dobrym smoku
Ladislav Dvorsky
forma twórczości: muzyka reżyseria: Lewandowski Grzegorz teatr: Teatr Dzieci Zagłębia, Będzin
|
20 listopada 1982 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
forma twórczości: muzyka reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
27 stycznia 1983 |
Awantura w teatrze lalek
Jekaterina Borisowa
forma twórczości: muzyka reżyseria: Lewandowski Grzegorz teatr: Teatr Dzieci Zagłębia, Będzin
|
29 stycznia 1983 |
Szelmostwa Skapena
Molière
forma twórczości: muzyka reżyseria: Kwinta Tadeusz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
10 marca 1983 |
Awantura w Chioggi
Carlo Goldoni
forma twórczości: muzyka reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar, Wojtyszko Maciej teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
27 maja 1983 |
Cudowna lampa Alladyna
Anonim
forma twórczości: muzyka reżyseria: Stankovski Vojo teatr: Teatr Lalki i Maski „Groteska”, Kraków
|
18 września 1983 |
Złoty lis
Jerzy Andrzejewski
forma twórczości: muzyka reżyseria: Mich Zbigniew teatr: Teatr Lalki i Maski „Groteska”, Kraków
|
1 października 1983 |
Ludojadka
Iwan Radojew
forma twórczości: opracowanie muzyczne reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
19 stycznia 1984 |
Krwawe gody
Federico García Lorca
forma twórczości: muzyka reżyseria: Stankovski Vojo teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
24 marca 1984 |
Kordian
Juliusz Słowacki
forma twórczości: muzyka reżyseria: Wilkoński Zbigniew teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
16 maja 1984 |
Czarodziejski młyn
Alina Afanasjew, Jerzy Afanasjew
forma twórczości: muzyka reżyseria: Lewandowski Grzegorz teatr: Teatr Dzieci Zagłębia, Będzin
|
3 czerwca 1984 |
Bal w Operze
Julian Tuwim
forma twórczości: muzyka reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 stycznia 1985 |
Księżniczka Głogu
Władysław Ludwik Anczyc
forma twórczości: muzyka reżyseria: Leniewicz Freda teatr: Teatr Lalki i Maski „Groteska”, Kraków
|
22 stycznia 1985 |
Gilgamesz
Anonim
forma twórczości: muzyka reżyseria: Stankovski Vojo teatr: Teatr Lalki i Maski „Groteska”, Kraków
|
29 marca 1985 |
Przygody Koziołka Matołka
Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz
forma twórczości: muzyka reżyseria: Krygier Matylda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
28 kwietnia 1985 |
Pan Tadeusz (Ostatni zajazd na Litwie)
Adam Mickiewicz
forma twórczości: muzyka reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
11 maja 1985 |
Baśń o dwóch nieustraszonych rycerzach
Jan Ośnica
forma twórczości: muzyka reżyseria: Lewandowski Grzegorz teatr: Teatr Dzieci Zagłębia, Będzin
|
6 października 1985 |
Ucieczka
Michaił Bułhakow
forma twórczości: opracowanie muzyczne reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
19 października 1985 |
Rymy i rytmy, czyli pamiętnik stracha na wróble
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: muzyka reżyseria: Żukowska Lidia teatr: Teatr Lalki i Aktora, Poznań
|
17 stycznia 1986 |
O Zwyrtale Muzykancie, czyli jak się stary góral dostał do nieba
Jan Wilkowski
forma twórczości: muzyka reżyseria: Lewandowski Grzegorz teatr: Teatr Dzieci Zagłębia, Będzin
|
8 lutego 1986 |
Szelmostwa Skapena
Molière
forma twórczości: muzyka reżyseria: Kwinta Tadeusz teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
13 maja 1986 |
Szarate
Stanisław Ignacy Witkiewicz
forma twórczości: muzyka reżyseria: Wilkoński Zbigniew teatr: Teatr Lalki i Aktora „Miniatura”, Gdańsk
|
15 czerwca 1986 |
Odyseja
Homer
forma twórczości: muzyka reżyseria: Stankovski Vojo teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
4 stycznia 1987 |
Przygody Sindbada Żeglarza
Bolesław Leśmian
forma twórczości: muzyka reżyseria: Stankovski Vojo teatr: Teatr Lalki i Maski „Groteska”, Kraków
|
28 stycznia 1987 |
Baśń o pięknej Parysadzie
Anonim
forma twórczości: muzyka reżyseria: Stankovski Vojo teatr: Teatr Lalki i Aktora „Miniatura”, Gdańsk
|
14 czerwca 1987 |
Jak zdobyć korzec złota
Waldemar Żyszkiewicz
forma twórczości: muzyka reżyseria: Tondera Maciej K. teatr: Teatr Lalki i Aktora, Poznań
|
28 czerwca 1987 |
Baśń o rycerzu Gotfrydzie
Halina Górska
forma twórczości: muzyka reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
25 sierpnia 1987 |
Krzesiwo
Hans Christian Andersen
forma twórczości: muzyka reżyseria: Stankovski Vojo teatr: Teatr Lalek Rabcio, Rabka
|
10 września 1987 |
Złoty klucz
Jan Ośnica
forma twórczości: muzyka reżyseria: Szachnowski Konrad teatr: Teatr Dzieci Zagłębia, Będzin
|
10 września 1987 |
Złoty kluczyk
Osnica Jan
forma twórczości: muzyka reżyseria: Szachnowski Konrad teatr: Teatr Dzieci Zagłębia, Będzin
|
12 września 1987 |
Krzesła
Eugène Ionesco
forma twórczości: muzyka reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
17 listopada 1987 |
Terminator
Handke Peter
forma twórczości: muzyka reżyseria: Wilkoński Zbigniew teatr: Teatr Lalki i Aktora „Miniatura”, Gdańsk
|
6 grudnia 1987 |
Dokąd pędzisz, koniku?
Rada Moskowa
forma twórczości: muzyka reżyseria: Kamińska-Sobczyk Małgorzata teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
8 stycznia 1988 |
Słoneczny zajączek
Masłow Władimir
forma twórczości: muzyka reżyseria: Marcinkówna Ewa teatr: Teatr Lalek Rabcio, Rabka
|
8 stycznia 1988 |
Słoneczny zajączek
Włodzimierz Masłow
forma twórczości: muzyka reżyseria: Marcinkówna Ewa teatr: Teatr Lalek Rabcio, Rabka
|
24 stycznia 1988 |
Opowieść wigilijna
Charles Dickens
forma twórczości: muzyka reżyseria: Stankovski Vojo teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
26 marca 1988 |
Świder
Gałczyński Konstanty Ildefons
forma twórczości: muzyka reżyseria: Wilkoński Zbigniew teatr: Teatr Lalki i Aktora „Miniatura”, Gdańsk
|
26 marca 1988 |
Świder
Gałczyński Konstanty I.wg
forma twórczości: muzyka reżyseria: Wilkoński Zbigniew teatr: Teatr Lalki i Aktora „Miniatura”, Gdańsk
|
6 maja 1988 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
forma twórczości: opracowanie muzyczne reżyseria: Witkiewicz Kazimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
27 listopada 1988 |
Tymoteusz Rymcimci
Wilkowski Jan
forma twórczości: muzyka reżyseria: Kamińska Małgorzata teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
7 stycznia 1989 |
Fanszen
David Hare
forma twórczości: muzyka reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
7 stycznia 1989 |
Psia dola
Krzysztof Teodor Toeplitz
forma twórczości: muzyka reżyseria: Marcinkówna Ewa teatr: Teatr Lalek Rabcio, Rabka
|
7 stycznia 1989 |
Psia wola
Toeplitz Krzysztof Teodor
forma twórczości: muzyka reżyseria: Marcinkówna Ewa teatr: Teatr Lalek Rabcio, Rabka
|
21 lutego 1989 |
Mały Książę
Antoine Saint-Exupéry de
forma twórczości: muzyka reżyseria: Kwieciński Grzegorz teatr: Teatr Lalek Rabcio, Rabka
|
22 lutego 1989 |
Mały książę
Saint-Exupery Antoine de wg
forma twórczości: muzyka teatr: Teatr Lalek Rabcio, Rabka
|
12 marca 1989 |
Krzesła
Eugène Ionesco
forma twórczości: muzyka reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar teatr: Teatr STU, Kraków
|
2 kwietnia 1989 |
Ballada o Kasi i drzewie
Maleszka Andrzej
forma twórczości: muzyka reżyseria: Gilewska Ewa teatr: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, Kielce
|
21 maja 1989 |
O śmiechu co strach zwyciężył
Śmigasiewicz Waldemar
forma twórczości: muzyka reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar teatr: Opera i Operetka, Kraków
|
25 czerwca 1989 |
Miniatury o życiu i miłości
Vlado (Vladimir) Oravsky
forma twórczości: muzyka reżyseria: Stankovski Vojo teatr: Teatr Lalki i Aktora „Miniatura”, Gdańsk
|
16 września 1989 |
Jak zdobyć korzec złota, czyli bezeceństwa Pana Klausa
Waldemar Żyszkiewicz
forma twórczości: muzyka reżyseria: Tondera Maciej teatr: Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum”, Katowice
|
13 października 1989 |
Szelmostwa lisa Witalisa
Brzechwa Jan wg
forma twórczości: muzyka reżyseria: Marcinkówna Ewa teatr: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, Kielce
|
13 października 1989 |
Szelmostwa Lisa Witalisa
Jan Brzechwa
forma twórczości: muzyka reżyseria: Marcinkówna Ewa teatr: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, Kielce
|
9 grudnia 1989 |
Człowiek z marmuru – początek i koniec
Joanna Olczak-Ronikier
forma twórczości: opracowanie muzyczne reżyseria: Orzechowski Krzysztof teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 marca 1990 |
Dokąd pędzisz, koniku?
Rada Moskowa
forma twórczości: muzyka reżyseria: Kamińska-Sobczyk Małgorzata teatr: Państwowy Teatr Lalki „Tęcza”, Słupsk
|
6 kwietnia 1990 |
Śluby panieńskie
Aleksander Fredro
forma twórczości: muzyka reżyseria: Witkiewicz Kazimierz teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
21 października 1990 |
Bajka o dobrym smoku
Ladislav Dvorsky
forma twórczości: muzyka reżyseria: Łabiniec Andrzej teatr: Teatr Lalek „Banialuka”, Bielsko-Biała
|
2 marca 1991 |
Szarate
Stanisław Ignacy Witkiewicz
forma twórczości: muzyka reżyseria: Wilkoński Zbigniew teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
23 marca 1991 |
Malutka czarownica
Preussler Otfried
forma twórczości: muzyka reżyseria: Gilewska Ewa,Wrónski Lech teatr: Teatr Lalki i Maski „Groteska”, Kraków
|
5 czerwca 1991 |
Poskromienie złośnicy
William Shakespeare
forma twórczości: muzyka reżyseria: Stuhr Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
12 października 1991 |
Pan Tadeusz
Adam Mickiewicz
forma twórczości: muzyka reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Scena Polska, Czeski Cieszyn
|
30 października 1991 |
Awantura w Chioggi
Carlo Goldoni
forma twórczości: muzyka reżyseria: Wojtyszko Maciej, Schejbal Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
17 listopada 1991 |
Tymoteusz Rymcimci
Jan Wilkowski
forma twórczości: muzyka reżyseria: Kamińska Małgorzata teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
1 lutego 1992 |
Miś Tymoteusz
Jan Wilkowski
forma twórczości: muzyka reżyseria: Kamińska-Sobczyk Małgorzata teatr: Państwowy Teatr Lalki „Tęcza”, Słupsk
|
15 lutego 1992 |
Mieszczanin szlachcicem
Moliere
forma twórczości: muzyka reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar teatr: Teatr Miejski, Gdynia
|
10 kwietnia 1992 |
Miniatury o życiu i miłości (wznowienie)
Vlado (Vladimir) Oravsky
forma twórczości: muzyka reżyseria: Stankovski Vojo teatr: Teatr Lalki i Aktora „Miniatura”, Gdańsk
|
24 października 1992 |
Terminator
Peter Handke
forma twórczości: muzyka reżyseria: Wilkoński Zbigniew teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
11 listopada 1992 |
Księga bałwochwalcza
Wójcicki K.(adapt.i dialogi)
forma twórczości: muzyka reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar teatr: Teatr Miejski, Gdynia
|
14 lutego 1993 |
Edward II
Christopher Marlowe
forma twórczości: muzyka reżyseria: Wilkoński Zbigniew teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
28 marca 1993 |
Słoneczna pieśń
Jerzy Rochowiak
forma twórczości: muzyka reżyseria: Jakóbczyk Krystyna teatr: Teatr Lalki i Aktora Kacperek, Rzeszów
|
3 maja 1993 |
Która godzina?
Zbigniew Wojciechowski
forma twórczości: muzyka reżyseria: Kamińska-Sobczyk Małgorzata teatr: Państwowy Teatr Lalki „Tęcza”, Słupsk
|
12 czerwca 1993 |
Mieszczanin szlachcicem
Molière
forma twórczości: muzyka reżyseria: Stuhr Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
11 grudnia 1993 |
Malutka czarownica
Preussler Otfierd
forma twórczości: muzyka reżyseria: Jakóbczyk Krystyna teatr: Teatr Lalek Arlekin, Łódź
|
30 września 1994 |
Pamiętnik z powstania warszawskiego
Miron Białoszewski
forma twórczości: muzyka reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
8 maja 1996 |
Tymoteusz Rymcimci
Jan Wilkowski
forma twórczości: muzyka reżyseria: Szydlik-Zielonka Urszula teatr: Państwowy Teatr Lalki „Tęcza”, Słupsk
|
24 listopada 1996 |
Opowieść wigilijna
Charles Dickens
forma twórczości: muzyka reżyseria: Jakóbczyk Krystyna teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
1 stycznia 1997 |
Brzechwałki, czyli 100 bajek
Jan Brzechwa
forma twórczości: muzyka reżyseria: Lewandowski Grzegorz teatr: Teatr Małych Form „Kleks”, Częstochowa
|