14 kwietnia 1956 |
Świerszcz za kominem
Dickens Karol
postać: Berta reżyseria: Gall Iwo teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
15 września 1956 |
Sprzysiężenia Fiesca w Genui
Schiller Fryderyk
postać: Leonora reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
10 listopada 1956 |
Wielka nagroda
Dymitr Czawadarow-Czełkasz
postać: Wera Grozewa reżyseria: D'Alphonse Maria teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
22 marca 1957 |
Don Carlos
Friedrich Schiller
postać: Elżbieta Valois reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
27 września 1957 |
Fedra
Jean Racine
postać: Arycja reżyseria: Ładosiówna Irena teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
29 stycznia 1959 |
Turandot
Carlo Gozzi
postać: Selima reżyseria: Karczewski Zdzisław teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
1 maja 1959 |
Zwady miłosne
Molière
postać: Łucja reżyseria: d'Alphonse Maria teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
20 lipca 1959 |
Ballada toruńska
Zygmunt Wojdan
postać: Hilda reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
8 listopada 1959 |
Nasze kochane dziatki
Nicola Manzari
postać: Grazia reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
30 grudnia 1959 |
Wojny trojańskiej nie będzie
Jean Giraudoux
postać: Helena reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
17 grudnia 1960 |
Henryk VI na łowach
Wojciech Bogusławski
postać: Betsy reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
19 lutego 1961 |
Śmierć komiwojażera
Arthur Miller
postać: Miss Forsythe reżyseria: Błońska Gustawa teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
6 maja 1961 |
Jegor Bułyczow i inni
Maksym Gorki
postać: Antonina reżyseria: Chmielewski Zygmunt teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
26 lipca 1961 |
Wiele hałasu o nic
William Shakespeare
postać: Hero reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
25 listopada 1961 |
Trudna młodość
Irena Szeliga
postać: Hanetka reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
17 lutego 1962 |
Krwawe gody
Federico García Lorca
postać: Żona Leonarda reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
10 czerwca 1962 |
Sumienie
Konstantin Simonow
postać: Kobieta, z którą się ożenił reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
15 września 1962 |
Fantazy, czyli Nowa Dejanira
Juliusz Słowacki
postać: Dianna reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
17 listopada 1962 |
Circe albo miłość silniejsza ponad wszelkie czary
Pedro Calderon de la Barca
postać: Florida reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
10 stycznia 1963 |
Śluby panieńskie
Aleksander Fredro
postać: Aniela reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
16 lutego 1964 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Anioł II reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
26 kwietnia 1964 |
Nocna opowieść
Krzysztof Choiński
postać: Dziewczyna reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
13 czerwca 1964 |
Burza
William Shakespeare
postać: Miranda reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
22 listopada 1964 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Marysia reżyseria: Winter Stefan teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
10 września 1965 |
Ktoś nowy
Domański Marek
postać: Hanka Filipczakówna reżyseria: Pleśniarowicz Jerzy teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
8 grudnia 1965 |
Gdzie jest Abel, brat twój?
Juliu Edlis
postać: Ona reżyseria: Pleśniarowicz Jerzy teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
21 stycznia 1967 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Cnotliwa Zuzanna reżyseria: Fijewska Barbara teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
21 stycznia 1967 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Zuzanna Reakcjonistka reżyseria: Fijewska Barbara teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
15 kwietnia 1967 |
Trzy siostry
Antoni Czechow
postać: Masza reżyseria: Galiński Grzegorz teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
19 stycznia 1968 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Basia reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
28 sierpnia 1968 |
W czepku urodzona
Zdzisław Skowroński
postać: Zośka reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
22 września 1969 |
Ten wstrętny sołtys
Janicki Jerzy
postać: Aniela reżyseria: Stefański Lech Emfazy teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
23 listopada 1969 |
Sen srebrny Salomei
Juliusz Słowacki
postać: Księżniczka Wiśniowiecka reżyseria: Kordziński Roman teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
23 kwietnia 1970 |
Fedra
Jean Racine
postać: Enona reżyseria: Jagła Danuta teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
17 kwietnia 1971 |
Oresteja
Ajschylos
postać: Kasandra reżyseria: Przybylski Andrzej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
29 stycznia 1972 |
Don Karlos
Friedrich Schiller
postać: Księżniczka Eboli reżyseria: Wojdan Zygmunt teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
20 maja 1972 |
Spazmy modne
Bogusławski Wojciech
postać: Hrabina reżyseria: Bonacka Ewa teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
21 lipca 1972 |
Lęki poranne
Grochowiak Stanisław
postać: Panna Frunze reżyseria: Marczewski Andrzej Maria teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
9 grudnia 1972 |
Tragedia optymistyczna
Wiszniewski Wsiewołod
postać: Odprowadzająca kobieta reżyseria: Wojdan Zygmunt teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
18 lutego 1973 |
Na szkle malowane
Bryll Ernest
postać: Dziewczyna reżyseria: Uryga Jan teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
21 lipca 1973 |
Vivat! Vivat Regina!
Bolt Robert
postać: Dama dworu Elżbiety I reżyseria: Wojdan Zygmunt teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
8 listopada 1973 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Hrabina Idalia reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
8 maja 1974 |
Dom
David Storey
postać: Cathleen reżyseria: Rotnicki Krzysztof teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
28 września 1974 |
Awans
Edward Redliński
postać: Wczasowiczka reżyseria: zespół teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
7 grudnia 1974 |
Okapi
Grochowiak Stanisław
postać: Okapi reżyseria: Wachowiak Maria teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
27 marca 1976 |
Rosmersholm
Ibsen Henryk
postać: Rebeka West reżyseria: Wawrzyniak Mirosław teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
22 maja 1976 |
Intryga i miłość
Friedrich Schiller
postać: Lady Milford reżyseria: Bieliński Stanisław teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
18 września 1976 |
Czarna komedia
Peter Shaffer
postać: Clea reżyseria: Bączewska Magdalena teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
7 listopada 1976 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
15 stycznia 1977 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Hrabina Idalia reżyseria: Wojciechowski Lech teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
2 kwietnia 1977 |
Lęki poranne
Grochowiak Stanisław
postać: Żona reżyseria: Rotnicki Krzysztof teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
11 grudnia 1977 |
Brytannik
Jean Racine
postać: Albina reżyseria: Krygier Matylda teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
21 grudnia 1977 |
Pani Gabriela
Zapolska Gabriela wg
postać: Pani Gabriela reżyseria: Marso Jadwiga teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
21 maja 1978 |
Czupurek
Benedykt Hertz
postać: Indyczka reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
5 listopada 1978 |
Popas króla jegomości
Grzymała-Siedlecki Adam
postać: Starościna reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
6 stycznia 1980 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Gospodyni reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
21 lutego 1980 |
Grupa Laokoona
Tadeusz Różewicz
postać: Przyjaciółka reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
10 października 1981 |
Ciemny grylaż
Jerzy Dobrowolski, Stanisław Tym
postać: Pani z miasta reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
13 listopada 1981 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: I Kobieta wiejska reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
13 listopada 1981 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Matka reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
10 czerwca 1982 |
Iwona, księżniczka Burgunda
Witold Gombrowicz
postać: Dama dworu reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar, Wojtyszko Maciej teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
6 listopada 1982 |
Żołnierz Królowej Madagaskaru
Julian Tuwim
postać: Delegatka "Lilii białostockiej" reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
6 listopada 1982 |
Żołnierz Królowej Madagaskaru
Julian Tuwim
postać: Kelnereczka reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
30 grudnia 1982 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Anioł reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
30 grudnia 1982 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Baba reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
30 grudnia 1982 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Śmierć reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|