22 lutego 1946 |
Mazepa
Juliusz Słowacki
forma twórczości: muzyka reżyseria: Michułowicz Stefan teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
22 marca 1946 |
Cały dzień bez kłamstwa
James Montgomery
forma twórczości: adaptacja, muzyka reżyseria: Michułowicz Stefan teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
26 kwietnia 1946 |
Jaś u raju bram
Marian Hemar
forma twórczości: dekoracje, muzyka reżyseria: Kilar Neonilla teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
26 kwietnia 1946 |
Jaś u raju bram
Marian Hemar
postać: Jaś reżyseria: Kilar Neonilla teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
16 maja 1946 |
Poskromienie żon
Maurice Hennequin
forma twórczości: dekoracje reżyseria: Michułowicz Stefan teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
21 września 1946 |
Stary dzwon
Jan Brzoza
forma twórczości: dekoracje reżyseria: Siemaszkowa Wanda teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
15 grudnia 1946 |
Roxy
Barry Conners
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
24 stycznia 1947 |
Maria Stuart
Juliusz Słowacki
forma twórczości: dekoracje reżyseria: Siemaszkowa Wanda, Kilar-Krzywicka Neonilla teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
15 czerwca 1947 |
Cień
Dario Niccodemi
forma twórczości: dekoracje reżyseria: Siemaszkowa Wanda teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
15 listopada 1947 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
forma twórczości: scenografia reżyseria: Biernacki Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
25 listopada 1947 |
Szkarłatne róże
Benedetti Aldo de
postać: Tomasz Savelli reżyseria: Kilar-Krzywiecka Neonilla teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
25 listopada 1947 |
Szkarłatne róże
Aldo de Benedetti
forma twórczości: dekoracje reżyseria: Kilar-Krzywicka Neonilla teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
25 listopada 1947 |
Szkarłatne róże
Aldo de Benedetti
postać: Tomasz Savelli reżyseria: Kilar-Krzywicka Neonilla teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
10 kwietnia 1948 |
Rozkoszna dziewczyna
Ralph Benatzky
postać: Paweł reżyseria: Kaczorowski Antoni teatr: Teatr Miejski, Rzeszów
|
4 sierpnia 1948 |
Ciocia z Honfleur
Paul Gavault
forma twórczości: muzyka reżyseria: Kilar-Krzywicka Neonilla teatr: Teatr Miejski, Rzeszów
|
23 września 1948 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
forma twórczości: kierownictwo muzyczne reżyseria: Kilar Neonilla teatr: Teatr Miejski, Rzeszów
|
12 lutego 1949 |
Mąż i żona
Aleksander Fredro
forma twórczości: opracowanie muzyczne reżyseria: Kilar-Krzywicka Neonilla teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
1 kwietnia 1949 |
Tu mówi Tajmyr
Aleksander Galicz, Konstanty Isajew
postać: Akompaniator reżyseria: Biernacki Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
29 stycznia 1950 |
Romans z wodewilu
Władysław Krzemiński
postać: Alfred Trzywdar-Kręcki reżyseria: Kwiatkowski Artur teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
26 października 1950 |
Załoga
Zdzisław Skowroński, Józef Słotwiński
postać: Harmonista reżyseria: Kwiatkowski Artur teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
5 stycznia 1951 |
Mizantrop
Molière
postać: Sierżant urzędu marszałkowskiego reżyseria: Zawistowski Roman teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
26 września 1951 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Doktór Hugo reżyseria: Zawistowski Roman teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
26 września 1951 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Skrzypek reżyseria: Zawistowski Roman teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
7 listopada 1951 |
Młodość ojców
Gorbatow Borys
postać: Oficer Wrangla reżyseria: Zawistowski Roman teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
3 lipca 1952 |
Świętoszek
Moliere
postać: Oficer gwardii reżyseria: Wasilewski Ryszard teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
6 listopada 1952 |
Zagłada eskadry
Korniejczuk Aleksander
postać: Drugi Artylerzysta reżyseria: Zawistowski R., Żytecki E. teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
28 marca 1953 |
Mazepa
Słowacki Juliusz
postać: Pasek reżyseria: Zawistowski Roman teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
31 grudnia 1953 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Władysław Żelski reżyseria: Zawistowski Roman teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
22 października 1955 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Ammos Fiedorowicz Lapkin-Tiapkin reżyseria: Szypulski Władysław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
10 grudnia 1955 |
Cyrulik sewilski
Pierre A. Beaumarchais
postać: Rejent reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
3 marca 1956 |
Las
Aleksander Ostrowski
postać: Eugeniusz Apołłonowicz Miłonow reżyseria: Szypulski Władysław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
3 czerwca 1956 |
Zgubiony list
Caragiale Jon Luca
postać: Zaharija Trahanakie reżyseria: Brzeziński Andrzej teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
8 września 1956 |
Wesele Fonsia
Ryszard Ruszkowski
forma twórczości: kierownictwo muzyczne, teksty piosenek reżyseria: Brzeziński Andrzej teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
21 kwietnia 1957 |
Muzyka na ulicy
Peter Schurek
forma twórczości: muzyka reżyseria: Kwiatkowski Artur teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
2 listopada 1957 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Ksiądz reżyseria: Nowakowski Wacław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
2 listopada 1957 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: muzyka reżyseria: Nowakowski Wacław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
21 grudnia 1957 |
Kobieta bez skazy
Gabriela Zapolska
forma twórczości: ilustracja muzyczna reżyseria: Bujański Jerzy Ronard teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
8 marca 1958 |
Rzymska kurtyzana
Drżić Marin
forma twórczości: muzyka reżyseria: Przystawski Tadeusz teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
8 marca 1958 |
Rzymska kurtyzana
Drżić Marin
postać: Oberżysta reżyseria: Przystawski Tadeusz teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
10 maja 1958 |
Brat marnotrawny
Oscar Wilde
postać: Kanonik Chasuble reżyseria: Mrożewski Zdzisław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
31 października 1958 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
forma twórczości: kierownictwo muzyczne reżyseria: Przystawski Tadeusz teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
8 stycznia 1959 |
Rzymska kurtyzana
Drżić Marin
forma twórczości: muzyka reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
15 lutego 1959 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
forma twórczości: kierownictwo muzyczne reżyseria: Rzuchowski Zygmunt teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
15 lutego 1959 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Major reżyseria: Rzuchowski Zygmunt teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
7 października 1959 |
Czarodziej z Doliny Księżyca
Paweł Malarewski
forma twórczości: muzyka reżyseria: Daszewski Mieczysław teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
10 grudnia 1959 |
Lilla Weneda
Juliusz Słowacki
forma twórczości: kierownictwo muzyczne reżyseria: Nowakowski Wacław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
20 grudnia 1959 |
Trzewiki szczęścia
Benedykt Hertz
forma twórczości: ilustracja muzyczna reżyseria: Ulrich Jan teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
24 listopada 1960 |
Cyd
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: opracowanie muzyczne reżyseria: Nowakowski Wacław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
17 stycznia 1961 |
Mąż pognębiony
Molière
forma twórczości: opracowanie muzyczne reżyseria: Przystawski Tadeusz teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
11 marca 1961 |
Oj mężczyźni, mężczyźni
Kazimierz Zalewski
forma twórczości: muzyka reżyseria: Przystawski Tadeusz teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
6 maja 1961 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
forma twórczości: efekty muzyczne reżyseria: Mirecki Wiesław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
6 maja 1961 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Tourterelle reżyseria: Mirecki Wiesław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
17 maja 1961 |
Łowcy głów
Max Regnier
forma twórczości: opracowanie muzyczne reżyseria: Przystawski Tadeusz teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
28 października 1961 |
Wojna i pokój
Lew Tołstoj
postać: Ałpatycz reżyseria: Babel Irena, Przystawski Tadeusz teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
10 grudnia 1961 |
Kopciuszek
Stanisław Płonka-Fiszer
forma twórczości: kierownictwo muzyczne reżyseria: Ulrich Jan teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
10 lutego 1962 |
Wieczór Trzech Króli
Shakespeare William
forma twórczości: kierownictwo muzyczne reżyseria: Dąbrowski B., Przystawski T. teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
7 lipca 1962 |
Idiotka
Marcel Achard
postać: Mecenas Eliasz Cardinal reżyseria: Przystawski Tadeusz teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
1 grudnia 1962 |
Czarodziejska woda
Aleksander Baumgardten
forma twórczości: muzyka reżyseria: Ulrich Jan teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
6 czerwca 1963 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: muzyka reżyseria: Nowakowski Wacław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
9 września 1964 |
Cena pocałunku
Aldo de Benedetti
forma twórczości: muzyka reżyseria: Przystawski Tadeusz teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
19 grudnia 1964 |
Dobra wróżka
Stanisław Płonka-Fiszer
forma twórczości: muzyka reżyseria: Ulrich Jan teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
11 kwietnia 1965 |
Ładna historia
Gaston Armand de Caillavet, Robert de Flers, Etienne Rey
forma twórczości: muzyka reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
30 grudnia 1965 |
Śpiąca królewna
Stanisław Płonka-Fiszer
forma twórczości: muzyka reżyseria: Medwecki Jacek teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
8 października 1966 |
Romulus Wielki
Friedrich Dürrenmatt
postać: Cezar Rupf reżyseria: Mirecki Wiesław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
5 września 1967 |
Królowa przedmieścia
Krumłowski Konstanty
postać: Kohn reżyseria: Mirecki Wiesław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
28 października 1967 |
W czepku urodzona
Zdzisław Skowroński
postać: Gość I reżyseria: Cieszkowska Halina teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
29 listopada 1967 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Perełka reżyseria: Mirecki Wiesław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
15 grudnia 1968 |
Trzewiczki szczęścia
Hertz Benedykt
postać: Król reżyseria: Daszewski Mieczysław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
15 grudnia 1968 |
Trzewiczki szczęścia
Hertz Benedykt
forma twórczości: muzyka reżyseria: Daszewski Mieczysław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
15 lutego 1969 |
Wesele (akt I)
Stanisław Wyspiański
postać: Ksiądz reżyseria: Siwy Jerzy teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
30 marca 1969 |
Jedzie teatr jedzie...
Jan Nepomucen Kamiński
postać: Miechodmuch reżyseria: Mirecki Wiesław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
30 grudnia 1969 |
Zaczarowane pantofelki
Paul Kester
forma twórczości: kierownictwo muzyczne reżyseria: Siwy Jerzy teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
28 stycznia 1970 |
Spoza gór i rzek
Zdzisław Skowroński
postać: Kucharz reżyseria: Mirecki Wiesław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
19 lipca 1970 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
forma twórczości: opracowanie muzyczne reżyseria: Zbrojewski Zbigniew teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
29 października 1970 |
Czarodziejska lampa Aladyna
Nina Gernet
postać: Sułtan reżyseria: Mirecki Wiesław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
14 stycznia 1972 |
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
postać: Maciejunio reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
30 czerwca 1972 |
Boso, ale w ostrogach
Jan Tomaszewski
postać: Majster Szambo reżyseria: Czeski Zbigniew teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
11 lipca 1975 |
Ładna historia
Caillavet G.A.,Flers R.,Rey E.
forma twórczości: muzyka reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
2 października 1976 |
Wesoły wspólnik
Rapacki Wincenty
forma twórczości: muzyka reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
18 grudnia 1976 |
Wesoły wspólnik
Rapacki Wincenty
forma twórczości: muzyka reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|