7 września 1951 |
Panna Maliczewska
Gabriela Zapolska
postać: Kolega reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
22 kwietnia 1952 |
Rodzinka
Jurandot Jerzy
postać: Rene reżyseria: Kassowski Bronisław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
9 września 1952 |
Dwa tygodnie w "Raju"
Zdzisław Skowroński, Józef Słotwiński
postać: Ryszard Kalicki reżyseria: Kassowski Bronisław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
9 lutego 1953 |
Zwycięstwo
Janusz Warmiński
postać: Czesiek Kamiński reżyseria: Fogiel Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
16 maja 1953 |
Don Carlos
Friedrich Schiller
postać: Książę Feria reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
8 maja 1954 |
Na południe od 38 równoleżnika
Thai Dian Czun
postać: Marynarz z koreańskiej barki reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
6 lipca 1955 |
Wilhelm Tell
Schiller Fryderyk
postać: Ruodi reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
26 listopada 1955 |
Igraszki trafu i miłości
Pierre de Marivaux
postać: Mario reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatry Dramatyczne, Szczecin
|
22 grudnia 1956 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Archanioł Gabryel reżyseria: Benoit Ludwik teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
4 maja 1958 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Bukański reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
29 czerwca 1958 |
Wesele Figara
Beaumarchais Pierre de
postać: Łapowy reżyseria: Kassowski Bronisław teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
3 stycznia 1959 |
Głupi Jakub
Tadeusz Rittner
postać: Jakub reżyseria: Erwan Ireneusz teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
3 stycznia 1959 |
Głupi Jakub
Tadeusz Rittner
postać: Jerzy reżyseria: Erwan Ireneusz teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
2 maja 1959 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Doktor Hugo reżyseria: Winter Stefan teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
20 grudnia 1959 |
Wojna i pokój
Lew Tołstoj
postać: Car Aleksander reżyseria: Winter Stefan teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
9 kwietnia 1960 |
Pierwszy dzień wolności
Leon Kruczkowski
postać: Paweł reżyseria: Erwan Ireneusz teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
29 kwietnia 1962 |
Księżniczka Turandot
Carlo Gozzi
postać: Truffaldino reżyseria: Erwan Ireneusz teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
17 stycznia 1963 |
Inkarno
Kazimierz Brandys
postać: Brak Tożsamości reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
7 listopada 1963 |
Pluskwa
Włodzimierz Majakowski
postać: Pracownik Instytutu reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
7 listopada 1963 |
Pluskwa
Włodzimierz Majakowski
postać: Przekupień z książkami reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
9 lutego 1964 |
Wiele hałasu o nic
William Shakespeare
postać: II Strażnik reżyseria: Korsan Noemi teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
12 czerwca 1964 |
Juliusz Cezar
William Shakespeare
postać: Sługa Cezara reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
12 czerwca 1964 |
Juliusz Cezar
William Shakespeare
postać: Obywatel III reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
12 czerwca 1964 |
Juliusz Cezar
William Shakespeare
postać: Klaudiusz reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
13 listopada 1964 |
Porwanie Sabinek
Julian Tuwim
postać: Antoni Gromski reżyseria: Wydrzyńska Krystyna teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
26 lutego 1965 |
Natręci
Józef Bielawski
postać: Drwigłowski, Poeta reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
26 lutego 1965 |
Natręci
Józef Bielawski
postać: Wietrznikowski reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
29 stycznia 1966 |
Bohater bez chorągwi
Stanisław Piętak
postać: Komisarz policji reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
15 kwietnia 1966 |
Paryski Gavroche
Szczepan Gąssowski
postać: Jean Valjean reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
25 czerwca 1966 |
Stanisław i Bogumił
Maria Dąbrowska
postać: Zibult reżyseria: Zieliński Przemysław teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
18 listopada 1966 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Kajetan reżyseria: Zieliński Przemysław teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
11 marca 1967 |
Matka Courage
Bertolt Brecht
postać: Chłop reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
11 marca 1967 |
Matka Courage
Bertolt Brecht
postać: Wachmistrz reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
23 listopada 1968 |
Proces
Bożena Winnicka
postać: Sędzia przysięgły I reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
22 maja 1970 |
Takie czasy
Jurandot Jerzy
postać: Męgorzewski reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
23 stycznia 1971 |
Miarka za miarkę
William Shakespeare
postać: Strażnik więzienia reżyseria: Grywałd Zdzisław teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
3 kwietnia 1971 |
Chłopcy
Stanisław Grochowiak
postać: Jo-Jo reżyseria: Pietryk Edmund teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
5 kwietnia 1972 |
Ich czworo
Gabriela Zapolska
postać: Dorożkarz reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
10 listopada 1972 |
Śmierć Tarełkina
Aleksander Suchowo-Kobylin
postać: Czybisow reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
24 marca 1973 |
Między ustami a brzegiem pucharu
Maria Rodziewiczówna
postać: Ksiądz reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
8 listopada 1973 |
Ech, jabłuszko
Zbigniew Adriański
postać: Kramarz reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
8 listopada 1973 |
Ech, jabłuszko
Zbigniew Adriański
postać: Robotnik reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
8 listopada 1973 |
Ech, jabłuszko
Zbigniew Adriański
postać: Żołnierz reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
8 listopada 1973 |
Ech, jabłuszko
Zbigniew Adriański
forma twórczości: role reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
11 października 1974 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Starzec reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
21 grudnia 1974 |
Kot w butach
Borzykowski Michał
postać: Zbój; Dworzanin; Nietoperz reżyseria: Skołuda Celestyn teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
2 maja 1975 |
Matka
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Robotnik reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
21 września 1975 |
Las
Aleksander Ostrowski
postać: Karp reżyseria: Adamik Laco teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
27 listopada 1975 |
Romulus Wielki
Friedrich Dürrenmatt
postać: Kucharz reżyseria: Wanat Andrzej teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|