5 października 1952 |
Sprawa rodzinna
Lutowski Jerzy
postać: Halina Gąsowska reżyseria: Janiak Zdzisław teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
30 listopada 1952 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Gość reżyseria: Szypulski Władysław teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
17 stycznia 1953 |
Pan Geldhab
Aleksander Fredro
postać: Flora reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
5 kwietnia 1953 |
Przyjedźcie do Dzwonkowa
Korniejczuk Aleksander
postać: Arina reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
9 października 1953 |
Grzech
Żeromski Stefan
postać: Stójkowy reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
7 lutego 1954 |
Ruchome piaski
Piotr Choynowski
postać: Hania reżyseria: Jakubowska Alina teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
1 maja 1954 |
Sprawiedliwi ludzie
Kazimierz Brandys
postać: Edwarda reżyseria: Szypulski Władysław teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
22 lipca 1954 |
Dom na Twardej
Kazimierz Korcelli
postać: Zuza reżyseria: Wydrzyńska Krystyna teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
21 października 1954 |
Młodość ojców
Borys Gorbatow
postać: Marusia reżyseria: Szypulski Władysław teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
25 listopada 1954 |
Imieniny pana dyrektora
Zdzisław Skowroński, Józef Słotwiński
postać: Zuzia reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
31 grudnia 1954 |
Porwanie Sabinek
Julian Tuwim
postać: Anulka reżyseria: Gruszecka Helena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
13 maja 1955 |
Arszyn Mał Ałan
Uzeir Hadżibekow
postać: Asja reżyseria: Cegielski Stanisław teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
18 listopada 1955 |
Późna miłość
Ostrowski Aleksander
postać: Wdowa Lebiedkina reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
10 sierpnia 1956 |
Szelmostwa Skapena
Molière
postać: Hiacynta reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
9 listopada 1956 |
Achilles i panny
Swinarski Artur Maria
postać: Alfa reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
9 marca 1957 |
Romeo i Janeczka
Jean Anouilh
postać: Julia reżyseria: Zieliński Przemysław teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
29 czerwca 1957 |
Wesołe kumoszki z Windsoru
Shakespeare William
postać: Pani Page reżyseria: Zieliński Przemysław teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
24 listopada 1957 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Haneczka reżyseria: Górska Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
21 lutego 1958 |
Madame Sans-Gene
Victorien Sardou
postać: Księżniczka Eliza reżyseria: Ładosiówna Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
26 kwietnia 1958 |
Dudek
Georges Feydeau
postać: Maggy Soldignac reżyseria: Ładosiówna Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
5 sierpnia 1958 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Hermia reżyseria: Górska Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
25 grudnia 1958 |
Otello
William Shakespeare
postać: Bianka reżyseria: Winter Stefan teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
2 kwietnia 1959 |
Czarująca szewcowa
Federico García Lorca
postać: Szewcowa reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
2 czerwca 1959 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Helenka reżyseria: Smela Bolesław teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
20 grudnia 1959 |
Wojna i pokój
Lew Tołstoj
postać: Liza reżyseria: Winter Stefan teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
9 kwietnia 1960 |
Pierwszy dzień wolności
Leon Kruczkowski
postać: Inga reżyseria: Erwan Ireneusz teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
25 czerwca 1960 |
Ostrożnie z małżeństwem
Roksandic Duszan
postać: Anna reżyseria: Wydrzyńska Krystyna teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
24 lutego 1961 |
Pigmalion
George Bernard Shaw
postać: Eliza reżyseria: Winter Stefan teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
24 lutego 1961 |
Pigmalion
George Bernard Shaw
postać: Pokojowa reżyseria: Winter Stefan teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
1 czerwca 1961 |
Wieczór Trzech Króli
Shakespeare William
postać: Viola reżyseria: Zbyszewska Stanisława teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
6 listopada 1961 |
Hotel Astoria
Sztejn Aleksander
postać: Linda reżyseria: Winter Stefan teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
25 grudnia 1961 |
Alkad z Zalamei
Calderon Pedro de la Barca
postać: Ines reżyseria: Winter Stefan teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
29 kwietnia 1962 |
Księżniczka Turandot
Carlo Gozzi
postać: Adelma reżyseria: Erwan Ireneusz teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
8 marca 1963 |
Don Juan Tenorio
Jose Zorilla
postać: Brygida reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
15 maja 1963 |
Majtki
Sternheim Carl
postać: Deuter reżyseria: Zieliński Przemysław teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
17 listopada 1963 |
Jaśnie Pan Nikt
Vega Lope de
postać: Beatrycze reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
9 października 1964 |
Szaleństwa panny Ewy
Makuszyński Kornel
postać: Szymbartowa reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
15 stycznia 1965 |
Wizyta starszej pani
Friedrich Dürrenmatt
postać: Żona Illa reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
24 kwietnia 1965 |
Jak smok - to smok
Skala M.,Fux V.,Pantucek V.
postać: Karczmarka reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
3 września 1965 |
Andromaka
Racine Jean
postać: Andromaka reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
19 listopada 1965 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Dama IV reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
19 listopada 1965 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Pani Kmitowa reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
15 maja 1966 |
Żywot Josepha
Mikołaj Rej
postać: Zefira reżyseria: Dejmek Kazimierz, Stokalska Jitka teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
20 października 1966 |
Radcy pana Radcy
Michał Bałucki
postać: Eufrozyna reżyseria: Wojciechowski Lech teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
15 grudnia 1966 |
Gwałtu co się dzieje
Aleksander Fredro
postać: Barbara reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
22 kwietnia 1967 |
Tango
Sławomir Mrożek
postać: Eleonora reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
24 maja 1967 |
Czajka
Antoni Czechow
postać: Paulina Andriejewna reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
9 września 1967 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Marika reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
20 października 1967 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
postać: Juliasiewiczowa z Dulskich reżyseria: Ładosiówna Irena teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
1 czerwca 1968 |
Powrót mamy
Jasnorzewska-Pawlikowska maria
postać: Diana Castor reżyseria: Ładosiówna Irena teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
4 grudnia 1968 |
Skąpiec
Moliere
postać: Frozyna reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
10 maja 1969 |
Matka Courage i jej dzieci
Bertolt Brecht
postać: Yvette Pottier reżyseria: Wawrzyniak Mirosław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
11 grudnia 1969 |
Oberżystka
Carlo Goldoni
postać: Mirandolina reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
4 stycznia 1970 |
Czerwone pantofelki
Paul Kester
postać: Wytworna starsza pani reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
4 marca 1970 |
Skandal w Hellbergu
Jerzy Broszkiewicz
postać: Klara Nieben reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
24 października 1970 |
Czarna komedia
Peter Shaffer
postać: Clea reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
26 grudnia 1970 |
Ożenić się nie mogę
Aleksander Fredro
postać: Hermenegilda reżyseria: Mak Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
27 marca 1971 |
Moja córeczka
Różewicz Tadeusz
postać: Sąsiadka reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
30 czerwca 1971 |
Wszyscy moi synowie
Arthur Miller
postać: Susie Bayliss reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
7 grudnia 1971 |
Zbrodnia i kara
Fiodor Dostojewski
postać: Handlarka i kobieta reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
19 lutego 1972 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Mirska reżyseria: Kwapisz Jan teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
11 maja 1972 |
Szatan z VII klasy
Makuszyński Kornel
postać: Gąsowska reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
18 listopada 1972 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Hrabina Idalia reżyseria: Szczerski Marian teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
24 lutego 1973 |
Świętoszek
Molière
postać: Elmira reżyseria: Winter Stefan teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
17 listopada 1973 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Muza reżyseria: Szczerski Marian teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
15 lutego 1974 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Tytania reżyseria: Szczerski Marian teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
15 maja 1974 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Buba reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
15 maja 1974 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Pani reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
15 maja 1974 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Przechodzień reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
15 maja 1974 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
forma twórczości: role reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
28 września 1974 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
postać: Lokatorka reżyseria: Krygier Matylda teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
21 grudnia 1974 |
Klik - klak
Jarosław Abramow-Newerly
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Baniukiewicz Antoni teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
21 grudnia 1974 |
Klik - klak
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Kornelia reżyseria: Baniukiewicz Antoni teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
26 kwietnia 1975 |
Niebieskie jelenie
Kołomijec O.
postać: Młoda kobieta reżyseria: Pliszkiewicz Tadeusz teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
15 listopada 1975 |
Romans z wodewilu
Krzemiński Władysław
postać: Pani I reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
22 maja 1976 |
Obciach
Głowacki Janusz
postać: Joanna reżyseria: Meissner Krystyna teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
11 lipca 1976 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Pani reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
18 listopada 1976 |
Staroświecka komedia
Arbuzow Aleksiej
postać: Lidia Wasiliewna reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
18 listopada 1976 |
Staroświecka komedia
Arbuzow Aleksiej
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
19 marca 1977 |
Ryszard III
William Shakespeare
postać: Elżbieta reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
11 listopada 1977 |
Ania z Zielonego Wzgórza
Montgomery Lucy Maud
postać: Maryla Cuthbert teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
19 kwietnia 1978 |
Zakryjcie oczy gazet
Sceny dramatyczne
postać: Matka reżyseria: Krygier Matylda teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
9 września 1978 |
Jan Maciej Karol Wścieklica
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Rozalia z Supełkiewiczów Wścieklicowa reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
16 grudnia 1978 |
Ogrodnik z Tuluzy
Kaiser Georg
postać: Pani Teophot reżyseria: Wieszczycki Stefan teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
7 kwietnia 1979 |
Egzamin
Jan Paweł Gawlik
postać: Ekermanowa reżyseria: Krygier Matylda teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
22 września 1979 |
Tato, tato sprawa się rypła
Latko Ryszard
postać: Matka reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
9 lutego 1980 |
Wieczór Trzech Króli albo co chcecie
William Shakespeare
postać: Maria reżyseria: Orlikowska Hanna teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
13 grudnia 1980 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Główny Anioł reżyseria: Czarnota Leszek teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
22 marca 1981 |
Pan Tadeusz
Adam Mickiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Augustyniak Bogdan teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
2 czerwca 1981 |
Śluby panieńskie
Aleksander Fredro
postać: Pani Dobrójska reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
7 maja 1982 |
Poskromienie złośnicy
William Shakespeare
postać: Wdowa Dorota reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
10 lipca 1982 |
Lekkomyślna siostra
Perzyński Włodzimierz
postać: Helena reżyseria: Mozer henryk teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
31 października 1982 |
Antygona
Sofokles
postać: Mieszkanka Teb reżyseria: Andrucki Jacek teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
10 lutego 1983 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Dziudziulińska reżyseria: Czernecki Józef teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
15 maja 1983 |
Powsinogi beskidzkie
Emil Zegadłowicz
postać: Chłopka VII reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
18 lutego 1984 |
Porwanie Sabinek
Julian Tuwim
postać: Profesorowa Ernestyna reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
10 września 1984 |
Tango
Mrożek Sławomir
postać: Eleonora reżyseria: Gliński Marek teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
29 listopada 1984 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Gospodyni reżyseria: Gogolewski Ignacy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
14 grudnia 1985 |
Tango
Sławomir Mrożek
postać: Eleonora reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
26 kwietnia 1986 |
Kamień na kamieniu
Myśliwski WIesław
postać: Matka reżyseria: Wieszczycki Stefan teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
7 września 1986 |
Oni
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Halucyna Bleichertowa reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
11 stycznia 1987 |
Ania z Zielonego Wzgórza
Lucy Maud Montgomery
postać: Pani Linde reżyseria: Gliński Marek teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|