27 października 1947 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Szlachcic III reżyseria: Gall Iwo teatr: Teatr Wybrzeże, Gdynia
|
26 grudnia 1947 |
Chory z urojenia
Molière
postać: Doktor reżyseria: Kwaskowski Włodzimierz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdynia
|
26 grudnia 1947 |
Chory z urojenia
Molière
postać: Primus doctor reżyseria: Kwaskowski Włodzimierz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdynia
|
12 czerwca 1948 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Żyd reżyseria: Gall Iwo teatr: Teatr Wybrzeże, Gdynia
|
16 lipca 1948 |
Znak
Kazimierz Barnaś
postać: Ignacy Zajda reżyseria: Gallowa Halina teatr: Teatr Wybrzeże, Gdynia
|
1 listopada 1949 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
forma twórczości: reżyseria teatr: przedstawienie amatorskie
|
30 marca 1951 |
Wesele Figara
Beaumarchais Pierre de
postać: Łapowy reżyseria: Kron Edmund teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
4 lipca 1951 |
Nasze życie
Piórkowski Jerzy
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Perz Jan teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
5 października 1951 |
Wieczór Trzech Króli
Shakespeare William
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
5 października 1951 |
Wieczór Trzech Króli
Shakespeare William
postać: Antonio reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
12 lutego 1952 |
Mieszczanie
Maksym Gorki
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
9 września 1952 |
Dwa tygodnie w "Raju"
Zdzisław Skowroński, Józef Słotwiński
postać: Józef Świeradek reżyseria: Kassowski Bronisław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
4 listopada 1953 |
Za tych, co na morzu!
Ławrientiew Borys
postać: Kapitan Kłobukow reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
29 stycznia 1954 |
Bosman z "Bajki"
Roman Długosz, Edward Maszewski
postać: Żeliga reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
1 sierpnia 1954 |
Wielki człowiek do małych interesów
Aleksander Fredro
postać: Pan Antoni reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
14 lutego 1955 |
Chwasty
Janusz Warmiński
postać: Szymański reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
1 marca 1955 |
Cyrulik sewilski
Pierre A. Beaumarchais
postać: Figaro reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
6 lipca 1955 |
Wilhelm Tell
Schiller Fryderyk
postać: Czeladnik II reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
14 stycznia 1956 |
Maturzyści
Zdzisław Skowroński
postać: Bujak reżyseria: Fogiel Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
12 maja 1956 |
Neapol miasto milionerów
Eduardo De Filippo
postać: Errico "Settebelizze" reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
13 października 1956 |
Moja siostra i ja
Berr Georges, Verneuil Louis
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatry Dramatyczne, Szczecin
|
31 października 1956 |
Przepraszam, ale żyję
Dychawiczny W., Słobodskoj M.
postać: Zazubrin reżyseria: Benoit Ludwik teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
22 grudnia 1956 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Baltazar reżyseria: Benoit Ludwik teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
22 grudnia 1956 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Żydek reżyseria: Benoit Ludwik teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
22 grudnia 1956 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Chłopek reżyseria: Benoit Ludwik teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
28 września 1957 |
Żeglarz
Jerzy Szaniawski
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
28 września 1957 |
Żeglarz
Jerzy Szaniawski
postać: Rektor reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
20 grudnia 1957 |
Cyd
Stanisław Wyspiański
postać: Don Diego reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
26 stycznia 1958 |
Krzesiwo
Januszewska Hanna
postać: Strażnik I reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
26 stycznia 1958 |
Krzesiwo
Januszewska Hanna
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
17 kwietnia 1958 |
Cezar i Kleopatra
George Bernard Shaw
postać: Britannus reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
28 czerwca 1958 |
Geniusz i szaleństwo
Aleksander Dumas
postać: Reżyser reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
25 marca 1961 |
Książę i żebrak
Mark Twain
postać: Henryk VIII reżyseria: Olszewski Henryk teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Nowy), Poznań
|
29 kwietnia 1961 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Spiskowiec reżyseria: Perz Jan teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Poznań
|
29 kwietnia 1961 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Dozorca reżyseria: Perz Jan teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Poznań
|
29 kwietnia 1961 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Drugi z ludu reżyseria: Perz Jan teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Poznań
|
24 marca 1962 |
Irkucka historia
Aleksiej Arbuzow
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
24 marca 1962 |
Irkucka historia
Aleksiej Arbuzow
postać: Łapczenko reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
30 czerwca 1962 |
Grube ryby
Michał Bałucki
postać: Burczyński reżyseria: Stoma Władysław teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
13 października 1962 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Duda reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
8 kwietnia 1963 |
Ten, który dotrzymuje słowa
Gomes Alfredo Dias
postać: Hiszpan reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
8 kwietnia 1963 |
Ten, który dotrzymuje słowa
Gomes Alfredo Dias
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
7 lutego 1964 |
Dama od Maksyma
Georges Feydeau
postać: Leon reżyseria: Burczyk Stefan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
1 maja 1964 |
Groźniejsi od wroga
Danił Al, Lew Rakow
postać: Witalis Wiktorowicz Plewicki reżyseria: Drewicz Stefan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
6 grudnia 1964 |
Przypadki Robinsona Cruzoe
Defoe Daniel wg
postać: Robinson reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
17 stycznia 1965 |
Mazepa
Słowacki Juliusz
postać: Posłaniec króla reżyseria: Brodzikowski Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
22 lipca 1965 |
Romulus Wielki
Friedrich Dürrenmatt
postać: Kucharz reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
18 listopada 1965 |
Spazmy modne
Bogusławski Wojciech
postać: Hrabia Modnicki reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
6 marca 1966 |
Mój brat niepoprawny
Oscar Wilde
postać: Lane reżyseria: Michalik Franek teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
22 maja 1966 |
Wieczór królowej
Andrzej Dołęgowski
postać: Konrad Wolff reżyseria: Michalik Franek teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
5 grudnia 1968 |
Konrad Wallenrod
Mickiewicz Adam
postać: Kiejstut reżyseria: Sułkowski Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
5 grudnia 1968 |
Konrad Wallenrod
Mickiewicz Adam
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
25 października 1969 |
Dzidziuś
Maurice Hennequin
postać: Wiktor Hervier reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
4 kwietnia 1970 |
Burmistrz
Gert Hofmann
postać: Moll reżyseria: Myczkowski Klemens teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
6 listopada 1970 |
Krzysztofie, nie szalej!
Baranga Aurel
postać: Walery Stambuliu reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
6 listopada 1970 |
Krzysztofie, nie szalej!
Baranga Aurel
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
3 czerwca 1971 |
Mirandolina
Goldoni Carlo
postać: Hrabia d`Albafiorita reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
6 listopada 1971 |
Wesele na całą Europę
Arkanow A., Gorin G.
postać: Iwan Głodow reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
21 stycznia 1972 |
Nora czyli Dom lalki
Henrik Ibsen
postać: Krogstad reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
24 marca 1972 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Kasper reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
27 maja 1972 |
Zakłócenia w odbiorze
Károly Szakonyi
postać: Szczęśniak reżyseria: Jagła Danuta teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
4 listopada 1972 |
Opowieść starego Arbatu
Arbuzow Aleksiej
postać: Przybysz reżyseria: Pliszkiewicz Tadeusz teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
10 marca 1973 |
Janosik czyli Na szkle malowane
Ernest Bryll
postać: Żandarm Poważny reżyseria: Szczerski Marian teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
17 listopada 1973 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Maska reżyseria: Szczerski Marian teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
15 lutego 1974 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Filostrates reżyseria: Szczerski Marian teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
15 maja 1974 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Budowniczy reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
15 maja 1974 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Inteligent reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
15 maja 1974 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Pan reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
15 maja 1974 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Pan Walerek reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
15 maja 1974 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
forma twórczości: role reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
12 stycznia 1975 |
Cud mniemany czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Wawrzyniec reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Płocki - Ośrodek Kultury i Sztuki, Płock
|
14 czerwca 1975 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Ksiądz reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Płocki - Ośrodek Kultury i Sztuki, Płock
|
8 marca 1976 |
Wesele
Czechow Antoni
postać: Eudokimiusz Żygałow reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Płocki - Ośrodek Kultury i Sztuki, Płock
|
5 czerwca 1976 |
Oberżystka
Carlo Goldoni
postać: Służący Kawalera reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Płocki - Ośrodek Kultury i Sztuki, Płock
|
11 września 1976 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Cześnik Raptusiewicz reżyseria: Wojdan Zygmunt teatr: Teatr Płocki, Płock
|
22 października 1976 |
Dowódco ucisz bębnów bicie, czyli Śpiewogra według Brechta
Bertolt Brecht
forma twórczości: role reżyseria: Bączewska Magdalena teatr: Teatr Płocki, Płock
|
6 lutego 1977 |
Protokół pewnego zebrania
Aleksander Gelman
postać: Aleksander Zjubin reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Płocki, Płock
|
12 stycznia 1978 |
Odprawa posłów greckich
Jan Kochanowski
postać: Priamus reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Płocki, Płock
|
7 kwietnia 1978 |
Czworokąt
Edward Redliński
postać: Dziadek reżyseria: Kuszewski Jarosław teatr: Teatr Płocki, Płock
|
16 kwietnia 1978 |
Szewcy
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Gnębon Puczymorda reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Płocki, Płock
|
14 stycznia 1979 |
Słowik
Bryll Ernest
postać: Ochmistrz reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Płocki, Płock
|
12 października 1979 |
Madame Coco
Marcel Mithois
postać: August reżyseria: Mak Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
15 grudnia 1979 |
Rzecz listopadowa
Ernest Bryll
postać: Mężczyzna I reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
26 stycznia 1980 |
Żeglarz
Jerzy Szaniawski
postać: Admirał reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
2 marca 1980 |
Czarodziej ze Szmaragdowego Grodu
Lyman Frank Baum
forma twórczości: role reżyseria: Goff Lewin teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
25 czerwca 1980 |
Iluzja
Pierre Corneille
postać: Geront reżyseria: Choińska Alicja teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
31 grudnia 1980 |
Hej, kolęda, kolęda
Leon Schiller
postać: Józef reżyseria: Kłosiński Janusz, Skotnicki Jan teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
19 września 1981 |
Przed sklepem jubilera
Karol Wojtyła - Jan Paweł II
postać: Jubiler reżyseria: Marczewski Andrzej Maria teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
6 listopada 1981 |
Mistrz i Małgorzata
Michaił Bułhakow
postać: Baron Meigel reżyseria: Marczewski Andrzej Maria teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
6 listopada 1981 |
Mistrz i Małgorzata
Michaił Bułhakow
postać: Berlioz reżyseria: Marczewski Andrzej Maria teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
28 marca 1982 |
Państwowy złodziej
Hadżić Fadil
postać: Jozo reżyseria: Tałaj Kazimierz teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
18 września 1982 |
Brat naszego Boga
Karol Wojtyła - Jan Paweł II
postać: Brat Sebastian reżyseria: Marczewski Andrzej Maria teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
18 września 1982 |
Brat naszego Boga
Karol Wojtyła - Jan Paweł II
postać: Woźny reżyseria: Marczewski Andrzej Maria teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
18 września 1982 |
Brat naszego Boga
Karol Wojtyła - Jan Paweł II
forma twórczości: role reżyseria: Marczewski Andrzej Maria teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|