14 marca 1954 |
Autorki
Henryk Sienkiewicz
postać: Helenka reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 kwietnia 1954 |
O Janku Wędrowniczku
Maria Konopnicka
forma twórczości: role reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 czerwca 1954 |
Nos pana rejenta
Edmond About
postać: Baletnica reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 listopada 1954 |
O Sebastianku i tabliczce mnożenia
Lucyna Krzemieniecka
postać: Kasztaniątko reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 kwietnia 1955 |
Królowa Śniegu
Hans Christian Andersen
postać: Gerda reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 maja 1955 |
Chłopiec z Salskich Stepów
Igor Newerly
postać: Isia reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 czerwca 1956 |
Błękitny ptak
Maurice Maeterlinck
postać: Mytyl reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 czerwca 1956 |
Błękitny ptak
Maurice Maeterlinck
postać: Mytyl reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 sierpnia 1956 |
Kanał
Jerzy Stefan Stawiński
postać: Halinka reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 sierpnia 1957 |
Wasz dzień jest moją nocą
Kazimierz Strzałka
forma twórczości: role reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 września 1957 |
Człowiek poszukiwany
Krystyna Salaburska
postać: Chłopczyk reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 listopada 1957 |
Pięcioro dzieci i coś
Edith Nesbit
postać: Janeczka reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 listopada 1957 |
Pięcioro dzieci i coś
Edith Nesbit
postać: Janeczka reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 listopada 1957 |
Pięcioro dzieci i coś
Edith Nesbit
postać: Janeczka reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 listopada 1957 |
Pięcioro dzieci i coś
Edith Nesbit
postać: Janeczka reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 listopada 1957 |
Pięcioro dzieci i coś
Edith Nesbit
postać: Janeczka reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 marca 1959 |
Testament ciotki
Kurt Goetz
postać: Dziesiąty reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 kwietnia 1959 |
Rycerz i smok
Halina Auderska
postać: Maja reżyseria: Broniatowski Mieczysław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 stycznia 1960 |
Szkoda tej czarownicy na stos
Christopher Fry
postać: Alizka Eliot reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 maja 1961 |
Kwiat małej Idy
Hans Christian Andersen, Hanna Januszewska
postać: Idalka reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 października 1961 |
Rozbita szyba
Irena Jurgielewiczowa
postać: Jacek reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1961 |
Podróż do zaczarowanego królestwa
Andre Maurois
postać: Michelle reżyseria: Ewert-Leman Jadwiga, Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 lutego 1962 |
Dobry dzień dziadka Łukasza
Klementyna Sołonowicz-Olbrychska
postać: Ewka reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 marca 1962 |
Pokój na poddaszu
Wanda Wasilewska
postać: Zosia reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 listopada 1962 |
Dzikie łabędzie
Maria Witwińska
postać: Masia reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 stycznia 1963 |
Dziecinne lata
Marian Brandys, Ludwika Woźnicka
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 lutego 1963 |
Feniks i dywan
Edith Nesbit
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 kwietnia 1963 |
Gorgo i Akka
Selma Lagerlöf, Ludwika Woźnicka
postać: Kusi reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 maja 1963 |
Bukieciki z majowej łąki
Zofia Holska
postać: Janek reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 sierpnia 1963 |
Wieczór autorski
Andrzej Mularczyk
postać: Dziewczyna 2 reżyseria: Mularczyk Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 października 1963 |
Rum-Barbari
Adam Bahdaj
postać: Agata reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 grudnia 1963 |
Niebezpieczny połów
Hilmar Wullf
postać: Per reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 stycznia 1964 |
Pierwsza sprawa Julka
Halina Pietrusiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 marca 1964 |
O dwóch snach
Wanda Borudzka
postać: Irenka reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 kwietnia 1964 |
Głos krwi
Fiodor Knorre
forma twórczości: role reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 maja 1964 |
Bursztyn Królowej Bałtyku
Maria Szypowska
forma twórczości: role reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 maja 1964 |
Poszukiwacze skarbów
Wojciech Żukrowski
forma twórczości: role reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 listopada 1964 |
Chłopiec wyciągający cierń z nogi
Anna Maria Komornicka
postać: Stefan reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 listopada 1964 |
Filip z prawdą w oczach
Janusz Krasiński
postać: Dziewczynka reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 listopada 1964 |
Bankructwo małego Dżeka
Janusz Korczak
postać: Peel reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 stycznia 1965 |
Przygoda w Warszawie
Halina Pietrusiewicz
postać: Kasia reżyseria: Hermelin Halina teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 lipca 1965 |
Dzika kaczka
Henrik Ibsen
postać: Jadwinia reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 lutego 1966 |
Gapa i zuch
Maria Szypowska
postać: Dziecko reżyseria: Merenholc Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 lutego 1966 |
Niewidzialny łowca
Stefan Majchrowski
postać: Dziewczynka reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 marca 1966 |
Był sobie sad
Jan Edward Kucharski
postać: Dziewczynka reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 kwietnia 1966 |
Próba przyjaźni
Julia Hartwig
postać: Gerge reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 kwietnia 1966 |
Różowy balonik
Jadwiga Korczakowska
postać: Janek reżyseria: Hermelin Halina teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 kwietnia 1966 |
Konkurs w lesie
Halina Pietrusiewicz
postać: Żabka teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 marca 1967 |
Srebrna kaletka
Janina Porazińska
postać: Dziecko reżyseria: Szczepański Teodor teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 kwietnia 1967 |
Mama wyjechała
Halina Pietrusiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Szczepański Teodor teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 kwietnia 1967 |
Chłopiec, który nie miał ochoty się uczyć
Giovanni Arpino, Julia Hartwig
forma twórczości: role teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 maja 1967 |
Niewidzialna orkiestra
Friedrich Feld
postać: Jacek reżyseria: Hermelin Halina teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 sierpnia 1967 |
Moja dziewczyna
Czingiz Ajtmatow
forma twórczości: role reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 września 1967 |
Pieśń przerwana
Eliza Orzeszkowa
postać: Staś reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 września 1967 |
Burzliwy rok
Aleksiej Kapler
postać: Natasza reżyseria: Świderski Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 września 1967 |
Na słoniu do szkoły
Wojciech Wodzyński
forma twórczości: role reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1967 |
Przygoda w Wilanowie
Julia Hartwig
forma twórczości: role reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 lutego 1968 |
Koń bez głowy
Paul Berna
forma twórczości: role reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 lutego 1968 |
Mleczna droga
Jerzy Przeździecki
postać: Ewunia reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 lutego 1968 |
Plama na Złotej Puszczy
Bolesław Mrówczyński
postać: Karolek reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 września 1968 |
Agnieszka i siedmiu rycerzy
Jadwiga Żylińska
postać: Agnieszka reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 czerwca 1969 |
Pierwsza lepsza
Aleksander Fredro
postać: Zosia reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1970 |
Wiatr z księżyca
Eric Linklater
postać: Kasia Okruszek reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 stycznia 1971 |
Królewicz i Stańczyk
Jerzy Kierst
postać: Królewna Izabela reżyseria: Kierst Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 marca 1971 |
Ziemia tragiczna
Erskine Caldwell
postać: Justine reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 maja 1971 |
Bilet do Hajnówki
Walentyna Toczyska
postać: Hanka reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 września 1971 |
Różowy balonik
Wanda Chotomska
postać: Dziewczynka reżyseria: Merenholc Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 grudnia 1971 |
Ptasia choinka
Hanna Zdzitowiecka
postać: Basia reżyseria: Merenholc Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 czerwca 1972 |
Miasto pełne ludzi
Krystyna Broll-Jarecka
postać: Dziewczyna reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 stycznia 1973 |
Theatrum w Zamku Ujazdowskim
Andrzej Korsak
forma twórczości: role reżyseria: Kulesza Marek teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 marca 1973 |
Nędznicy
Wiktor Hugo
postać: Gerwazek reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 maja 1973 |
A Jasia ucałuj
Stefan Flukowski
postać: Dziewczyna z La Chatre reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 czerwca 1973 |
Świat przed nami
Vaclav Cibula
postać: Córka reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 lipca 1973 |
W tobie cała nadzieja
Jurij Sotnik
forma twórczości: role reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 grudnia 1973 |
Pałka, zapałka, dwa kije
Andrzej Szypulski
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 kwietnia 1974 |
Sześciopiętrowy dzień
Anna Kamieńska
postać: Żaba reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 października 1974 |
Terapia
Ewa Szumańska
postać: Mela reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 stycznia 1975 |
Historia przedziwna
Villy Sørensen
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 stycznia 1975 |
Gród na wodzie
Anna Sosińska
postać: Miłka reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 maja 1975 |
Noce i dnie
Maria Dąbrowska
postać: Uczennica reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 maja 1975 |
I tatuś wróci
Jerzy Grzymkowski
postać: Zbyszek reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 maja 1975 |
Noce i dnie
Maria Dąbrowska
postać: Oktawia reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 maja 1975 |
Noce i dnie
Maria Dąbrowska
postać: Oktawia reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 maja 1975 |
Noce i dnie
Maria Dąbrowska
postać: Okatwia reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 czerwca 1975 |
Noce i dnie
Maria Dąbrowska
postać: Oktawia reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 września 1975 |
Narzeczona
Teresa Lubkiewicz-Urbanowicz
postać: Jadzia reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 września 1975 |
Calineczka
Hans Christian Andersen
postać: Polna Myszka reżyseria: Merenholc Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1975 |
Zimowa baśń
Józef Ratajczak
postać: Córeczka Śnieżynka reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 kwietnia 1976 |
Effi Briest
Theodor Fontane
postać: Anulka reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 kwietnia 1976 |
Szach i mat
Józef Bliziński
postać: Maksio reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 października 1976 |
Ilustrowany człowiek
Ray Bradbury
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 grudnia 1976 |
Sceny z życia codziennego
Henri-Pierre Cami
postać: Zielony kapturek reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 stycznia 1977 |
Pogrzeb
Henryka Królikowska
postać: Dziecko reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 stycznia 1977 |
Z tamtej strony lustra
Teresa Markowska
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 marca 1977 |
Niezwykłe spotkania z Wybickim
Stefan Majchrowski
postać: Basia Wolszczanin reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 maja 1977 |
Ala ma kota
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Nula I reżyseria: Łapicki Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 października 1977 |
Widok przez lornetkę
Jeremi Przybora
postać: Dziecko Lichonia reżyseria: Zembaty Maciej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 października 1977 |
Karolcia
Maria Krüger
postać: Karolcia reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 października 1977 |
Karolcia
Maria Krüger
postać: Karolcia reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 listopada 1977 |
Karolcia
Maria Krüger
postać: Karolcia reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 grudnia 1977 |
Rodzina Połanieckich
Henryk Sienkiewicz
postać: Lidka reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 grudnia 1977 |
Rodzina Połanieckich
Henryk Sienkiewicz
postać: Lidka reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 grudnia 1977 |
Rodzina Połanieckich
Henryk Sienkiewicz
postać: Lidka reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 stycznia 1978 |
Kapitan Fracasse
Théophile Gautier
postać: Chiquita reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 lutego 1978 |
Kapitan Fracasse
Théophile Gautier
postać: Chiquita reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 lutego 1978 |
Kapitan Fracasse
Théophile Gautier
postać: Chiquita reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 lutego 1978 |
Kapitan Fracasse
Théophile Gautier
postać: Chiquita reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 lutego 1978 |
Kapitan Fracasse
Théophile Gautier
postać: Chiquita reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 lipca 1978 |
Dwieście tysięcy
Dmitrij Stachorski
postać: Dziewczyna reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 stycznia 1979 |
Pomazaniec boży
Ewa Nowacka
postać: Dziecko reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 października 1979 |
Sceny z życia małżeńskiego
Ingmar Bergman
postać: Karin reżyseria: Łapicki Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 października 1979 |
Sceny z życia małżeńskiego
Ingmar Bergman
postać: Karin reżyseria: Łapicki Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 listopada 1979 |
Zbrodnia i kara
Fiodor Dostojewski
postać: Pola reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 listopada 1979 |
Zbrodnia i kara
Fiodor Dostojewski
postać: Pola reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 grudnia 1979 |
Zbrodnia i kara
Fiodor Dostojewski
postać: Pola reżyseria: Łapicki Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 stycznia 1980 |
Tajemnica Granatowego Zaułka
Barbara Kmicic
postać: Głos reżyseria: Grotowska Stanisława teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 maja 1980 |
Brzydkie kaczątko
Hans Christian Andersen
forma twórczości: role reżyseria: Grotowska Stanisława teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 maja 1980 |
Mecz się odbędzie
Halina Pietrusiewicz
postać: Piotruś reżyseria: Pietrzykowski Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 grudnia 1980 |
Księga dżungli
Rudyard Kipling
postać: Dziecko reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 stycznia 1981 |
Młyn na wzgórzu
Karol Gjellerup
postać: Dziewczynka reżyseria: Kulesza Marek teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 kwietnia 1983 |
Sen, który odszedł
Anna Onichimowska
postać: Dziewczynka reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 listopada 1989 |
Ich czas
Zbigniew Kubikowski
postać: Córka 1 reżyseria: Kulesza Marek teatr: Teatr Polskiego Radia
|