13 grudnia 1955 |
Pan Tadeusz (fragmenty)
Adam Mickiewicz
postać: Hrabia reżyseria: Waśkiewicz Karina teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
1 marca 1956 |
Neapol miasto milionerów
Eduardo De Filippo
postać: Errico "Settebelizze" reżyseria: Ładosiówna Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
10 sierpnia 1956 |
Szelmostwa Skapena
Molière
postać: Skapen reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
29 września 1956 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Stiepan reżyseria: Maśliński Józef teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
11 stycznia 1957 |
Maszyna do pisania
Jean Cocteau
postać: Pascal reżyseria: Zieliński Przemysław teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
9 marca 1957 |
Romeo i Janeczka
Jean Anouilh
postać: Lucjan reżyseria: Zieliński Przemysław teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
26 czerwca 1957 |
Bliźniak
Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień
postać: Narcyz hr. Ząb Zupadąbski reżyseria: Górska Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
26 czerwca 1957 |
Bliźniak
Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień
postać: Hiacynt Ząbek reżyseria: Górska Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
24 listopada 1957 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Dziennikarz reżyseria: Górska Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
26 kwietnia 1958 |
Dudek
Georges Feydeau
postać: Soldignac reżyseria: Ładosiówna Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
5 sierpnia 1958 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Spodek reżyseria: Górska Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
25 grudnia 1958 |
Otello
William Shakespeare
postać: Jago reżyseria: Winter Stefan teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
2 kwietnia 1959 |
Czarująca szewcowa
Federico García Lorca
postać: Don Drozdilio reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
2 czerwca 1959 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Hrabia Fantazy Dafnicki reżyseria: Smela Bolesław teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
20 listopada 1959 |
Igraszki trafu i miłości
Pierre de Marivaux
postać: Pan Orgon reżyseria: Przeradzki Zbigniew teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
14 maja 1960 |
Wujaszek Wania
Czechow Antoni
postać: Iwan Wojnicki reżyseria: Tobiasz Zdzisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
9 lipca 1960 |
Szelmostwa Skapena
Molière
postać: Skapen reżyseria: Tobiasz Zdzisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
19 października 1960 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Hrabia d`Antraigues reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
1 lipca 1961 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Kapulet reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
12 listopada 1961 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Smugoń reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
4 maja 1962 |
Montserrat
Emmanuel Robles
postać: Juan Salcedo Alvarez reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
1 lipca 1962 |
Brylantowa kolia
Aleksander Olszakowski
postać: Henryk reżyseria: Ossowska Eleonora teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
17 stycznia 1963 |
Inkarno
Kazimierz Brandys
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
17 stycznia 1963 |
Inkarno
Kazimierz Brandys
postać: Profesor reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
17 stycznia 1963 |
Inkarno
Kazimierz Brandys
postać: Starszy asystent reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
2 marca 1963 |
Wygnańcy
James Joyce
postać: Robert Hand reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
13 kwietnia 1963 |
Królowa przedmieścia
Krumłowski Konstanty
postać: Guła; Nalepa reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
20 listopada 1963 |
Fizycy
Friedrich Dürrenmatt
postać: Ryszard Voss reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
12 kwietnia 1964 |
Makbet
Shakespeare William
postać: Banko; Siward reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
28 listopada 1964 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Stańczyk reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
4 kwietnia 1965 |
Dama kameliowa
Aleksander Dumas (syn)
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
4 kwietnia 1965 |
Dama kameliowa
Aleksander Dumas (syn)
postać: Jerzy Duval reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
20 listopada 1965 |
Śmierć Gubernatora
Leon Kruczkowski
postać: Gospodarz reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
20 listopada 1965 |
Śmierć Gubernatora
Leon Kruczkowski
postać: Łukasz reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
20 listopada 1965 |
Śmierć Gubernatora
Leon Kruczkowski
postać: Pan I reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
25 listopada 1965 |
Komu bije dzwon
Hemingway Ernest
postać: Anselmo reżyseria: Berwińska Krystyna teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
19 lutego 1966 |
Horsztyński
Juliusz Słowacki
postać: Ksawery Horsztyński reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
17 czerwca 1966 |
Chłopi
Władysław Reymont
postać: Maciej Boryna reżyseria: Berwińska Krystyna, Wróblewska Wanda teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
8 stycznia 1967 |
Jan Maciej Karol Wścieklica
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Czechobut reżyseria: Berwińska Krystyna teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
13 maja 1967 |
Zielony Gil
Tirso Molina de
postać: Quintana reżyseria: Kilkowska Barbara teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
18 listopada 1967 |
Śluby panieńskie, czyli Magnetyzm serca
Aleksander Fredro
postać: Radost reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
9 listopada 1968 |
Dom na Twardej
Kazimierz Korcelli
postać: Łada reżyseria: Wróblewska Wanda teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
19 kwietnia 1969 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Antoś reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
13 lipca 1969 |
Chleb, krew, pieśń
Henryk Tadeusz Czarnecki
forma twórczości: role reżyseria: Czarnecki Henryk Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
11 października 1969 |
Czerwony Kapturek
Eugeniusz Szwarc
postać: Jeż reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
11 października 1969 |
Czerwony Kapturek
Eugeniusz Szwarc
postać: Pies reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
12 marca 1970 |
Wielkość i upadek Szymona
Janicki Jerzy
postać: Stanisław August reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
20 czerwca 1970 |
Którego wybrać?
Panczew Panczo
postać: Aktor tureckiego teatru reżyseria: Kilkowska Barbara teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
22 stycznia 1972 |
Taniec czarnego sierżanta
Arden John
postać: Peeler reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
8 kwietnia 1972 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Grzegorz reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
17 czerwca 1972 |
Niecierpliwe serce
Patrick John
postać: Kiwi reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
28 października 1972 |
Gwiazda Sewilli
Lope de Vega
postać: Alkad zamku w Triana reżyseria: Bordowicz Maciej Z. teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
13 stycznia 1973 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
postać: Aryst reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
28 kwietnia 1973 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Żewakin reżyseria: Kaniewska Maria teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
1 grudnia 1973 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Gralon reżyseria: Brejdygant Stanisław teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
1 grudnia 1973 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Poseł I reżyseria: Brejdygant Stanisław teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
2 marca 1974 |
Szkoła żon
Molière
postać: Arnolf reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
12 kwietnia 1975 |
Wyszedł z domu
Tadeusz Różewicz
postać: Henryk reżyseria: Kozłowski Janusz teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
3 kwietnia 1976 |
Rozstanie w czerwcu
Aleksander Wampiłow
postać: Zołotujew reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
24 lipca 1976 |
Mieszkanie do wynajęcia
Barillet Pierre,Gredy Jean P.
postać: Maurice reżyseria: Zieliński Przemysław teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
26 marca 1977 |
Letnicy
Maksym Gorki
postać: Cyryl Dudakow reżyseria: Machulski Jan teatr: Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej, Warszawa
|
2 kwietnia 1977 |
Królewna Śnieżka
Jerzy Rakowiecki, Jerzy Wittlin
postać: Apsik reżyseria: Szejd Romuald teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
4 marca 1978 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
forma twórczości: role reżyseria: Lipińska Olga teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
24 maja 1978 |
Senat szaleńców
Janusz Korczak
postać: Profesor reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
16 listopada 1978 |
Profesja dla aniołów
Asenow Dragomir
postać: Czernow reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
12 grudnia 1978 |
Horsztyński
Juliusz Słowacki
postać: Wyrwik reżyseria: Dmochowski Mariusz teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
24 marca 1979 |
Opresje
Bardijewski Henryk
postać: Urzędnik reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
24 czerwca 1979 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Filostrates reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
19 stycznia 1980 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Hoppe reżyseria: Machulski Jan teatr: Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej, Warszawa
|
3 lutego 1980 |
Żywy trup
Lew Tołstoj
postać: Artiemiew reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
3 stycznia 1981 |
A deszcz wciąż pada
Józef Kuśmierek
postać: Bulski reżyseria: Dmochowski Mariusz teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
17 marca 1982 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Ignacy reżyseria: Dmochowski Mariusz teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
24 kwietnia 1982 |
Kot w butach
Januszewska Hanna
postać: Strzyganek reżyseria: Dmochowski Mariusz teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
27 marca 1983 |
Mroki
Schaeffer Bogusław
postać: Pulitzer reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
7 grudnia 1984 |
Perykles władca Tyru
William Shakespeare
postać: Thaliard reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
8 listopada 1985 |
Dr Guillotin
Georg Büchner
postać: Julia reżyseria: Korin Eugeniusz teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
8 listopada 1985 |
Dr Guillotin
Georg Büchner
postać: Pijak reżyseria: Korin Eugeniusz teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
8 listopada 1985 |
Dr Guillotin
Georg Büchner
postać: Przechodzień reżyseria: Korin Eugeniusz teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
30 maja 1986 |
Mądralinka
Cywiński Janusz
forma twórczości: scenariusz i opracowanie muzyczne reżyseria: Rogoziński Marcin teatr: Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, Wrocław
|