Autorzy

Trwa wczytywanie

Radosław Figura

FIGURA Radosław
(ur. 9 czerwca 1961, Warszawa, Polska)
Autor ponad dwudziestu dramatów i scenariuszy oraz tekstów piosenek, wierszy, opowiadań, instruktor teatralny. Mieszka w Warszawie.
Trzy razy zdawał na Wydział Aktorski PWST w Warszawie zanim zorientował się, że woli pisać, niż grać - dlatego studiował na wydziale Wiedzy o Teatrze w latach 1987-1992. Jego dramaty wystawiano z dużym sukcesem w teatrach polskich i niemieckich (Kassel, Drezno, Katowice, Radom, Warszawa). Ukazały się też drukiem, w wydaniach zbiorowych i w autorskim wyborze "Cztery na cztery utwory z dialogami".
W1990 roku zdobył Nagrodę Główną w Konkursie na Debiut Dramaturgiczny Teatru Ateneum w Warszawie dramatem "My, wy, oni", a w 1997 wyróżnienie na I Ogólnopolskim Konkursie Komedii w Tarnowie za komedię "Ciotka z Brukseli".
Otrzymywał też nagrody i wyróżnienia za twórczość dramatopisarską dla dzieci i młodzieży ("Adelka", "Obrazek", "Głupotki").
Jest również współautorem scenariuszy do popularnych seriali telewizyjnych "Samo życie" (Polsat) i "Egzamin z życia" (TVP2) oraz autorem scenariusza do serialu "Magda M." (TVN). Wystąpił też w epizodach w "Czwartej władzy" i "Magdzie M.".
Jego dramaty:
"Opiekun much" - wystawiony przez Staatstheater w Kassel w Niemczech (1994), Teatr im. Wyspiańskiego w Katowicach (1996) i Theater in der Fabrik w Dreźnie (1997);
"Obrazek" - Teatr Telewizji (2000);
"Królowa chłodu" Teatr Telewizji (2001);
"Prawdziwa historia głupiego Jasia" - Teatr im. Kochanowskiego w Radomiu (2002);
"Gry Adama" - Stara Prochownia w Warszawie (2002);.
"Czas anioła" ,"Pod czarnym słońcem".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji