Artykuły

Rozśpiewany i roztańczony Brecht

Wczoraj w "Syrenie" odbyła się nietypowa dla tego teatru premiera. Choć w formie musicalowej, to jednak do tekstów wielkiego moralizatora i krytyka drobnomieszczańskiego stylu życia - Bertolda Brechta. Tak więc "straszni mieszczanie" mogą śmiać się z samych siebie.

Ze względu na zbliżającą się setną rocznicę urodzin Bertolda Brechta coraz częściej będziemy mogli spotykać się z bogatą twórczością tego dramaturga i satyryka. Jako pierwszy jednak wystartował Teatr Syrena, zaś spektakl "Biedny B. B." reżyseruje Lena Szurmiej. Jest to Brecht dekadencki i cyniczny, umieszczony w scenerii kabaretu epoki weimarskiej. Składa się ze znanych songów, wierszy i aforyzmów.

Chcieliśmy pokazać świat berlińskich i monachijskich teatrzyków kabaretowych, tingel-tangli oraz rosyjskiej emigracyjnej sceny pantomimy i poezji "Niebieski ptak" - mówią twórcy spektaklu - świat mroczny i niekiedy niebezpieczny.

Twórczynią scenografii jest Barbara Kędzierska, a autorką kostiumów - Irena Biegańska. Występują zaś Iga Cembrzyńska, Alina Janowska, Ewa Kuklińska, Izabela Olejnik, Jacek Kawalec, Tadeusz Pluciński i Roman Kłosowski. W roli młodego poety Bertolda Brechta oglądamy Jana Bzdawkę.

Dla Czytelników, którzy zatelefonują do nas dzisiaj o godz. 11.00 pod numer teł. 628-85-04 mamy 2 podwójne zaproszenia na dzisiejszy spektakl, dwa podwójne zaproszenia na niedzielę, jedno podwójne zaproszenie na czwartkowy i jedno na piątkowy spektakl "Więźnia Drugiej Alei".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji