Artykuły

Warszawa. "Fuga na telegrafy" w 5-10-15

Łukasz Chotkowski, dramaturg z bydgoskiego Teatru Polskiego, przygotowuje w Warszawie wydarzenie muzyczne, w którym główną rolę zagra... telegraf.

"Fugę na telegrafy" wykona pięciu członków Polskiego Klubu Telegrafistów. Towarzyszyć im będą muzycy: Olga Mysłowska - autorka oryginalnej partytury "Fugi na telegrafy" Piotr Bukowski i Daniel Pigoński. Koncert urozmaici występ Dominiki Biernat (aktorki Teatru Polskiego w Bydgoszczy) i Sebastiana Pawlaka. Przedstawią fragmenty "Fugi Śmierci" Paula Celana.

Łukasz Chotkowski o wydarzeniu: - Przywracamy na chwilę do życia telegraf - urządzenie umierające. Wysuwamy na pierwszy plan jego dźwięk, który wraz ze śmiercią przejdzie do historii. Pokazujemy ludzi, którzy telegra-fują przez całe życie. Ludzi, dla których telegraf jest pasją i miłością.

"Fugę na telegrafy" można będzie obejrzeć 7 sierpnia o godz. 20.30 na podwórku kamienicy artystycznej 5-10-15 przy ul. Mokotowskiej 73 w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu Centrum Kopernika "Serial XIX > XXI".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji