Artykuły

Dwadzieścia lat minęło

Dwadzieścia lat minęło dla aktora Tarnowskiego Teatru Marka Kępińskiego. Dwadzieścia lat związanych z "Solskim i z naszym miastem - na dobre i na złe. W piątek [4 marca] w "Cafe Galeria aktor wystąpił z autorskim recitalem.

Marek Kępiński do Tarnowa trafił zaraz po ukończeniu PWST we Wrocławiu. Zagrał m.in. w "Betlejem Polskim, "O Jaśkowym miłowaniu, "Zemście, "Czekając na Godota, "Pieszo, "Upiorach, "Ślubach panieńskich, "Brelu, "Stachurze, "Antygenie w Nowym Jorku, "Hamlecie, "Europie i "Wieczorze kawalerskim. Podczas ubiegłorocznej Talii, w plebiscycie widzów zdobył tytuł "aktora roku.

Że Marek Kępiński zbratany jest z gitarą, przekonać mogliśmy się już chociażby przy okazji jednego z ubiegłorocznych spotkań "Na skrzydłach po drabinie. Nie inaczej było w piątkowy wieczór. Trudno mi wyobrazić sobie, by pan Marek grać i śpiewać miał coś innego, niż nasycone treścią piosenki Kaczmarskiego czy Cohena. Kameralny recital "Dwadzieścia lat minęło stanowił zarazem coś w rodzaju "preludium do zaplanowanego na maj benefisu - benefisu dwóch "dwudziestolatków - Marka Kępińskiego!... l to niech pozostanie tajemnicą.

Nastrojowy, poetycko - muzyczny wieczór był kolejnym już spotkaniem organizowanym pod szyldem "Teatru Piosenki. Wcześniej w Cafe Galeria prezentowała się m.in. Grażyna Barszczewska i Ewa Romaniak.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji