Artykuły

Łódź. Elżbieta Wojnowska zaśpiewa songi Brechta

Romantyczna perfekcjonistka. Porównywano ją do Edith Piaf czy Ewy Demarczyk, ale wielbiciele talentu Elżbiety Wojnowskiej podkreślają, że wymyka się on wszelkim schematycznym ocenom czy kategoriom. Jej interpretacje wyróżnia szczególne ciepło i liryzm. Elżbietę Wojnowską w songach Brechta, ale nie tylko, usłyszymy w Teatrze Małym w Manufakturze w niedzielę o godz. 19.15

Elżbieta Wojnowska, piosenkarka, kompozytorka, aktorka i pedagog, była wykładowcą PWSFTviT w Łodzi oraz Wyższej Szkole Aktorskiej Machulskich w Warszawie.

W 1973 roku wystąpiła na festiwalu FAMA w Świnoujściu, a w roku 1974 na XI Festiwalu Piosenki i Piosenkarzy Studenckich w Krakowie oraz XII Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, zdobywając na obu główne nagrody za interpretację utworu Zaproście mnie do stołu.

Silnym, o dźwięcznej, czystej barwie głosem, śpiewa wiersze współczesnych poetów polskich (Bursy, Wojaczka, Poświatowskiej, Różewicza, Osieckiej i in.), a także polskich i europejskich klasyków (Norwida, Wyspiańskiego, Brechta, Szekspira). Była żoną dziennikarza Andrzeja (Ibisa) Wróblewskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji