Artykuły

Listy do Redakcji - "Spotkanie" w Delamere

"Spotkanie" Budzyńskiego stało się rewelacją dnia, obecnych czasów, bowiem w zgorzkniałej, pełnej bólu i żalu - do wszystkich i wszystkiego - zbiorowej duszy polskiej, zapanowała jednomyślność. Dały temu wyraz serca widzów, wypełnionej po brzegi sali teatralnej, tak pierwszym jak drugim dniu, które przeżywały toczącą się akcję z dużym zainteresowaniem i aplauzem ujętego przez autora tematu: po co i dlaczego pozostajemy na uchodźstwie, dlaczego nie wolno rozbijać rodziny a porzucić chwilowe, podczas działań wojennych z długotrwałej rozłąki, odchylenia od świętych zasad i praw Bożych i naturalnych oraz dla naszych tradycji nie złamiemy złożonej przysięgi. "Spotkanie" to jeden z nielicznych utworów naszych czasów, w których autor odsłonił prawdziwe oblicze duszy polskiej.

Pod wpływem przeżytej wichury wojennej z strasznych czasów, schorzała i pełna tęsknoty, wikłała się w zaułkach zagmatwień sumienia, a długie lata walki i rozłąka poczyniły spustoszenia żłobiąc bruzdy nie tylko na twarzy ale i na sumieniu - zwyciężyła jednak prawda, świętość przysięgi i obowiązku.

Przedstawione typy wprowadzonych przez autora postaci, dają całokształt naszego uchodźczego życia, a ich wypowiedzi, nieraz pełne sarkazmu, chłoszcząc błahostki, omawiają nie tylko życie jednostki czy rodziny ale uwypaklają też niedociągnięcia w ujęciu z rozwiązaniem Sprawy Polskiej.

Cała akcja jest przepełniona zdrowym humorem, dając widzom niezapomniane chwile beztroskiej radości. Salwy niekończących się braw i kaskady serdecznego śmiechu były nagrodą dla Autora, Dyrektorki pani Jadwiga Domańskiej i zespołu Artystów.

Tak reżyser jak artyści odczuwali w całej pełni intencje autora i swoją wyjątkową grą na poziomie najlepszych teatru dali widzom prawdziwą ucztę duchową, która na długo pozostanie w pamięci.

Ks. Wojciech Artur Rojek

Delamere Park Camys nr. Northwich

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji