Artykuły

Kielce. Spektakl KTT rozpoczął Festiwal Tańca

Spektakl "Jazz Dance Back and Forth" [na zdjęciu] Kieleckiego Teatru Tańca rozpoczął w sobotę w Kielcach X Festiwal Tańca. Barwne show, choć pokazywane po raz kolejny, przyciągnęło do Kieleckiego Centrum Kultury wielu miłośników tańca.

Spektakl "Jazz Dance Back and Forth" Kieleckiego Teatru Tańca rozpoczął w sobotę w Kielcach X Festiwal Tańca. Barwne show, choć pokazywane po raz kolejny, przyciągnęło do Kieleckiego Centrum Kultury wielu miłośników tańca.

Na dużej sali był komplet. I trudno się dziwić. "Jazz Dance Back and Forth" wciąga widzów w niezwykle ciekawą i barwną lekcję historii tańca jazzowego ze stylizowanymi kostiumami oraz muzyką z różnych okresów, począwszy od lat 20. po współczesność. Przyciąga też nazwisko amerykańskiego choreografa Billa Goodsona, autora widowiska.

Z kolei w niedzielę po raz pierwszy przed kielecką publicznością wystąpił Balet Opery Krakowskiej ze spektaklem "Spojrzenia" do choreografii Niny Diatchenko z Mińska. We wtorek wystąpią młode zespoły: AKT działający przy KTT, Teatr Tańca Flex z Warszawy oraz Krakowski Teatr Tańca. A w środę każdy będzie mógł spróbować swoich sił w salsie. Przy fontannie na placu Konstytucji do tańca zaprosi kielczan Kubańczyk Jose Torres z zespołem Havana Dreams oraz tancerze KTT.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji