Artykuły

Szczecin. Stypendia marszałka dla trojga młodych

Wokalistka Beata Andrzejewska, tancerz Dawid Lorenc oraz aktor Marek Żerański dostali stypendia na realizację planów artystycznych.

Urząd Marszałkowski od 2006 r. wspiera rozwój młodych twórców z naszego województwa, przyznając im jednorazowe stypendia (w poprzednich latach po 9 tys. zł, teraz - po 12 tys. zł).

- Nie wolno nam nie dostrzegać i nie wspierać talentów - mówił wczoraj podczas wręczania wyróżnień na szczecińskim zamku marszałek Władysław Husejko. - Naszym zadaniem jest pomoc artystom w realizowaniu ich pasji.

Za uzyskane pieniądze stypendyści mają w ustalonym terminie zrealizować konkretne przedsięwzięcie twórcze. Zadaniem Beaty Andrzejewskiej, która w 2007 r. wygrała Festiwal Młodych Talentów Gramy, jest wydanie autorskiej płyty. Dawidowi Lorencowi, absolwentowi jednej z najlepszych szkół tańca i choreografii na świecie - P.A.R.T.S. w Brukseli - stypendium pozwoli na wzięcie udziału w programie danceWEB odbywającym się w ramach festiwalu tanecznego ImPulsTanz w Wiedniu. Z kolei Marek Żerański, aktor teatralny i filmowy, znany m.in. ze "Skazanego na bluesa" czy "Egoistów", pieniądze przeznaczy na opracowanie, przygotowanie i wystawienie w Teatrze Polskim w Szczecinie monodramu zainspirowanego twórczością Heinricha Heinego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji