Artykuły

Sopot. Uroczyste przekazanie artystom nowej Sceny Kameralnej

Oficjalne otwarcie nowej Sceny Kameralnej w Sopocie (na zdjęciu) nastąpi we wrześniu, ale już w najbliższą środę, w Noc Świętojańską, 23 czerwca o godz. 21 odbędzie się uroczystość przekazania budynku artystom i przeniesienia Ducha Teatru.

Scena Kameralna Teatru Wybrzeże, która funkcjonowała wcześniej w budynku sąsiadującym z kinem Polonia, będzie teraz działać w miejscu dawnego kina Bałtyk, także przy ul. Bohaterów Monte Cassino nr 30. Wyposażona w klimatyzację widownia nowej sceny pomieści aż 250 osób. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, a także dysponuje nowoczesnym zapleczem.

- Nową siedzibę Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie otworzymy oficjalnie 18 września premierą spektaklu "Charlie bokserem" w reżyserii Piotra Cieplaka - informuje Grzegorz Kwiatkowski, rzecznik teatru. - Tymczasem czeka nas Noc Świętojańska i czas na nieco bardziej magiczne obchody. Tej nocy właśnie oddamy nowy budynek artystom i przeniesiemy doń Ducha Teatru. Artyści Teatru Wybrzeże wyniosą z wnętrza byłej Sceny Kameralnej genius loci, ducha miejsca, Ducha Teatru i w asyście gości, przyjaciół, ale i przypadkowych przechodniów, przeniosą go do nowej siedziby. Razem z władzami miasta i województwa odsłonimy wejście do nowego budynku, gdzie zagości od tej chwili już na zawsze Duch Teatru.

To pierwsza okazja by obejrzeć nowy budynek Sceny Kameralnej. Oprowadzający po nim dyrektor opowie o jego budowie, wyjaśni szczegóły projektu, przybliży tajniki techniczne sceny. Akustykę sceny ocenimy słuchając fragmentów koncertu "Fado" w wykonaniu Marzeny Nieczui-Urbańskiej czy tang zaśpiewanych przez Karolinę Piechotę. Dla naszych gości przygotowaliśmy także poczęstunek i lampkę szampana. To jednak nie koniec Świętojańskiej Nocy teatralnej w Sopocie. Wszyscy razem utworzymy barwny i hałaśliwy korowód, który ruszy w stronę morza, by tam wrzucić nasze Wianki Życzeń. Reszta nocy to fiesta na plaży do białego rana.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji