Artykuły

"Iwona księżniczka Burgunda" była już w Łodzi

Całkiem przypadkowo wpadł mi w ręce numer "Odgłosów" z 3 marca 1984 roku, w którym między innymi miałam okazję przeczytać recenzję spektaklu "Iwona księżniczka Burgunda", autorstwa W. Gombrowicza, wystawionego od pewnego czasu przez Teatr Powszechny w Łodzi. Autorem recenzji jest pan Władysław Orłowski.

I nie mam żadnych zastrzeżeń co do oceny przedstawienia czy też samego przedstawienia. Ale mówiąc szczerze "zalała mnie krew", gdy przeczytałam, że "Iwona" nie była jeszcze wystawiana w Łodzi. Otóż, nie wiem co spowodowało, że pan Orłowski zapomniał o tym, że BYŁA wystawiana, i to z dużym powodzeniem w "Teatrze 77". Owszem, być może teatr ten jest traktowany jako nie w pełni profesjonalny, ale jednak przedstawienie "Iwony" obejrzałam tam dwukrotnie i nie ze snobizmu, a z autentycznego zafascynowania taką wersją "Iwony". Być może nie była zbyt odkrywcza i nowoczesna, ale jednak świetna, doskonała aktorsko, a bawiłam się przy tym znakomicie.

I dlatego proszę, aby recenzenci teatralni "Odgłosów" nie zapominali o tak ważnych faktach i w ten sposób nie zafałszowywali obrazu łódzkiej kultury, a w szczególności życia teatralnego.

Z poważaniem (Nazwisko i adres do wiadomości redakcji)

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji