Artykuły

Radom. Wkrótce premiera musicalu

20 czerwca w Teatrze im. Kochanowskiego odbędzie się premiera musicalu "Carmen Latina" w reż. Tomasza Dutkiewicza.

Inspirowany mistrzowską operą Bizeta musical "Carmen Latina" to realizowane z rozmachem, tętniące życiem widowisko ze znakomicie nakreśloną, intrygującą fabułą, barwnymi postaciami, olśniewającymi układami choreograficznymi, imponującą scenografią, a nade wszystko - porywającą muzyką w nowej aranżacji i brawurowym wykonaniu. Wielkie, znane wszystkim doskonale hity wersji operowej zabrzmią w spektaklu zaskakująco i bardzo współcześnie.

Akcja musicalu została osadzona w fikcyjnym państwie Santa Maria w realiach Ameryki Łacińskiej XX w. Historia wielkiej namiętności rozgrywa się na tle reżimu, rewolucji i zbliżających się mistrzostw świata w piłce nożnej. Tytułowa Carmen to tajemnicza, seksowna, niedostępna i bardzo pociągająca kobieta, która widzi przeszłość i przyszłość za pomocą czarów. Nieposkromiona natura i efektowna uroda są jej wielkimi atutami, ale i przekleństwem, które doprowadza do szaleństwa mężczyzn, a ją samą prowadzi do zguby

* * *

Nie wystawiana dotąd w Polsce sztuka "Carmen Latina" odniosła spektakularny sukces, m.in. w Austrii, Danii, Włoszech, Finlandii. Została przetłumaczona na zlecenie radomskiego Teatru. Polskie teksty piosenek napisał Andrzej Ozga, autor przekładów takich musicalowych przebojów jak: "Evita", "Grease" czy "Dzwonnik z Notre Dame".

Prapremierę reżyseruje Tomasz Dutkiewicz, twórca znany doskonale radomskiej publiczności z realizacji "Piaf". W przedstawieniu weźmie udział niemal cały zespół Teatru Powszechnego oraz zaproszeni do współpracy aktorzy i zawodowi tancerze.

Nie wolno przegapić!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji