Artykuły

Tak zwana ludzkość w obłędzie

W sobotę i niedzielę, o godz. 17, W Starym Teatrze grany jest spektakl Jerzego Grzegorzewskiego "Tak zwana ludzkość w obłędzie". Jest to tytuł nie zachowanego dramatu Stanisława Ignacego Witkiewicza, pisanego w 1938 r.

- Sam tytuł już mówi tyle, że nie trzeba go rozwijać w fabułę, a puste miejsce po nim można zapełnić w różny sposób - pisze Grzegorz Niziołek.

Spektakl, oparty na tekstach Witkacego, reżyser i autor scenariusza Jerzy Grzegorzewski potraktował jako osobiste przeżycie: losu Witkacego, jego postaci, jego teatru. Jednym z istotnych pomysłów formalnych przedstawienia jest wyłonienie się ze znanego "portretu wielokrotnego w lustrach" - Chóru Witkacych. Ów chór żyje bytem sztucznym, niezupełnym, jest bzdurą, żartem, lecz spełnia w widowisku swoją dramaturgiczną rolę: świadka i komentatora.

W spektaklu występują m.in.: Anna Dymna, Izabela Olszewska, Dorota Segda, Jerzy Bińczycki, Jan Nowicki, Jerzy Stuhr. Scenografię przygotowała Barbara Hanicka, muzykę skomponował Stanisław Radwan.

Dla naszych Czytelników Stary Teatr ufundował 5 podwójnych zaproszeń na każdy ze spektakli.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji