Artykuły

Łódź. Będzie konkurs na dyrektora naczelnego Teatru Nowego

Władze Łodzi zdecydowały o przeprowadzeniu konkursu na stanowisko dyrektora naczelnego Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka. Zwycięzca konkursu zastąpi na tym stanowisku odwołanego w maju Janusza Michaluka.

Jak poinformował we wtorek rzecznik prezydenta Łodzi, Wojciech Janczyk, wiceprezydent Łodzi Wiesława Zewald podjęła decyzję o przeprowadzeniu konkursu na stanowisko dyrektora naczelnego Teatru Nowego.

- W jej ocenie konkurs jest najbardziej przejrzystą formą wyboru szefa teatru - wyjaśnił Janczyk. Zaznaczył, że za takim sposobem wyłonienia dyrektora opowiedzieli się m.in. minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski oraz Związek Artystów Scen Polskich.

Zgodnie z regulaminem, w skład komisji konkursowej wejdą: trzej przedstawiciele organu prowadzącego, czyli Urzędu Miasta Łodzi, oraz po dwóch przedstawicieli ministerstwa kultury, ZASP i związków zawodowych działających w Teatrze.

Od kwietnia 2003 roku dyrektorem naczelnym Teatru Nowego był Janusz Michaluk. Powołał go ówczesny prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki. W styczniu tego roku Kropiwnicki został odwołany w referendum, a jednym z zarzutów jego inicjatorów były konflikty i zła sytuacja w Teatrze Nowym.

Decyzję o odwołaniu Michaluka nowe władze miasta podjęły po zapoznaniu się z wynikami audytu przeprowadzonego w placówce. Jak mówiła wówczas wiceprezydent Zewald, wykazał on, że wyniki ekonomiczne teatru są niezadowalające. Dyrektorem artystycznym teatru nadal pozostaje Mirosława

Marcheluk.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji