Artykuły

Wrocław. Niebawem megaopera "Turandot"

Plenerowa wersja opery "Turandot" Giacomo Pucciniego zapowiada się na megawidowisko. Wspólne przedsięwzięcie Opery Wrocławskiej i Teatru Wielkiego z Poznania będzie miało swoją premierę już 18 czerwca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Spektakl - w reżyserii Michała Znanieckiego - zostanie zaprezentowany w ramach XI Letniego Festiwalu Operowego.

"Turandot" to opowieść, która rozgrywa się w Pekinie w zamierzchłej przeszłości. Na potrzeby realizacji, aby oddać klimat dawnych Chin, postawiono olbrzymią sceny o wymiarach 150 m na 200 m. Reżyser stworzy prawdziwie interaktywny spektakl, przekształci przestrzeń Stadionu w skamieniały płaszcz księżniczki Turandot, dla którego tłem będzie Wielki Mur Chińsk - czytamy w zapowiedzi spektaklu. Całość inscenizacji wzbogacą różnorodne efekty multimedialne. Na scenie pojawią się wojownicy terakotowej armii. W finale zobaczymy akrobatów i chińskie smoki, a cała przestrzeń Stadionu Olimpijskiego rozświetli się sztucznymi ogniami. Przedsięwzięcie kosztowało ponad 3,5 mln złotych.

Autorem scengorafii jest Michał Znaniecki, także reżyser spektaklu

"Turandot" będzie grany przez trzy dni: 18, 19 i 20 czerwca. Łączna ilość widzów przewidywana jest na poziomie 45 tys. osób, a widownia każdego spektaklu to około15 tys. osób. Przypomnijmy, że Opera Wrocławska ma na swoim koncie już kilkanaście wielkich widowskich, zrobionych z ogromnycm rozmawchem - wśród nich "Otello" grany na Wyspie Piasek przy nabrzeżu Odry, "Skrzypek na dachu" wystawiony Hali Stulecia oraz na dachu Wrocławskiego Centrum Handlowego - Galeria Dominikańska czy "Napój miłosny" prezentowany na Pergoli.

Na Stadionie Olimpijskim wystąpią gwiazdy operowych scen - w tym po raz pierwszy w Polsce Georgina Lukacs, Luis Chapa, David Righeschi, a także orkiestra, chór i balet Opery Wrocławskiej i chór Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Bilety w cenie od 30 do 200 zł można rezerwować na stronie internetowej Opery Wrocławskiej oraz za pośrednictwem serwisów ebilet.pl, bileteria.pl, kupbilet.pl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji